Kupno monitora 22/23" - jakieś propozycje?

Potrzebuję kupić monitor 22-23", o rozdzielczości 1680x1050 albo HD.

Zależy mi na szybkiej matrycy (TN?). Monitor będzie wykorzystywany do grania, multimediów i programowania. Budżet - 850zł.

Macie może jakieś doświadczenia, rady, albo konkretne pomysły? :slight_smile:

Najfajniej, jakby udało się wybrać coś z oferty http://arest.pl lub http://proline.pl.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi :wink:

AceDude’ , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ze swej strony polecam monitor Dell 2209wa , który nieco przewyższa Twój budżet, jednakże skoro planujesz wydać na monitor 22" kwotę 850 zł to warto dołożyć do matrycy e-IPS na której opary jest wspomniany Dell - lepsze odwzorowanie kolorów, większe kąty widzenia w porównaniu do monitów opartych na matryce TN , a przede wszystkim gwarancja. Warto na początek poczytać nieco o matrycach, a później zdecydować, które wady poszczególnych matryc nie będą zbyt dokuczliwe przy wymienionych zastosowaniach bo wówczas za podaną kwotę można zakupić już coś większego - oczywiście na matrycy TN :slight_smile:

Monitory Samsunga na matrycy TN są teraz podświetlane LED-ami.

No, pojutrze muszę się wybrać po sprzęt, więc jeszcze tutaj napiszę.

W chwili obecnej spodobał mi się sprzęt kupiony niedawno przez kumpla - http://arest.pl/shop/index.php?inc=prod … :&ID=15409 Cena przyzwoita, 23", full HD (jednak prędzej będę zmieniał PC, niż monitor…). Recenzje ma całkiem niezłe, w praniu też się nieźle spisuje.

Macie może jeszcze jakieś propozycje?

Bardzo dobry monitor.