Kupno monitora LCD

Witam.

Mam zamiar kupic monitor 19’ LCD tylko nie wiem czy panoramiczny czy zwykły i jakiej firmy?

Cena do 900 zł.

Ja polecam LG L1953TR-SF. Kosztuje trochę ponad 900 zł ale jak na lcd to ma nawet niezłe parametry. Jak dla mnie to tylko trochę za mała rozdzielczość natywna. A tak w ogóle to kup sobie dobry crt, jeśli grasz to nie polecam lcd. Pozdro

nie kupuj ctr bo oślepniesz kupisz dobre lcd lg flatron 19` za ok 850 zł

No to teraz wytłumacz czemu oślepnie od monitora crt ?

Właśnie co to miało znaczyć? Z mojej strony bardzo polecam monitor lcd najlepiej jakieś lepszej firm.

Osobiście używam Samsung SyncMaster 940BF, wspaniały monitor 19 calowy, posiada duże kąty widzenia, bardzo krótki czas reakcji 2ms i najważniejsze złącze cyfrowe DVI. Cena jest dosyć wysoka bo około 1100zł ale to i tak nie jes dużo za taki monitor.

Wcześniej posiadałem crt i przesiadka na taki monitor to była jedna z najlepszych moich decyzji życiowych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=1 … 9BenFP91GP

BenQ FP91G

19 cali, matryca PVA, DVI, poniżej 800 zł, tylko wykonanie obudowy nie stoi na najwyższym poziomie (brak możliwości regulacji wysokości). W tym przedziale cenowym jest to najlepszy wybór

Też polecam BenQ, w tej cenie bezkonkurencyjny, fajne zasady gwarancji - door-to-door. Jeśli chodzi o ten pułap cenowy nie polecam samsungów - potrafią mieć sporo bad pixel (Droższe modele, jak kolegi pcz_07 są o dziwo pozbawione tej wady :slight_smile: ), belinea, oraz innych dziwnych marek typu yakumo (nie wiem czy dobrze napisałem, teściowa ma - straszne badziewie, podświetlenie jest trupio-niebieskie, licho wykonany i cienkie odwzorowanie kolorów). Najlepiej iść do takiego sklepu gdzie możesz zobaczyć jak “gra” dany model, i porównać z innymi, wybrać ten który Ci odpowiada (polecam sklep “nie dla idiotów”), a potem kupić w innym, normalnym sklepie.

to nie wiecie że stary typ monitorów ma bardzo negatywny wplyw na ludzki wzrok??? bo kolory , wybuchają , na ekranie czy jakoś tak, nie napisze tego naukowo ,odszukam i wkleje artykuł,wiem tyle że lcd jest lepsze dla ludzkiego wzroku :slight_smile: