Kupno nowego kompa i wybór płyty głównej

Witam !

Chciałbym złożyć sobie kompa i mam problem z wyborem płyty głównej. Chciałbym bardzo dobrą do zwykłego użytkowania. Zastanawiam się nad producentem płyty. Wybrałem Gigabyte i płytę http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22455.

Powiedzcie czy to dobry wybór, a jeśli nie to napiszecie jaką płytę najlepiej wybrać (chciałbym płytę dobrą i w mairę tanią, nie zalęzy mi na możliwościach OC)

PS. Płyta na s939.

Co do procesora to chyba wezmę Athlona 64 3200+ Venice, dysk WD Caviar SE 120 GB 8MB cache SATA-II (czy może jekiś inny ? ), nagrywarke DVD mam i mam 512 RAMu Twimmosa CL 2,5 (dokupie drugie 512 Twimmosa, a karte graficzną to myślałem nad GF 7600GT Gigabyte.

Z góry dziękuję :slight_smile:

Gigabyte GeForce 7600GT SilentPipe II to bardzo dobry wybór (doradziłem go mojemu sąsiadowi i jest rewelacyjny: NFS Most Wanted 1280*1024, detale na full i program fraps pokazuje od 30 do 42 fps.)

Płyta główna godna polecenia to Gigabyte GA-K8N SLI (cena ok.330zł). Ta, którą wybrałeś również jest dobra, ale mi gość w sklepie powiedział, że płyty z ultra-9 są już powoli na wycofaniu. A ta którą Ci proponuję ma 2 złącza PCIExpress 16 więc kiedyś możesz dokupić sobie drugą kartę graficzną i spiąć w SLI.

Lepiej wziąć dysk 160GB np. SEAGATE 160GB SATA2 ST3160812AS (ma 5 lat gwarancji: 3 lata w sklepie i kolejne 2 u producenta chyba przez stronę WWW).

A64 3000+ lepiej się kręci, jest dużo tańszy, a wydajność bez O/C porónywalna.

Płyta główna to lepiej wziąć ASUSA A8N

7600GT to dobre rozwiązanie :wink: