Kupno laptopa i Vista - pytanie

Witam

Mam pytanie, gdyż zastanawiam się nad kupnem laptopa z vista. Przeglądałem już parę ofert różnych sklepów i nasuwa mi się pytanie, w większości ofert są laptopy z 1Gb ram, vistą home premium i kartami graf, które biorą pamięć z ram np. GeForce 8400GS. I teraz mam pytanie, czy wystarczy ten jeden giga na viste, programy i ta karte graf (która bierze z ramu 384mb) czy lepiej kupić już z 2Gb ram?

Pozdrawiam

raczej ta 2 opcja przy takiej karcie…

Zdecydowanie 1gb ramu to za mało. Przy 2gb Vista już chodzi płynnie. Zobacz w specyfikacji interesującego Ciebie lapka jakie ma możliwości rozszerzenia pamięci - przeważnie do 2048 mb ale i do 4096 też się zdarzają. I nie kupuj z Vistą Home Basic , ani z VH Biznes. VH Premium albo tą najwyższą wersję są godne polecenia. Takie moje zdanie :wink:

Pzdr.

Marcin

Ja polecam jako lapka minimum to co mam w sygnaturce ponizej. Moj GF8400 ma tylko 128mb a TC bierze 768mb, Vista to chodzi miodzio, nie ma mowy o utracie płynności czy cuś. Co do aplikacji a nawet Photoshopa to tez sobie dobrze radzi. Z grami tu już jest rożnie. Procek i ram ok, tylko grafika trochę nie nadąża przy nowszych produkcjach. Polecałbym lapka z GF8600GS lub GT.

A jeśli chodzi o samą zawartość ramu to 1GB najzwyczajniej sie juz nie opłaca, kazdy dobry lapek ma juz 2GB.

pozdr

Posiadam Toshibę L40 i mam 1Gb ram i Vista HP śmiga mi płynnie i bez problemu, pobiera ok. 350mb ram. Natomiast jeżeli chodzi o wybór lapka to warto sprawdzić czy są sterowniki pod xp na stronie producenta notebooka. Z Vistą nadal są problemy, zdarza się, że starsze programy i gry nie chcą chodzić pod tym systemem, więc lepiej mieć opcję wyboru systemu…

Patrz z usmiechem na twoja wypowiedz mar22 a to dlatego ze wiekszosc czyli okolo 95% programow dziala na Viście. Choć nie wszystko, nie moge odżałować ze nie chodzi gre Red Faction ;/ Kupujac lapka z Vista NIE RADZE instalowac potem nna nim xp bo wtedy dopiero wychodza kwiatki jak juz pare tematow juz na forum było. WIec albo kupic z xp albo z Vista - nei mieszac potem. Stery co prawda są ale nie do wszystkiego, lista jest o wiele krótsza co do xp…i dobrze :slight_smile:

Ja bym nie kupował laptopa z Vistą chociażby dlatego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8051

Przeczytaj wszystko uważnie, szczególnie drugi akapit.

Polemac Toshibe z serii A210 :wink:

Ja mam A210-128

AMD Turion64X2 1,8GHz

2GB DDRII 667MHz

Ati HD2600 256MB

VU 64-bit

I działa elegancko :lol: