Kupno kompa

(Lukasz Grzelak22) #1

chc em kupic kompa

p4 2.4ghz , 512mb ddram , 60g dysk twardy, nagrywarka sams y ng cdrw x40,gf 5500 128mb m a nitor 17' tusonic 8x usb2 klawiatura mysz

mam pytanie ile taki komp jest wart i czy jest na czasie? d as ie na tym grac?. jest jeszcze p u l roku na gwarancji.prosze o rady :? :? :? :? :?

(Jarkis) #2

W ciemno 1800 zł. ale bym sie zastanawiał. Jednak trzeba by było to zobaczyć. A grać na tym się da, bez obaw.

(Neone1) #3

zagrac zagrasz !!

(Canaletto) #4

Karta graficzna nie za ciekawa :? Zdecydowanie za słaba do nowych gier.

Moja propozycja to 1200 zł

(Radek Nowicki) #5

Moim zdaniem taki komp kosztuje około 2200 zł.

(boczi) #6

około 1400zł ze wszystkim. Może trochę mniej.

Monitor jest nie za ciekawy. :? Nieznana marka, lepiej wziąć coś od sprawdzonego producenta typu Samsung czy LG.

(lazikar) #7

Komp niestety nie jest już zabardzo na czasie.

Jeśli chodzi o gry oczywiście.

Koszt ok 1500 zł, lub mniej, choc monitora nie znam zupełnie. :smiley:

Podajesz wartosci, ale nie podajesz np płyty głównej. :?

(Johny) #8

Albo Monitor Philips 107T5 jestem z niego narazie zadowolony i grafa trochę słaba,dokup jakiegoś Radeona,tak wszystko ok Procek,Pamięc i dysk ok

(MaRa) #9

Dysk twardy trochę dziwny, współcześnie jest to minimum 80GB, standard to 120GB. Ale ujdzie.

Nagrywarki CD odchodzą do lamusa. Jeśli nie ma czytnika DVD lub napędu kombo, bedą kłopoty z odczytem wielu płyt.

Monitor widocznie oszczędnościowy, będą boleć oczy czy głowa, szkoda na niego pieniędzy. Obecnie jednymi z najlepszych są Samsungi 793/795. Koszt 400-550zł.

Karta graficzna chyba była dokładana, bo w czasach kiedy istniały takie komputery nie było jeszcze tego modelu. Jeśli ma 128bit. szynę pamięci, to wystarczy. Jeśli 64bit., będzie za słaba.

Nie wiem co z jakością obudowy,zasilacza, płyty głównej. Jeśli są oszczędnościowe, po skończeniu gwarancji będą się psuć.

Nowoczesny komputer (P4 3GHz 64bit, 512MB RAM, płyta Asus z tunerem TV i wbudowaną grafiką ATI X300, dysk 80GB) to jakieś 2300 zł sa samą skrzynkę + programy, monitor, klaiwtura, mysz. Później jakby co można dokupić grafikę jeśli ta przestanie wystarczać. Mac Mini tyle kosztuje z kompletem programów, ale na nie jest obecnie w Polsce tylko ok.55 gier.

Konsola do gier Playstation2 to 600-800zł.

Jestem zdania że nie ma sensu płacić za jakiś stary złom, lepiej dopłacić i mieć coś porządnego. W czasie okazuje się to nawet tańsze.

Minęły już czasy kiedy co pół roku pojawiała się nowa generacja sprzętu. Obecnie kupiony komputer wystarczy spokojnie na 5-10 lat.

(Zolciak) #10

Chyba jako maszyna do pisania.