Kupno "nowego" komputera - tani, a dobry ;p

Witam,

przykładam się do złożenia komputera. Wszystko z allegro i raczej używane. Cena? Hmm… najtańszym kosztem złożyć jak najlepszy sprzęt (głównie muzyka, internet, zabawy corel’em i innymi programikami, ale gierki też nie rzadko). O/c jak najbardziej wchodzi w grę, toteż części, które wstępnie wybrałem:

Płyta główna Abit IB9 albo Asus P5N-E- dobrze żeby nie przekraczała tej ceny, a już na pewno nie droższa niż 200 zł.

Procesor e4300, e6400, e6750, e2160 - na pewno, któryś z tych, tylko chce zobaczyć w jakiej cenie mniej więcej można je dostać (podobnie jak płyta - nie więcej niż 200zł)

Pamięć A-data Extreme Vitesta 2x1Gb 800mhz - chyba nie wymaga tłumaczenia. :wink:

Zasilacz - Thermaltake 450W, zastanawiam się jeszcze nad Amacroxem… ma trzymać napięcia, wystarczyć na ewentualną skromną rozbudowę kompa i być tani, heh. ;p

Co do grafiki to jeszcze pomyślę… pewnie 9600GT albo hd4650 - zobaczymy ile mnie reszta wyniesie. Co powiecie na taki zestaw? Głównie chodzi mi o płytę główna, bo ta mnie martwi… Abit dobra firma, ale często były problemy z wczesnymi biosami, a i opinie ciężko do tej płytki znaleźć, z kolei Asus w starszych rewizjach dobrze się kręcił i był stabilny, ale te nowsze były z deczka spartolone… Jak myślicie?

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Asus i Abit nie nadają się do oc, Abit ma ograniczone do tego Abit już nie istnieje to będzie problem ze wsparciem plus 6 mc gwar czyli płyta pewnie po serwisowa, a w Asusie jest kiepska sekcja zasilania i dźwięk marny, Gigabyte P31-DS3L.

E2160/2180

W identycznej cenie masz PDP Patiot LLK

Zasilacz bierz Amacroxa AX450 lub Modecoma MC 400 mają 29A na +12V, ten Thermaltake ma 20A na allegro zdjęcia są 600 i specyfikacja chyba 500W

http://www.thermaltakeusa.com/Category.aspx?C=1247

Ok, zmiana płyty i zasilacza - wielkie dzięki!

ile ty masz papieru na ten komputer ??

Nie mam jakiegoś ustalonego budżetu, chce po prostu jak najtaniej złożyć wydajny sprzęt. Zobaczymy w jakiej cenie co kupie, stary komp pójdzie na części, się okaże ile za niego dostane… no jednym słowem zero konkretów, heh ;p

hmmm to konflikt interesów, musisz oszacować granicę wtedy będzie łatwiej.

W miarę tani i w miarę wydajny.

Nie wiem co dla ciebie znaczy tani dla mnie tani to 2000zł, ale dla niektórych to dużo mniej.

Gigabyte EP31-DS3L - 225zł

Intel Pentium Dual Core E5200 - 290zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum - 90zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 - 199zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220zł

Pioneer DVR-216 - 99zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache - 179zł

PowerColor Radeon HD4850 PCS+ 1024MB DDR3 - 599zł (Lub jakiś inny do 600zł, najlepiej z 1gb ramu)

Cooler Master Elite 331 - 149zł

Razem: 2050zł

Ewentualnie 2gb ramu/tańsza obudowa i lepsza płyta główna (MSI P45 NEO2-FR/Asus P5Q Pro albo Gigabyte EP45-DS3L)

To przeczytaj mój pierwszy post - załapiesz co w moim odczuciu znaczy słowo “tani”… mając 2 tyś zł na pewno szukałbym na allegro używanych e2160, tanich zasilaczy itp. Strzelam, że słowo “dedukcja” też jest Ci obce?

technik_elektro , no to tak… zależnie za ile dorwę e2160 i płytę to tyle zostanie na grafikę. Licząc optymistycznie: procek - 150zł, płyta - 240zł, zasilacz - 160zł, pamięci - 120zł = 670zł - i tyle mniej więcej na ten cel przeznaczę. Dojdzie jeszcze kasa za moje części, która pójdzie pewnie na grafikę (komp z podpisu, ale dysk i płyta zostają u mnie).

Płacę sam, ojciec chce mi dołożyć trochę, ale nie chcę z niego znowu zdzierać, a i rachunki za mieszkanie jeszcze nie doszły - więc jest mi naprawdę ciężko podać jakaś konkretną kwotę.

e2160 to już leciwy procesor wykonany w starej technologii ja bym jednak dozbierał do e5200, ramy patriory llk2x1gb, płytka na p31 od gigabyte, zasilacz weź

http://allegro.pl/item487833735_profesj … 24pin.html lub nieco mocniejszy

http://allegro.pl/item494228795_fortron … oclaw.html

resztę do proca,

Warte przemyślenia… dzięki za radę! Jeszcze pomyślę, pogadam z ojcem i zobaczę co z tego wyjdzie. Dzięki za wszystko panowie! =)

Niestety muszę post pod postem, a żeby ktoś zobaczył. ;p

A jak z chłodzeniem E2160? Jest sens w ogóle montować te box’owe czy od razu zamawiać coś lepszego jeśli ma chodzić na ~3ghz?

Edit: płyta zamówiona - GA-EP35-DS3L, procek się licytuje - e2160, RAM i zasilacz zamówię w najbliższym czasie… ale zostaję jeszcze kwestia grafiki - spokojnie wystarczy mi na 9600GT albo 4670 - która brać? No i jakiego producenta najlepiej?

Z góry dzięki!