Kupno "nowego" komputera

Witam. Kupuje od kolegi komputer (nie cały) ale on mi go sprzedaje bez zasilacza.

Więcej o sprzęcie:

Procesor: AMD Athlon 1700 XP+ (1400MHz ale mnożnik odblokowany i on podkręca go do 2,0GHz)

Mobo: msi kt3v

                ms-6712

południe - vt8235

północ - via kt333

On mi sprzedaje tylko to co napisałem wyżej + bardzo starą obudowę. Ile mogę dać za taki sprzęt? Jak bym już go kupił dokładam do niego:

Napęd DVD

HDD 40GB

512 (lub więcej) DDRAM'u

GeForce FX5200 128MB/128BiT (palit)

I do tego zasilacz Frontier ATX LT-25ATA 250W.

I moje pytanie - Czy ten zasilacz udźwignie taką konfigurację (z podkręconym prockiem) ? Czy trzeba jakiś inny?

Ja bym sie zaopatrzył w 300/350W … bo te 250 to tak skromnie …

mój sąsiad ma zasilacz 250watowy i udźwignoł

procka 1.8athlon xp

jeden dysk 4gigowy

płyta główna ecs k7vta3

cdrom

karta gf mx 460

ram 512 ddr

i działa bardzo długo ten zasilacz sprawdz tutaj :

http://www.thermaltake.outervision.com/index.jsp

jak chcesz kręcić to zmień ten zasilacz ten się może w najlepszym wypadku spalić albo jeszcze gorzej kompa, na mocnego Modecoma MC 350W, a do tego kupisz go na niecałe 100zł

udźwignie ale lepiej 300 W kupić żeby mieć pewność i dobre napięcie;p

da rade

No zdania są podzielone… Ile bym musiał wydać na jakiś odpowiadający wymaganiom zasilacz dla tej konfiguracji? Byle by był jak najtańszy bo kasy nie mam…

A tak w ogóle to ile może kosztować taki sprzęt?

Procesor: AMD Athlon 1700 XP+ (1400MHz ale mnożnik odblokowany i on podkręca go do 2,0GHz)

    Mobo: msi kt3v

                    ms-6712

    południe - vt8235

    północ - via kt333

    obudowa stara i pordzewiała

Zasilacz = szrot (ale widze że niektórzy “experci” na to nie patrzyli

Kup Fortron/Delta 350W na allegro ~50,-

Może dostaniesz jakieś 100,- za to.

szrot? Co to znaczy?? :stuck_out_tongue:

Sęk w tym, że ja to chcę kupić… A on chce 200zł :expressionless:

Szrot to znaczy dokładnie szrot, nie stabilne napięcia, brak zabezpieczeń przepięciowych i ogólnie niska sprawność zasilacza.

To interesu na tym nie zrobisz, a zrobi Twój kolega.

Ok… Do tego sprzętu on mi dodaje kartę sieciową pentagrama i zasilacz 350W. :twisted: :mrgreen:

Mam teraz dwa pytania:

1.Jakie ramy będą najlepsze dla takiej płyty głównej?

Posiadam używane ramy GOOD RAM GR400D64L25/512 DDR 512MB PC3200 DIMM. Ale niewiem jak jest z ich stanem, bo one są z płyty głównej innego mojego kolegi, która się spaliła ba miała za słaby zasilacz… Teraz się nie włącza wogóle… Czy te ramy przez to spięcie nie zostały uszkodzone? Czy jak je już włożę do tego nowego komputera to czy one mogą spowodować jakieś spięcie czy coś innego?

2.U mojego kolegi testowaliśmy ten sprzęt, który ja chcę kupić. On tam ma do tego Radeona 9550, 786MB ramu PC2700 i HDD 80GB - na dysku straszny syf, 3 systemy, bez antywirusa, dostęp do neta i nie formatowany przez 3 lata :lol: (on mi tych części nie sprzedaje). Ale graliśmy w DooM’a 3 na max detalach i w rozdzielczości 1024x768 i chodziło bardzo płynnie. Jak ja bym do niego włożył swoje 512MB ramu i GeForce FX5200 to czy bardzo dużo by spadła wydajność czy dalej można było by spokojnie grać na max detalach ale np. na 800x600 ?