Kupno nowego Monitora CRT

Witam

chciałbym zakupić jakiś nowy monitor CRT tylko nie wiem jaki do max 700zł . mile widziane linki z allegro .:slight_smile:

LOOOL :o Człowieku na co Tobie w tych czasach CRT?? Daj spokój… za 700zł możesz kupić porządnego LCD http://allegro.pl/4371_panele_lcd.html? … view=gtext

Pozdro 600 :mrgreen:

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 18:26

BTW… A jak naprawdę zależy Tobie na CRT to przedstawiam jeden z najdroższych na allegro z 19" - 399zł i co najważniejsze i raczej niespotykane - NOWY! !!

Do czego ma służyć i jak duży?

Na allegro będzie mały wybór nowych.

Większość wystawionych monitorów crt jest w stanie: idealny - używany.

ma służyć do gier , najlepiej jakby był 19 calowy

Hmmm…

Dołóż te 2 stówy i kup coś takiego:

http://allegro.pl/item223372862_monitor … p91gp.html

No chyba że to ma być rzeczywiście

Może LCD teraz troszeczkę gorzej (ok 10%) wyświetla obraz w grach ale za to jest estetyczniejszy, mniejszy i nie meczy oczu.

Jak na razie to za 700zł nie kupi się porządnego LCD (chyba że używka).

A monitor ma ładnie wyglądać czy porządnie wyświetlać obraz? Poza tym to że CRT męczy obraz to brednie, jak ktoś nie wie jak użytkować sprzęt to potem jedzie na odświeżaniu 60hz i opowiada że go oczy bolą. Minimum odświeżanie 100hz i niema najmniejszego problemu ze wzrokiem.

Dziwne ale badania wykazały że LCD mniej męczy oczy .

MOnitor ma porządnie wyświetlać obraz wygląd jest na 2 miejscu

ma byc porządny obraz to tylko CRT - dobre klasy zwłaszcza że są tanie.

daruj sobie tego typu teksty, nie masz zielonego pojęcia. LCD to same problemy: wypalone piksele, małe kąty widzenia, kiepskie odwzorowanie barw - szary czarny kolor, smużenie. Ilekroć o tych problemach czytam to po prostu śmieszą mnie. Och jedyna przewaga nad CRT to wymiary i waga, to że meczą oczy to jest bzdurą, mam od 6 lat CRT oparty kineskopie Mitsubishi Diamondtron ( najlepszy obok Sony Trinitron kineskop do CRT) i mogę powiedzieć że 10 godzinne sesje nie powodują zmęczenia oczu oczywiście od 75 Mhz wzwyż) odświeżania. Mogę z całą świadomością powiedzieć że LCD to krok wstecz w stosunku do CRT.

http://www.allegro.pl/item223941925__19 … on_nf.html

uważaj przy bardzo jasnym tle na tym kineskopie u dołu i na górze sa widoczne (nie rażą ale są widoczne) czarne kreski - ten typ tak ma to nie jest wada.

Co myślicie o tym monitorze 20,1" HP Pavilion w2007v. daje link http://sklep.benchmark.pl/pelny_43497.html proszę o szybką odpowiedź

Stary twój monitor jest tak szybki, że ja ■■■■■…mój ma ustawione 85 Hz :smiley:

oj radzę przeczytać co napisałem powtórnie. tak się przyjęło, że częstotliwość odświeżania jest nie męcząca od 75MHz wzwyż - więc wiadomo, że im więcej tym lepiej. Ja nie napisałem, że mam ustawione na 75 Mhz, mój monitor potrafi znacznie więcej - czyli 120mhz przy rozdzielczości 1024x768 na której pracuję.

Draak zrozum! !!

przyznaję nie zaczaiłem, mój błąd na swoją obronę mogę powiedzieć, że byłem podwówczas trochę poddenerwowany.i przyzwyczajony do ciągłego wypisywania Mhz i Ghz że trochę zapomniałem że jeszcze się używa herców.

Co do CRTEKA. Jak posiedziałem ostatnio w sklepie 3 H przy LCD. To jak doszedłem do CRT gdzie mam 85 Hz to widziałem jak mryga serio :slight_smile:

65 hz jest granica gdzie nie zauwazamy juz zadnego “mrygania”

inaczej mówiac odświezania poniewaz w tym przypadku wlasnie Hz ja wyrazaja czyli 65 odswiezen/s

nie wymyslaj moze problem nie polegal wlasnei na tym a moze ze te monitory wcale nei sa wylanczane przez bardzo bardzo dlugi czas obcja zasilania moze bylo nie dostateczne no bo ile takiego sprzetu jest tam podlaczone no chyba neio 1 monitor tylko troche wiecej pewnie byly jakies nie dostatki energi .

65 hz to granica

70 hz jest dobrze

75 hz bardzo dobrze

80 hz super

te twoje 85 hz to poezja :PP

ale wszystko zalezy tez od rozdzielczości. Im wieksza tym mniejszą czestotliwosc[Hz] mozemy ustawic

Żenująco niskie kąty widzenia. ;/

To zależy jaki masz sprzęt… pamiętaj, że na monitorze LCD rozdzielczość nominalna, jest rozdzielczością przy której monitor powinien pracować… jeśli masz np słabą kartę grafiki i zmniejszysz rozdzielczość, zostanie ona uzyskana na monitorze poprzez interpolację… a tym samym obraz straci jakość i ostrość. i to jest widoczne!

Jeśli więc chcesz pracować w różnych rozdzielczościach kup CRT.

Po drugie, kupując monitor patrz na następujące cechy:

kontrast i jasność - kontrast powinien być przynajmniej dwa razy lepszy od jasności. Dla przykładu jeśli jasność wynosi 300 cd/m2 to kontrast powinien wynosić PRZYNAJMNIEJ! 600:1. Czym większa różnica tym lepiej. To jest ważne, bo w przeciwnym wypadku nie odda dobrej czerni a tym samym kolory będą skiepszczone :stuck_out_tongue:

Kąt widzenia - od 170 stopni w zwyż

szybkość reakcji - najlepiej jakbyś znał szybkość reakcji od czarnego piksela do czarnego… bo przeważnie podają od czarnego do szarego… a to jest mylące. Jeśli chodzi o szybkość, czym mniej tym lepiej. jesli od czarnego do czarnego nie przekroczy 15 ms to bedzie dobrze.

Najlepiej jakby miał matrycę PVA lub SPVA… TN odstają pod wieloma względami. No ale są tańsze ;).