Kupno nowego komputera (fundusze ok 2800 - 3000 zł)

Witam, planuje kupno nowego komputera. Mam do wydania ok 2800 zł (mogę przekroczyć budżet o ok. 200 zł). Przez ostatni rok nie interesowałem się sprzętem komputerowym, więc proszę Was o pomoc w ułożeniu odpowiedniego zestawu. Oczywiście chodzi mi o samą stacje, bez monitora itp.

A to co w podpisie ? Może upgrade wystarczy ?

To co w opisie zamierzam oddać pewnej osobie, dlatego chcę kupić nowy sprzęt.

Zamieniłbym tylko nagrywarkę DVD na firmę Pioneer. Reszta - znakomity zestaw.

Mam pytanie. Czy oplała się kupywać procesory 4 rdzeniowe (wiem teraz żadan gra nie wykorzystuje 4 rdzeni, no może za wyjątkiem GTA IV ). Nie chce żeby za rok czasu okazało się że procesor dwurdzeniowy nie wystarczy. Jeżeli tak to ew. ile bym musiał dołożyć na taki procesor i odpowiednie podzespoły do niego ?

W tej konfiguracji co podałem jakby ci ten nie wystarczał wystarczy zmienić procesor bo ta płyta obsługuje 4 jajka

Więc w takim wypadku chyba zdecyduje się na podany przez ciebie zestaw. Poczekam może jakiś inny user się wypowie i podrzuci mi inny zestaw, wtedy wybiore :slight_smile:

Bierz ten zestaw jest bdb , tylko nagrywarkę PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM :slight_smile:

Ok więc zdecyduje się na taki :slight_smile: I jeszcze jedno małe pytanie. Z jakiej strony kożystacie bo z tego co widze wiele osób z tego forum jej używa.

Chodzi Ci o sklepy?

sirius.pl

proline.pl

agito.pl

To było składane w agito.pl

A czy powyższy zestaw wejdzie do takiej obudowy?

Zasilacz wymieniłbym na Corsair’a (np. 550), dokupiłbym porządne chłodzenie na kartę graficzną (Accelero s1 rev2) i na procesor. Może jeszcze obudowę na Antec 300.

Ale ogólnie zestaw git.

Co do procesora to 4 rdzenie myślę, że jeszcze dość długo nie będą wykorzystywane (przez gry, jak robisz coś jeszcze to może się przydać), ale jak byś się zdecydował, to q8200.

Pioneer 216, albo LG GH20NS10.

Adalbert , po co? OCZ jest bardzo dobry, a chłodzenie dodatkowe jak już, to tylko na procesor (chyba, że inne komponenty będą piszczały, hałasowały itp.).

Corsair 550 też jest bardzo dobry. A chłodzenia wystarczą buxowe, ale tak jak mówi plunio7 jak będzie coś piszczało, brzęczało, hałasowało to można zmienić.

don maciej , co to jest ? :o Kup zwykłą budę a nie baw się w klocki lego. Nikt nie wie czy wejdzie czy nie.

Nie ma to jak przeistoczenie ludzkiej fantazji :badgrin: :badgrin: :badgrin: :hahaha:

Sry, spojrzałem na cenę netto i myślałem, że jeszcze kilka stówek zostało. :slight_smile:

W takim razie zestaw dobry i nie trzeba zbytnio nic zmieniać. Jak wybierzesz sklep to zobacz co tam mają, ewentualnie coś się zmieni.

Może coś takiego: