Kupno kompa

chc em kupic kompa

p4 2.4ghz , 512mb ddram , 60g dysk twardy, nagrywarka sams y ng cdrw x40,gf 5500 128mb m a nitor 17’ tusonic 8x usb2 klawiatura mysz

mam pytanie ile taki komp jest wart i czy jest na czasie? d as ie na tym grac?. jest jeszcze p u l roku na gwarancji.prosze o rady :? :? :? :? :?

W ciemno 1800 zł. ale bym sie zastanawiał. Jednak trzeba by było to zobaczyć. A grać na tym się da, bez obaw.

zagrac zagrasz !!

Karta graficzna nie za ciekawa :? Zdecydowanie za słaba do nowych gier.

Moja propozycja to 1200 zł

Moim zdaniem taki komp kosztuje około 2200 zł.

około 1400zł ze wszystkim. Może trochę mniej.

Monitor jest nie za ciekawy. :? Nieznana marka, lepiej wziąć coś od sprawdzonego producenta typu Samsung czy LG.

Komp niestety nie jest już zabardzo na czasie.

Jeśli chodzi o gry oczywiście.

Koszt ok 1500 zł, lub mniej, choc monitora nie znam zupełnie. :smiley:

Podajesz wartosci, ale nie podajesz np płyty głównej. :?

Albo Monitor Philips 107T5 jestem z niego narazie zadowolony i grafa trochę słaba,dokup jakiegoś Radeona,tak wszystko ok Procek,Pamięc i dysk ok

Dysk twardy trochę dziwny, współcześnie jest to minimum 80GB, standard to 120GB. Ale ujdzie.

Nagrywarki CD odchodzą do lamusa. Jeśli nie ma czytnika DVD lub napędu kombo, bedą kłopoty z odczytem wielu płyt.

Monitor widocznie oszczędnościowy, będą boleć oczy czy głowa, szkoda na niego pieniędzy. Obecnie jednymi z najlepszych są Samsungi 793/795. Koszt 400-550zł.

Karta graficzna chyba była dokładana, bo w czasach kiedy istniały takie komputery nie było jeszcze tego modelu. Jeśli ma 128bit. szynę pamięci, to wystarczy. Jeśli 64bit., będzie za słaba.

Nie wiem co z jakością obudowy,zasilacza, płyty głównej. Jeśli są oszczędnościowe, po skończeniu gwarancji będą się psuć.

Nowoczesny komputer (P4 3GHz 64bit, 512MB RAM, płyta Asus z tunerem TV i wbudowaną grafiką ATI X300, dysk 80GB) to jakieś 2300 zł sa samą skrzynkę + programy, monitor, klaiwtura, mysz. Później jakby co można dokupić grafikę jeśli ta przestanie wystarczać. Mac Mini tyle kosztuje z kompletem programów, ale na nie jest obecnie w Polsce tylko ok.55 gier.

Konsola do gier Playstation2 to 600-800zł.

Jestem zdania że nie ma sensu płacić za jakiś stary złom, lepiej dopłacić i mieć coś porządnego. W czasie okazuje się to nawet tańsze.

Minęły już czasy kiedy co pół roku pojawiała się nowa generacja sprzętu. Obecnie kupiony komputer wystarczy spokojnie na 5-10 lat.

Chyba jako maszyna do pisania.