Kupno komputera

Witam mam do przeznaczenia 5tys zl na komputer stacjonarny dla syna chodzi mi o skompletowanie calego moglby mi ktos skompleowac czesci jakie mniej wiecej w tej cenie moglbym uzyskac przed udaniem sie do sklepu :slight_smile:

edit: moze i byc za 5 000 000 000 000 000 moj blad ale tak na powaznie :wink:

HOHO za 5tys to można poszalec ,a jaki wolisz intel czy amd?

Dodane 12.03.2011 (So) 12:01

i czy system i monitar ma być?

5000 tys. zł = 5 000 000 zł. Ładna sumka.

Cały zestaw z monitorem i systemem

http://www.arest.pl/konfiguracja-496014

!@TURANKANTOR13

Dzieki wielkie za pomoc :slight_smile:

Ceny z esc.pl, nie warto tyle w kompa pakować bo to zaraz straci na wartości, grafikę jak ktoś lubi sobie pograć co przynajmniej co rok trzeba zmienić, sprzedać starą i dołożyć do nowej. Starcza jeszcze na jakieś głośniki/słuchawki, drukarkę czy inne. Jak proc nie będzie podkręcany to można Spartana odjąć od zestawu, na system podałem dysk SSD.

f5024f8adc78c3f1m.png

Brałbym zestaw zaproponowany wyżej. Ewentualnie, jeśli komputer ma być typowo do gier, można kartę graficzną zmienić na coś lepszego.

TROSZKE zmieniłem,ale dodałem klawiature i myszke czege nie umiesciłem w poprzednim zestawie

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

769 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67A-UD4 /intel P67/

649 zł

Pamięć RAM:

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX XMP

179 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

949 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Klawiatura:

Microsoft Natural Ergo Keyboard 4000 USB

149 z

Mysz:

Logitech RX1000 Laser Mouse USB

59 zł

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 600W

279 zł

Monitor:

Samsung EX2220 (16:9, 5ms, DVI, LED)

539 zł

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit PL

469 zł

Suma: 4530 zł brutto

JESLI to zestaw dla syna na komunie to napewno będzie zadowolony z takiej konfiguracji,wyżej kolega polecił dysk ssd ale nie opłacalny jest ,sam też składałem zestaw dla dziecka i wiem na co dzieciak patrzy! !!

Przejrzyj sobie testy lub użyj komputera w którym jest dysk SSD, jak ktoś uznaje że SSD to bez sens przy kompie za 5k to ma takie pojęcie o kompach jak obsługa z marketów.

CHŁOPCZE MASZ DZIECI???

to pojęcia nie masz na co dziecko zwraca uwage a dysk ssd 60gb kosztuje 500zł a hd 500gb kosztuje 130zł

Powiedz mi po grzyba pakujesz tutaj W7 Professional skoro tamto dziecko? i tak nie wykorzysta jego dodatkowych możliwości?

Jeżeli w zestawie ma być wszystko to czy w to łapią się :

-głośniki (raczej powinny)

-drukarka/skaner/kombajn (tu zależy co jest do tej pory w domu)

jak dla mnie też lepiej byłoby pomyśleć o szpanersko wyglądającej budzie- najlepiej z okienkiem i czymś świecącym w środku, czy o jakimś joysticku/kierownicy, a nie o dysku SDD. Ważne żeby łykał na max detalach… a to, że się coś załaduje tyci dłużej, czy będzie częściej mielił dyskiem to imo kwestia drugorzędna.

edit:

I klawiaturę bym dobrał inną niż TURANKANTOR13, bo imo takie kosmiczne kształty w grach- gdzie jednak i tak często się używa tylko na klawiaturze tylko jednej ręki- mogą przeszkadzać. Nie mówiąc już o np. przyciskach pod spacją.

Zestaw Tobiego jak najbardziej w porządku. Dysk SSD może nie jest wymagany ale przyśpieszy trochę uruchamianie.

Zgadzam się. Pro jest niepotrzebny. Starczy Home Premium.

Nie było większej czcionki najlepiej czerwonej?

Pewnie wiesz na co dziecko patrzy, po poziomie postów pewnie 13 to wiek, przejrzyj sobie testy lub użyj kompa z SSD to będziesz wiedział jaki to daje efekt, i porównaj sobie najlepiej mając obok siebie Piluma i Antecka, Three Hundred to dosyć przeciętna obudowa, Pilum go przegania, pamięci 1600 wiele wydajności nie dodają w porównaniu do 1333, zasilacze OCZ to nie są jakieś szczególnie dobre konstrukcje, sam bym tego nie kupił, o Win7 Pro już zostało napisane.

Tak na dobrą sprawę, to za 1800 zł + 1000 zł na monitor, peryferia i system można kupić komputer aż nadto wystarczający dla dziecka. Wszystkie gry będą na takim sprzęcie śmigać, zwykle na pełnych detalach, a wiem, że dziecko w tym wieku nie zwraca szczególnej uwagi na grafikę. Pewnie i tak nie będzie zmieniać domyślnych ustawień graficznych.

Szkoda 5000 zł na komputer. Lepiej trochę zaoszczędzić na komputerze i oprócz tego pożeracza czasu kupić np. dobry rower. :slight_smile:

Dysk SSD jak najbardziej pozytywnie wpływa na pracę systemu, a zwłaszcza w przypadku, kiedy ktoś nie szczególnie dba o porządek na kompie. Trzeba jednak pamiętać przy instalacji gier, żeby instalować je na HDD, bo na SSD szybko się skończy miejsce.

skąd wiecie w jakim wieku? Póki co wiadomo, że na tyle niskim, że sobie samo kompa nie szuka ;]

Fakt, zasugerowałem się komunią, a to przecież nie Maey wspomniał o komunii.

Niemniej nadal uważam, że wcale nie trzeba wydawać 5 tysięcy na komputer.

No nie trzeba- tu się zgadzam… dlatego jak już ktoś wrzuca zestaw to powinien on już zawierać wszystko i być dopasowany do tego jakie jest jego przeznaczenie.

Bo często się spotyka takie coś…“łoo 5k na kompa, to można poszaleć” A potem w składowych do 5k jest płyta, ram, procek, grafika hdd… “a resztę się jakoś dobierze”

Do przemyślenia czy do ceny nie warto doliczyć od razu:

-Office’a.

-słuchawki/mikrofon/kamerka

-listwa

-podkładka pod mysz (zależy od mysza i powierzchni)

Może to pierdoły, ale z tego tez się potrafi sumka uzbierać, więc ja bym od razu brał pod uwagę.