Kupno nowego monitora

Witam.Niestety przyszedł czas na moją 17-stke crt.Zaczęło coś śmierdzieć z obudowy.

Będę więc chciał zakupić monitor nie mniejszy niż 20 cali. Chodzi mi o to żeby również służył jako TV. Wiem że niektóre monitory “smużą” więc takiego nie chce. Oprócz tego będę go używał do autocada więc musi mieć wysokie rozdzielczości i dobry czas reakcji. Jeśli chodzi o pieniądze.Wiadomo że jak najtaniej… a poważnie to jak się uda to 700 - 800 zł.

o czym jeszcze powinienem wiedzieć przy kupnie?

czekam na linki

Może :arrow: LG W2252TQ-PF

Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony :stuck_out_tongue:

Również polecam LG W2252TQ-PF. Jeżeli szukasz czegoś w rozsądnej cenie to ten model LG jest idealny do twoich potrzeb. Przestrzegam jednak przed Samsungami (zwłaszcza przed modelami z tunerem TV - choć pamiętaj, że wybierając monitor z takim rozwiązaniem nigdy nie uzyskasz tego co na TV LCD z prawdziwego zdarzenia), jeśli chcesz mieć solidne wykonanie i jakość - wybieraj LG, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Dodatkowo warto wspomnieć o miesięcznej gwarancji na wadliwe piksele. Jeśli w tym czasie zauważysz choćby najmniejszy defekt ekranu - idziesz do serwisu LG i dostajesz nowy monitor :slight_smile:

Jako alternatywę dla tego LG podaję:

Samsung SMT220

i

IIYAMA E2208HDS

Dlaczego nie Samsung z tunerem TV? Jakieś konkrety może…

Po pierwsze samsungi z tunerami mają wbudowane głośniczki, które nadają się jedynie, moim zdaniem, do telefonu komórkowego :slight_smile: Jakość ich jest masakryczna, są po prostu za słabe. Druga sprawa to, również w moim subiektywnym odczuciu, słaba jakość obrazu (pomijając sygnał HD). Widziałem już produkty starsze np od LG, które radziły sobie z sygnałem analogowym znacznie lepiej, no i jeszcze trzecia sprawa, ale najmniej ważna - wygląd jak dla mnie zbyt cukierkowy. Oczywiście Samsung ma szerokie grono zwolenników, więc nie zmuszam do niczego - jednakże dla moich potrzeb, ta firma jest po prostu za słaba.

Pozdrawiam