Kupno nowego komputera

Ostatnio przegłądałem forum i zainteresował mnie pewien temat na którym doradzaliście kupno komputera użytkownikowi “errael”.

Mam pewne wątpliwości do następuących rzeczy:

  1. Czy ta płytka jest dobra i czy nie lepiej wymienić na jakąś np. ASUS-a??

  2. Prosiłbym o podanie podobnych RAM-ów tylko, że 2x 2GB

  3. Nic nie wiem o tej karcie graficznej więc proszę o poradę czy jest dobra czy dać 150 więcej za lepszą np. z rodziny gf 9800

  4. Obudowa nie za bardzo mi leży, jednak prosiłbym o jakieś wskazówki z jakich modeli wybierać. Chodzi mi (tak samo jak “errealowi”, żeby miała pulpit dostępu z przodu(mikrofon, słuchawki, usb))

  5. Reszta myślę, może być, dobrze mu doradziliście.

Bardzo dziękuję użytkownikom, którzy pomogą. Prosiłbym też o linki z podobnymi tematami.

  1. Asusa odradzam za dużo jest z nim problemów,kiedyś jak najbardziej ale teraz to już nie ta sama firma resztą wpisz w Google opinie zobaczysz ile ludzie maja problemów.

2)Ram 2x2GB pod warunkiem ze będziesz miał viste inaczej xp i tak nie będzie całości widział.Patriot ma zresztą takie kostki .

3)9800 nic nie wnosi oprócz ceny.

  1. Można zmienić na Asus P5K Pro.

  2. Te patrioty to padaki, lepiej dołożyć trochę do

Mushkin Redline 4GB (2x2GB) DDR2 1000MHz CL5 (350 zł)

lub można brać

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

260 zł

  1. Jak brać GTS’a 512mb to tylko do 700 zł, powyżej się już nie opłaca :wink: A jeśli 9800GTX, to tylko od Galaxy tylko w esc.pl za 839 zł, bo wtedy to jest jeszcze opłacalna karta :slight_smile:

  2. Lancool K7 lub Antec Three Hundred.

  3. Nagrywarkę można by zmienić na coś od Asusa/Lg/Pioneera.