Kupno Nowego Kompa

Jest to złacze pod które podpinasz np.karte grafy, cechuję się tym, że jest szybsze od AGP, a co za tym idzie nowsze :slight_smile:

Im wyższy socket tym szybszy procek (ale i droższy np. między najdroższym prockiem z socket 754 a najtańszym prockiem z socket 939 jest 170 zł roznicy :smiley: :wink:

PS.

Jeżeli coś źle powiedziałem to mnie poprawcie :smiley:

Proszę o wyłączenie capsa.

Swoją propozycję podałem wcześniej, dochodzi stówka na zasiłkę. Buda też do kupienia, a więc znajdziesz taniej te rzeczy i będziesz miał budę, chyba nikt nie wyczaruje Ci z tych pieniędzy czegoś innego :smiley:

Okej może być, ale grafikę zmień na Radeona 9550 i wtedy będzie :spoko:

Ale wszystkie z serii 9550 http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2603 mają niskie taktowanie zarówno rdzenia jak i pamięci i RAMDAC bardzo sie nie róznią co do mojej no moze cenom ale jako jedyna z serii 9550 zauwazylem ma znacznie wieksze taktowanie Radeon 9550 Gigabyte GV-R955256DP 256 MB DDR DVI + TV (128-bit) BOXhttp://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20732 co ty na to heh ale ja nie mam za duzo kasy więc 1610 zł jest napewno juz mój max.

A nikt jeszcze tak w pełni nie odpowiedział na mój poprzedni post. :frowning: :frowning: :frowning:

pojemnosc cache w procesorze ma bardzo duże znaczenie im więcej tym lepiej jak na dzisiejsze warunki najlepiej zeby procek miał 512kb i wiecej

ilość potoków w grafice jest też bardzo ważna

C.L. jest dość ważne ale 2.5CL będzie ok

co do grafiki tego 5200 zamien na radeona 9550 firmy sapphire lub gigabyte jest znacznie lepsze w rzeczywistości i można z niego sporo wycisnąć patrz mój opis. Jesli ten GF 5200 nie obsluguje P.S. 2.0 to juz wogole jest beznadziejny

gtc troche mi wyjaśniłeś ale tylko nie które rzeczy dalej widze wszystko jak za mgłą.Moze jezeli ktoś wytłumaczy mi reszte (patrz na duł) powinienem już wiedzieć jaki komp kupić. Ale pamiętajmy ze ten komp składałem w konfiguratoże i jego cena to MAX. 1600 zł a więc myśle ze za tą cene znajdują się tam części o przyzwoitej wydajności co do tej ich ceny. :slight_smile: :slight_smile:

Czy to wszystko jest tak ważne w zakupie danego podzespołu:

1. Płyta główna

a) Obsługa technologii SLI / CrossFire

b) ilość złączy PCI ( PCI 16 exspres )

c) ilość złączy AGP

d) obsługa Raid

e) Port Firewire

2.Procesor

a) Rodzaj gniazda Socket xxx

b) ilość pamięci Cache

c) mnożnik X xx

d) technologia wykonania 90nm , 0,09um

e) obsługiwane technologie np.Obsługa Hyper Threading ,Obsługa Hyper Transport

f) szyna systemowa xxx Mhz

3.Karta graficzna

a) Taktowanie Rdzenia xxxMhz

b) taktowanie pamięci xxxMhz

c) RAMDAC xxxMhz (podwujny)

d) obsługiwane standardy OpenGL X.x DirectX X.x

e) typ zastosowanej pamięci DDR DDR2 GDDR

f) ilość potoków 4 , 8 , 12.

g) zaawansowane technologie (Radeon)

-VideoShader

-Trueform 2.0

-SmoothVision 2.0

-SmartShader 2.0

-Hyper Z III

-DualHead Display

h) zawansowane technologie (Geforce)

-VPE (Video Processing Engine)

-silnik CineFX 4.0

-UltraShadow II

-Vertex Shader 3.0

-Pixel Shader 3.0+

-LMA III (Lightspeed Memory Architecture III)

-Intellisample 4.0

-DVC (Digital Vibrance Control)

-High-Precision Dynamic-Range

-128-bit High-Precision Graphics

-DualHead Display

4.Pamięci RAM

a) Częstotliwość pracy xxx Mhz

b) opóźnienie - cycle latency 3, 2.5, 2.0

c) obsługa ECC

d) markowe [major]

5.Dysk twardy

a) Transfer wewnętrzny w dyskach z interfejsem S-ATA xxx Mbit/s

b) Transfer wewnętrzny w dyskach z interfejsem IDE Ultra ATA xx(x)MB/s

c) głośność w czsie pracy S-ATA ok. 3 / 4dB

d) głośnośc w czasie pracy ATA ok. 26 / 31dB

6.Obudowa

a) Zasilacz z PFC

b) typ zasilacza ATX

c) moc zasilacza xxxWatt

Wybrałęm te wszystkie opcje za ważniejsze na dany podzaspół no bo po co komu wiedzieć jaka gra 3D jest dołączona np. do grafy.

Prosze w miare możliwości o wytłumaczenie mi na czym to wszystko polega i czym się kierować w przyszłym zakupie tych podzespołów.

Z góry dziękuje za pomoc. :slight_smile: :slight_smile:

Nobel przcież masz już wszystko podane, nie wiem w czym problem??

No przecież nie pisalibyśmy ot tak sobie :x

chodzi o to, że taka płyta ma 2 złącze pcie i w do niej można włożyć 2 grafy,crossfire=ati; sli=nvidia

agp zawsze było 1 złącze

2pcie(widziałem nawet 4) jest do wykorzystania wtedy, gdy chcesz wrzucić 2 taką samą grafe

jak masz 2 dyski to obsługa raid może być przydatna

służy do zgrywania np. z kamer strumienia danych

a=każdy rodzaj procka ma inne gniazdo

b=procek nie odsyła danych do pamięci, tylko kontaktuje się z pamięcią wbudowaną w proca,jest ważny, choć w małym procencie

c=mnożnik? nie ma znaczenia

d=im mniejszy proces wykonania tym szybszy może być procek, mniej wydziela ciepła

e=jest ważne

f-tak jest ważna, lecz nie można się sugerować taktowaniem proca

a=tak jest ważne

b=również ważne(ważniejsze niż rdzenia)

c= :x

d=jeżeli dana karta obsługuje dx9(np.)to może obsłużyć efekty specjalne w grze

e=zależna jest od taktowania pamięci, też się liczy

f=tak jest ważna, im więcej tym lepiej

a=najważniejsze

b=także jest ważne

c= :x

d=no ważne, jeśli bawisz się w podkręcanie

a=ważny

b=jw.

c=no to jedynie zależy od kupującego, jeżeli ceni ciszę to nie kupi wiertarki :smiley:

a=ważny bardzo nawet :stuck_out_tongue:

b=no firma jest najważniejsza

c=też jest ważna, bo nie wsadzisz najmocniejszej grafy i proca do zasilacza 300 W :smiley:

PS. tak na marginesie wszystko jest do znalezienia w necie, wg mnie żaden problem, na 2 raz wyłącz caps locka

Troche mi pomogleś za co dziękuje ale w większości oczekiwalem na odpowiedzi takiego typu które tłumaczą do czego to słuzy i w jakim stopniu jest to przydatne i czy należy wydawać więcej kasy zeby np procek mial więcej pamięci Cache .

Na podpunkt " a) " w 1. punktcie czyli :

“a) Obsługa technologii SLI / CrossFire” - napisałeś odpowiedz na którą oczekiwalem czyli :

taką odpowiedzią mogleś sie szczycić jeszcze tylko kilka razy a pózniej były to odpowiedzi typu np. na w podpunkt “a)” 4.punktcie czyli :" taktowanie rdzenia xxx" odpowiedziałś tak :

…ze wazne to ja wiem ale moze byś tą odpowiedz jakoś sprecyzował moze im większe tym lepsze lub na odwrót .

Heh albo odpowiedz tego typu :

…no i co ja mam niby z takiej(z całym szacunkiem) pustej odpowiedzi wywnioskować to ze procki mają inne gniazdo to ja wiem troche sie o tym dowiedziałem już.Moze to ma coś wspolnego z technologią im wyzsza lidzba socketa to szybszy czy coś ?? ja tego nie wiem ale wy powinnliście tak przypuszczam.Te twoje odpowiedzi które zaznaczyłem nie są jedyne , - takich nic nie wnoszących odpowiedzi masz wiele.

A co do tego to już całkiem nie wiem :

A co doszukania w necie.

…to chyba od tego jest forum z resztą w necie nie znalazł bym tak dokładnych odpowiedzi jak znajdowałem do tej chwili na forum.

Podsumywując nadal nie znalazłem dokładnej odpowiedzi a więc czekam dalej na konkretne propozycje.

Heh Kiedyś ktoś na tym forum powiedział : "Szukanie i czytanie nie boli " są toświęte słowa do których dodam ze to czytanie musi być ze zrozumieniem.

wigrus bardzo cenie sobie twoją pomoc ale chciałbym żeby była ona bardziej precyzyjna.

POZDRO :slight_smile: :slight_smile:

zapewne od tego, żeby Ci userzy odpowiadali na takie pytania, jeżeli wogóle nie chce Ci się poszperać w necie o tych informacjach i czkasz na gotowe :?

Moja koleżanka powiada: “im mniej wiesz, tym lepiej śpisz” :stuck_out_tongue:

Słowa : “Szukanie i czytanie nie boli” chyba coraz bardziej cie nie dotyczą albo (z całym szacunkiem ) i poprostu nie rozumiesz i tu sie powtuze mowiąc ze te słowa są bardzo wazne ale to czytanie trzeba jeszcze zrozumieć.A ty tego nie zrobiłeś bo ja wyraznie napisałem :

Napisałem : “do tej chwili…(…).” poniewaz to własnie ty zmieniłeś moj pogląd swoim ciągiem (z całym szacunkiem) pustych odpowiedzi w poprzednim poście. :slight_smile: :slight_smile:

A więc życze ci więcej kompetencji !!