Kupno laptopa- w Polsce czy zagranicą?

Witam, chciałbym naciągnąć Tate na lapka.

Tylko nie mam pojęcia w jakim kraju brać i jaką konfigurację.

Kasa to nie mam pojęcia bo nie rozmawiałem narazie o tym.

do 2500zł

Dysk duży, Karta bezprzewodowa min. b/g, karta graficzna nie współdzielona i ram DDR2 z Dual Channel.

I nie mam pojęcia czy brać słabszy czy kupić już mocnego.

No i czy brać w PL czy w USA/UK, Tata w USA ale z UK też raczej bym nie miał problemów(znajomi).

Bez systemu operacyjnego.

I jakie firmy najlepsze, bo jakby w USA czy w UK to raczej nie ma gwarancji :frowning: więc musiałby działać, no chyba że można dokupić czy dopłacić do gwarancji “międzynarodowej”.

I żadnych zabezpieczeń przed otwieraniem, odrazu mówię że jakby tylko przyszedł to odrazu rozkręcanie i kabelek do sieci bezprzewodowej(możliwość zewnętrznej anteny), nadajnik mam na chacie ale by trochę dzieliło ^^, 2 Sufity i Blacha więc wątpie abym wydarł z 4Mbit bez pomocnej antenki.

Acha i zna ktoś stronki na której możnaby złożyć lapka ?

Najlepiej z cenami Polskimi i zagranicznymi.

Zwykłe można ale do składania lapków nie znalazłem.

Bo czegoś takiego nie ma. Kupujesz odpowiedni model laptopa i już, możesz dołożyć pamięć ale zazwyczaj na tym jego możliwości rozbudowy się kończą.

jak uda ci się ominąć cło za sprzęt elektroniczny to na prawdę warto :-).

No paczuszka od Taty ^^ z napisem odzież używana :slight_smile:

Albo z UK przywleczona w bagażu lub też paczuszka.

Ale jak to z tą gwarancją ?

Bo z tego co mi Tata mówił to nie ma tak jak w PL że gwarancje się ma odrazu tylko że trzeba dokupywać, nie wiem czy na wszystkie produkty tak jest i czy Tata mówił prawdę(sprawy rodzinne-separacja), więc wieżyć słowo w słowo to nie można.

I czy droga taka gwaranacja-MIĘDZYNARODOWA lub tylko w PL czy to mierzone % od ceny produktu.

Mowa o USA, w UK nie wiem jak jest :slight_smile: I narazie raczej patrzyłem na ebay.com

500$ sam laptopek z całkiem niezłym sprzętem.

200GB

1GB-667Mhz

Core 2 Duo

jakaś tam karta graficzna.

Mnie najbardziej interesuje Dysk(160GB min), Ram min 1GB(Dual Channel) z następnym slotem w razie rozbudowy.

Procek dwurdzeniowy.

Karta graficzna- jaka będzie byle nie starocie totalne i nie zintegrowana

karta dźwiekowa- byleby działała na głośnikach i jak coś to wieży :slight_smile:

Matryca 15.4

Karta bezprzewodowa min b/g i przewodowa.

Dlatego chciałbym składany, żeby karty dźwiękową i graficzną puścić gorsza a RAM więcej albo Procek, ale jak mówicie o składanym można zapomnieć.

hehehe :wink: ta forma mi się podoba.

serwis decyduje czy jest w stanie rozwiązać problem gwarancyjny na miejscu (w Polsce) tak jest np. w HP.

@fiero mylisz się, DELL umożliwia złożenie własnego laptopa… metodą step by step, spośród dostępnych podzespołów składasz własnego lapka (super sprawa dla kogoś kto ma konkretną wizję tego co potrzebuje), niestety chyba jak narazie w polsce ta opcja nie jest dostępna,