Kupno laptopa - czy w tym przypadku się opłaca?

Mam pewien problem gdyż zastanawiam się nad kupnem laptopa. Mój komp:

Procesor: E8400 po 3Ghz na rdzeń

Dysk: 750GB

karta graficzna : radeon 4850 512mb DDR3

RAM: 2x1 GB

zasilacz: corsair 520 W

Zbliża się październik i 1 rok studiów, pomyślałem czy by nie sprawić sobie laptopa ( fundusze to max 2500zł), czy mając takiego kompa, który jest “średni” opłaca się kupować drugiego, czy laptop przyda mi się na studiach itd. itp. Proszę o odpowiedź i ewentualne wskazówki do laptopów

PS Czy uważacie że kupowanie dyktafonu na studia w celu nagrywania wykładów to dobry pomysł ( jeśli tak, to jaki kupić) ?

Nie “opłaca”! Chcesz chodzić na zajęcia z laptopem? Ryzyko!

Dobry! Choć szkicownik też będzie potrzebny.

nie, nie o to mi chodziło, bardziej o to, czy kupowanie laptopa jest opłacalne mają takiego PC :slight_smile:

A jeśli dyktafon - to czy mógłbyś mi jakiegoś polecić :slight_smile: ?

Może nie koniecznie laptopa, a netbooka. Myślę, że byłby lepszy choćby ze względu na dłuższy czas pracy na baterii oraz mniejsze wymiary. Poza tym nie wiem, czy na wykładach w ogóle potrzebny będzie ci komputer. Najważniejszy będzie zeszyt i długopis.

Osobiście uważam, że nie ma sensu, ani laptopa, ani netbooka - oba warianty przerobiłem.

Na wykładach - nie ważne jakich o wiele lepszy jest klasyczny zestaw kartka i długopis - łatwiej zapisać, zrobić rysunek, nanieść poprawki. Laptop i netbook się do tego nie nadają no chyba, że jesteś mistrzem pisania na klawiaturze.

Dyktafon? I tak i nie. Różnie wykładowcy podchodzą do takich rzeczy. U mnie np. żaden nie zezwolił na nagrywanie wykładów, ale mogliśmy robić zdjęcia ze slajdów - inni znów slajdy dawali, a inni nie dali nic - ale żaden nagrywać nie pozwolił.

Już ja widzę Twoją zadowoloną minę przed kolosem z kilkudziesięcioma godzinami do przesłuchania :smiley: Najlepszy zeszyt. Ew. coś małego żeby zająć się czymś (np. w czasie dojazdu na uczelnię)

Lub na wykładzie xD U mnie na wykładach królują:

  • Książki

  • Netbook + Heroes 3

  • PSP

  • Telefon z androidem + emulator na gameboy-a

a raz się zdarzyło, że kolega na laptopie grał w wiedźmina xD

Ok, przy założeniu, że w ogóle mamy zamiar chodzić na wykłady :stuck_out_tongue:

Z tym funduszem to możesz sobie dobrego pc złożyć . Tylko jeszcze jedna sprawa czy studia masz w swoim mieście tzn . tam gdzie mieszkasz że pc Ci wystarczy , czy będziesz gdzieś jezdził . Bo gdy studiujesz w innym mieście i mieszkasz w akademiku to zakup laptopa jest uzasadniony :slight_smile:

nie no, studiuje w Warszawie a mieszka 15km od Warszawy więc :wink:

Więc nie ma sensu:P Zresztą zobaczysz już jak będziesz na studiach, w tej chwili wstrzymałbym się z zakupem bo widać że nie potrzebujesz:)