Kupno notebooka - ~2000zł-2400

Witam - noszę się z zamiarem zakupienia notebooka jednak nie bardzo się orientuję… Mój ojciec używa w biurze acera i jest zadowolony ale słyszałem że dość duża loteria jest jeśli chodzi o tę właśnie markę. Może napiszę wpierw czego oczekuję - 160gb dysk, 1024mb ramu, dvdrw ( niby standard a widzialem lapki bez nagrywarki… ) k.graficzna w sumie mi jedno czy będzie osobno czy zintegrowana - byle by miala min. 128 mb, wifi, matryca mysle ze 15,4 wystarczy, i teraz procek hm… no 1,8ghz wystarczy chyba ale nie wiem jak to się ma cenowo jeśli chciałbym lepszy, lub np duo core… ? no i teraz koszta - mam powiedzmy te 2000 zł z mozliwoscią pewnego dołożenia jakies kwoty ale niewielkiej. I teraz pytanie - jakie firmy polecacie ? sprzęt nie będzie słuzył tylko biurowo - uzywam photoshopa cs3, obróbka zdjęć, projektowanie stron www itd w sumie widziałem fajnego F.Siemens ale no może macie jakieś inne propozycje? Co do systemu to nie musi być tam nawet windowsa ani linxa - bo i tak bedę instalować tam 2 systemy, debiana i XP. Pozdrawiam:)

Chyba najlepsza firma to ASUS.

pawciak szczerze mogę polecić ci Toshibę L40-17R

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/280696

co prawda procesor zainstalowany w nim jest wolniejszy niż preferowany przez ciebie 1,8 jednak i tak myślę, że to bardzo dobra propozycja.

http://allegro.pl/item308977439_nowy_hp … _wifi.html

lub

http://allegro.pl/item311893341_toshiba … _nowy.html

a powiedz mi proszę jak w tej toshibie wygląda sprawa baterii i grzania się? bateria długo w miarę trzyma? chodzi mi oto że na wykładach mam możliwość tzn przyzwolenie prowadzenia notatek na lapku więc spoko ale chciałbym się dowiedzieć czy wiesz… jest ona w stanie wytrzymać tak 1,5h - 3 bez ładowania? chociaz wiem ze na wiekszosci lapków to duze wyzwanie :wink: bo jak mniemam jesteś w posiadaniu takowej toshiby :slight_smile: stąd pytanie

na viscie ta toshiba trzyma na baterii od 3 do 3,5h… ale to też zależy od ustawień oszczędzania energii… jednak te 3h na pewno będzie ci trzymać. A co do grzania się? Nie grzeje się masakrycznie jak co niektóre laptopy;)

i tu nie masz racji, to zależy od podłączonych urządzeń i używania tych zintegrowanych (wifi, bluetooth, urządzenia na usb itp, wielkości matrycy, szybkości obrotowej talerzy dysku twardego itp). na przeciętnym lapie trzyma ok 3h bez dodatkowych obciążeń (wifi).

grzeje, grzeje zwłaszcza (testowałem podobną toshibkę) jak pozostawisz włączony z zamkniętą pokrywą.

co do pierwszej twojej riposty:

jak to nie ma znaczenia od ustawień systemu. Owszem BT i reszta też ma znaczenie, ale w profilu oszczędzania energii możesz ustawić sobie jasność podświetlania matrycy co już ma znaczenie dla długości działania na baterii. Wiem bo używam tego notka, i mi trzyma do 3,5h na baterii

ad. druga twoja riposta:

sam powiedziałeś, podobną… a ja mówię o tym konkretnie modelu i nie nagrzewa się zbytnio, a uwierz mi wiem jak potrafią rozgrzać się notki;)

ja polecam coś z HP, np z serii 6715, pozdro

bardzo dzięki wsztstkim za odpowiedzi :slight_smile: z hp mysle ze zrezygnuje. Mialem jeden starszy model, tzn juz tam vista oryginalnie byla… i problem byl co chwile bo cholernie mi sie grzal ale to nic bo najwiekszym zonkiem byla vista. jak chcialem zainstalowac xp to byly mega problemy z tym bo tam sata jest oczywiscie a oprogramowania wgrac nie sposob. wiec ostatecznie skonczylo sie na wgrywaniu biosu. ja wiem ze to pewnie pojedynczy przypadek ale zniechecilo mnie to do hp :wink:

brak wiedzy, spokojnie można postawić xp na intelu 965 jak i starszym 945.

tzn tam problemem było to że po sformatowaniu dysku, a później po zapakowaniu płytki z xpkiem instalator nei widział dysku więc nie szło też zainstalować tego ustrojstwa. ale pewnie tak jak mowisz brak wiedzy :wink: