Kupno nowego coolera


(piotter1994) #1

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w kupnie nowego coolera. Mój CPU to Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2,4Ghz. Myślałem o http://www.cooling.pl/silentiumpc-spartan-he923,produkt,552332.html. Tylko czy w tym zestawie znajduje się pasta termoprzewodząca? Jeśli nie to jaką proponujecie, ponieważ wymaga zastosowania gęstej pasty termoprzewodzącej.


(scripter1) #2

Tak, w zestawie jest pasta.

Niedawno sam kupiłem tego coolera i jestem z niego bardzo zadowolony (jak poszukasz w moich postach to znajdziesz mój wątek na ten temat).

Tylko est jedno ale: będąca w zestawie pasta musi się wygrzać zanim zacznie w pełni skutecznie odprowadzać ciepło (u mnie zauważyłem obniżenie temperatur względem temperatur tuż po montażu po ok tygodniu od zamontowania) więc jeśli bawiłeś się w OC procka to radziłbym na jakiś czas przywrócić jego pierwotne ustawienia.

Ewentualnie jeśli potrzebujesz natychmiastowo bardzo skutecznego chłodzenia bo proc ci się przegrzewa to lepiej kup jakąś pastę która nie wymaga wygrzewania.


(piotter1994) #3

Powiedzmy, że ta pasta z zestawu mi nie odpowiada, bo

W takim razie http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pasta-termoprzewodzaca,produkt,551743.html?from_category=44 będzie odpowiednia?


(Mandrasik17) #4

każda pasta musi się wygrzać przed uzyskaniem największej wydajności, zalman stg2 jest ok


(scripter1) #5

maciek14 , właśnie w tym rzecz że nie każda.

piotter1994 , napiszę ci tak jak ktoś wcześniej napisał mi na pytanie czy powinienem kupić inną: daj najpierw szansę tej co jest w zestawie.

Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Nie zrozum mnie źle, ta pasta z zestawu jest skuteczna ale pełną skuteczność osiąga po wygrzaniu.

Chyba że naprawdę potrzebujesz maksymalnego chłodzenia od pierwszych sekund, wtedy poszukaj takiej która jest opisana że nie wymaga wygrzewania.


(piotter1994) #6

Dzięki wszystkim, to mi wiele wyjaśnia.