Kupno lepszego procka pod GTX 550 Ti

(Michal Misiek12) #1

Siema.

Zakupiłem nie dawno kartę GTX 550 Ti, i teraz nasuwa się moje pytanie, jaki procek będzie najbardziej odpowiedni do tej karty, żeby nie ograniczał, takie minium, aktualnie posiadam G620. (sprzęt z podpisu)

Czy i3 2100 to jest to minium czy już jakaś i5 ?

(Ascent) #2

Tylko że to właśnie ten procesor jest ograniczany przez tego GTX550Ti, więc zmiana procesora w niektórych przypadkach przyniesie mały efekt. Dla G620 max. to Radeon HD6850.

A na jaki procesor zmienisz to już zależy od tego ile możesz wydać. Jak chciałbyś kupić procesor z odblokowanym mnożnikiem to musiałbyś wymienić tą lipną płytę główną. Możesz więc zamontować tam np. i3-2120 lub nawet i5-3470/3570. Gdybyś miał płytę chociażby ASRock P67 Pro3 mógłbyś kupić i5-2500k pod OC.

(Dimatheus) #3

Misiek1227 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Michal Misiek12) #4

Wiem, że to lipna płyta, ale nie mam zamiaru bawić się w OC. Chcę po prostu wylicytować coś mocniejszego.

Hmmm, ciekawe, GTX 550 Ti ogranicza G620, no nie wiem. Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na ten temat ?

(falcon89) #5

I3 nie jest dużym postępem względem G620, jeśli już chcesz zmieniać to na i5.

(Michal Misiek12) #6

Też tak właśnie myślałem, ale powiedz mi, patrząc na ilość twoich postów to jesteś tu już trochę dłużej, czy ta karta ogranicza G620 ? :smiley: (tak wypowiedział się kolega wcześniej)

(falcon89) #7

Może to żuci trochę światła na ta kwestię http://pclab.pl/art52167.html