Kupno neostrady?


(Zoomman) #1

Poczytałem kilka tematów na ten temat i sam nie wiem.... Chciałbym zamówić neo 1024, umowa na 24 miesiące (66zł/mies.) lub na 12 miesięcy (76zł/mies). Teraz mam osiedlówke 384kb/s plus zew. ip to się = 100zł miesięcznie. Ale jak podpisze umowe na 24m. to będę miał 640kb/s i będę płacił 77zł/miec. Zadzwoniłem do biura "mojej" osiedlówki i opowiedziałem co zamierzam(przejść do tepsy) to zaproponowali zew. ip za symboliczne 1zł :), proponowali też darmowe mapowanie portów- niby zew. ip. Tepsa daje gratisy przy zamówieniu przez net, moja opcja to 200zł na zakupy(fajnie?). Przeczytałem jeszcze że od nowego roku wchodzi kilka innych firm, internet stanieje, firmy przyciągaja klientów promocjami itd. itp. Czy ktoś wie ile firm i jakie będą ceny netu? Zmieniać czy czekać, a jak zmieniać to na co? Aha, w tepsie każdy ma zew. ip tak?

dzieki za info


(Ramirez1) #2

zmień na coś innego tylko nie na to co chciałeś zrobic a od kogo chcesz neta to musisz sobie porównać co kto oferuje i za jaka kaske.

niewiem bo niemam od nich neta i nigdy niebede miał nawet jak by dawali go za free i dopłacali


(adpawl) #3

tak! każdy ma zewnetrzne ...ale (nie)stety dynamiczne a nie stałe :slight_smile:

Ja na Twoim miejscu narazie bym został na tej osiedlowce (wyciagajac od nich ile sie da :stuck_out_tongue: ) ...i zaczekał na zmiany.


(Dzg) #4

ja mam neostrade z braku laku bo mam bardzo ograniczone mozliwosci tu gdzie mieszkam i wyboru nie bylo . neo 512 i daje rade , na poczatku mialem z nia troche problemow ale jest juz ok. ale jak mozesz cos innego to bierz to a nie neostrade:P pozdrawiam Wesołych Świąt:D


(Micromac) #5

A trzeba wiercić dziury w ścianach i przeciągać kable jezeli chodzi o osiedlówkę ? Ale widać , że zaakceptowałeś dziury :wink: .Czy chcesz mieć transfer 1024 Kb/s czy znacznie mniejszy 640 Kb/s ? Jezeli chodzi o limity to przy opcji 1024 w zupełności wystarczy. Na co Tobie stałe IP ?

Natomiast co do

To nie wiem o jakie firmy Tobie chodzi. Ja tylko słyszałem o firmach związanych z telefonią komórkową i bezprzewodowym WiMax. Jednak w pierwszym jak i w drugim przypadku nie wróżę, że będzie to tania alternatywa i lepsza.

Co do decyzji to zależy od Ciebie czego potrzebujesz. Bo jeżeli chcesz tylko czytać i surfować po necie to wystarczy najtansza opcja czy to osiedlówka czy NEO. Jezeli interesują Ciebie gry online, wszelkiej maści multimedia (oglądanie filmów, videokonferencji, ściąganie dużych plików, słuchanie radia itd) to trzeba wybrać opcję np. 1024 lub 2048 w zaleznosci od możliwości finansowych.

Zarówno w przypadku osiedlówki jak i NEO można podpisać umowę na rok i wtedy zobaczysz jak to jest.


(Kpc21) #6

Pewnie jakichś lokalnych.


(Zoomman) #7

Zew. ip lub jak pisałem mapowanie portów potrzebuje do programów p2p.

A jeśli chodzi o dziurki to jest jedna mała w ścianie ale kulturka:)

A wracając do neo to podobno te modemy( to do sieciówki się tego nie podłącza?)co daja to lipa i czym one właściwie się różnią? :shock:


(adpawl) #8

Ano dają 3 modemy usb do wyboru (ST330, Sagem Fast 800 i ZTX'a) ...rożnią sie wyglądem, bebechami, producentem... :wink:

Livebox (też lipny Sagem) ...ma możliwość podpiecia przez usb, wi-fi, ethernet

...zostają jeszcze routery: stary ST510 i aktualnie dostepne ST516 i ST546 (przez ethernet)

Zatem jeśli chcesz wykorzystać swoją sieciowke, to oczywistym bedzie ...że usb'eki odpadają :roll: