Kupno napędu DVD

Jakimi parametrami sie kierować żeby nie kupić shitu?

Są jakieś modele, które szczególnie polecacie?

Chodzi jedynie o napęd, nie nagrywarkę.

Z góry dzięki za rady :slight_smile:

Ja mam LG i jak najbardziej polecam. Co do specyfikacji to wszystkie sa bardzo przyblizone do siebie :slight_smile:

LG… byle nie najtańszy :stuck_out_tongue:

Ja od jakiś dwóch lat mam napęd DVD firmy LG. Nie miałem z nim żadnych problemów :slight_smile: Dokładnej nazwy nie pamiętam ale Menadżer urządzeń w Windowsie XP wykrywa go tak:

napeddp5il.png

Ja bym nie radził teraz kupywać napędu DVD tylko lepiej kup nagrywarkę DVD. Będziesz mógł nią od razu wypalać płytki a nie tylko odtwarzać, a ostatnio trochę chyba potaniały. :? A poza tym za kilka miesięcy pewnie zechcesz mieć nagrywarkę bo napęd pewnie Ci nie będzie wystarczał to zaoszczędziłbyś troszkę :roll: Gdybyś zdecydował się kupić jednak nagrywarkę DVD to proponuję kupić Lite-On SHW-16H5S. Jest całkiem dobra: bufor o pamięci 2MB, całkiem mały czas dostępu, chyba jest najtańszą nagrywarką która obsługuje LightScribe. :wink:

Czyli zbędną pierdołe za która trzeba zapłacić :wink: (większości użytkowników nie przydadzą się obrazki na płycie). Chodź cena rzeczywiście niska.

Kos@ pyta jednak o sam czytnik. Jeśli tak to kup Lite-On’a albo LG. Lite-On chodzi ciszej (w moim odczuciu).

Niektórym użytkownikom przydaje się bo niektórzy lubią mieć ozdobione płytki :mrgreen: Cena jest niska, a nagrywarka przeciętna, więc wspomniałem o niej :?

Racja. Odpowiedziałem na pytanie o czytnik i napisałem, że może lepiej kupić nagrywarkę bo za kilka miesięcy i tak pewnie zechce kupić nagrywarke 8)

Ja polecam BenQ DW1655 LightScribe aktualnie najlepsza nagrywarka z LS, a po za tym jest szybka, cicha, dobrze nagrywa i odtwarza, wszystko czyta i wypala… W testach na łeb pobile tego Liteona (testy na cdrlabie ;] ) Więc jeżeli zastanawiasz się nad nagrywarkądvd to tyko ta :wink:

PS. Jesli chcesz niższą cene to wrzuć na Skąpca, bo jak wiadomo komputronik nie jest najtańszy… ;]

To nie dla mnie, a dla koleżanki, która chciała żeby pomóc jej w wyborze (nie chce nagrywarki, choć jej to doradzałem) i montażu. A pytałem was żeby przypadkiem nie kupić kota w worku, bo może jest teraz coś na co trzeba szczególnie zwracać uwagę, a ja nie mam często do czynienia z hardwarem i pewności że coś się nie pozmieniało nie mam :wink:

Jednak wszystko po staremu :]

Thx za wszystko.

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 15:35

Sorki za post jeden pod drugim, ale jaki wpływ ma moc komputera na napęd/nagrywarkę DVD?