Kupno nowego zasilacza do moich potrzeb!

:hahaha: odezwal się znawca… Co Ty wiesz o stabilności jak ASRocka masz…

Myślisz że to jedyna płyta jaką mam lub miałem ??

Pierwszego PCta miałem o następującej konfiguracji :

286XT 8Mhz / 8 MB ram / 40Mb HDD / Hercules 16 odć.szar. / dzwięk Covox .

Więc bardzo dawno temu , a w między czasie zmodernizowałem , złożyłem i naprawiłem dziesiątki komputerów z różnymi podzespołami .

Widziałem więc dziesiątki kompów dużo mniej stabilnych od Asrocka .

Pozdrawiam

No i…? To ma coś wnieść do tematu? Czy chciałeś się pochwalić?

Być może złóżyłęm ich równie dużo, a może nawet więcej. I żaden nie był mniej stabilny od ASRocka.

WNIOSEK:

  1. Lepiej nie pakować się w ASRocka.

  2. Może lepiej nie składaj nic więcej jeśli nie możesz zbudować stabilnej jednostki.

[OT]

"No i…? To ma coś wnieść do tematu? Czy chciałeś się pochwalić? "

A ty co tym stwierdzeniem , chciałeś podnieść swoją wartość , czy pokazać że jestes zbyt ograniczony , żeby zrozumieć o czym piszę ??

Wytłumaczę Ci więc :

Sprzęt typu PC mam już od ok 1996 roku , więc ok 10lat . Przez ten czas miałem kilkanaście różnych zestawów opartych o różne podzespoły , więc mam dość sporą wiedzę na ten temat . Od kilku lat składam , modernizuję i naprawiam komputery , więc zdobyłem przy okazji dodatkowe doświadczenie w tym zakresie . Spotkałem przy tym dużo płyt głównych które były tak tragicznie wykonane że powodowały niestabilną pracę , lub po jakimś czasie ich kondensatory ulegały awarii ( głównie ECS i MSI ). Nie spotkałem się jeszcze z płytą Asrock która by uległa samoistnie awarii lub powodowała niestabilną pracę .

"Być może złóżyłęm ich równie dużo, a może nawet więcej. I żaden nie był mniej stabilny od ASRocka.

"

Widocznie takie są twoje umiejętności że nie potrafisz złożyć stabilnie pracującego zestawu opartego o płyty główne firmy Asrock .

Ja złożyłem już ok. piętnastu zestawów opartych o płyty Asrocka i każdy działa bezproblemowo do dzisiaj . Płyty jakie stosowałem w tych zestawach to : K7S8X , K7Upgrade-880 , K7VT4A PRO , K7S41GX , oraz 939Dual-Sata2 . Były to różne zestawy komputerowe , od typowo biurowych dla firm po sprzęty do giercowania dla zwykłych gospodarstw domowych .

"WNIOSEK:

1. Lepiej nie pakować się w ASRocka.

2. Może lepiej nie składaj nic więcej jeśli nie możesz zbudować stabilnej jednostki."

Znowu wysuwasz wnioski i jakieś dziwne teorie bez jakiegokolwiek uzasadnienia . Nie potrafisz uzasadnić swoich wniosków ??

Jeżeli punkt drugi twoich chorych wniosków odnosi się do mojej osoby , to pokaż Mi w którym miejscu napisałem , że nie potrafię zbudować stabilnej jednostki !!

Jednak sądzę że jesteś dzieckiem , które naczytało , bądź nasłuchało się głupot i teraz je tylko powiela , ponieważ nie potrafisz w żaden sposób uzasadnić swoich wypowiedzi .

Moje wnioski , będące wynikiem wieloletniej pracy z płytami głównymi firmy Asrock są następujące :

  1. Płyty te są wystarczająco solidnie wykonane , aby wytrzymać długą pracę , bez poważniejszych awarii .

2.Technologicznie są on mniej zaawansowane niż niektóre płyty innych firm , ale płyty firmy Asrock z założenia miały być płytami niskobudżetowymi i nie oferowac tylu zaawansowanych funkcji co płyty innych firm .

  1. Asrock przoduje w unikalnych rozwiązaniach , takich jak np. płyty z serii UPGRADE , technologia “Surroun Display” , eSATA2 i inne .

  2. Niektóre płyty posiadają pewne niedociągnięcia , jak np. niskiej jakości pasta oraz radiator na chipsecie , ale wiąże się to z obcinaniem kosztów produkcji .

  3. Biosy do najnowszych płyt , nie oferują tylu zaawansowanych opcji co niektóre inne płyty , ale pojawiają się regularnie , oraz można w internecie znaleźć dużo przerobionych biosów oraz solucje jak podwyższyć napięcia dla pamięci , oraz procesora .

  4. Wyposażenie dodawane do płyt nie jest tak obszerne jak dodawane do płyt innych firm , ale wystarczające , aby podłączyć podstawowe podzespoły .

  5. Większość nowych płyt Asrock , jest uznawana za bardzo dobre konstrukcje , oraz zdobywa wysokie oceny na portalach i forach na całym świecie .

Ja więc bazując na wnioskach wynikających z własnego doświadczenia , polecam gorąco te płyty , a w szczególności płytę 939Dual-Sata2 , którą uważam za jedną z najlepszych płyt głównych na jakich miałem przyjemność pracować i jestem bardzo zadowolony z jej zakupu , choć początkowo miała to być tylko płyta “przejściowa” , którą miałem po jakimś czasie wymienić . Okazała się jednak tak rewelacyjna że z przyjemnością będe na niej pracował nadal , aż pojawią się w 2007 nowe procesory AMD .

[/OT]

pikus_po

Odnośnie zasilaczy , bo o tym jest ten temat , to proponuję wstrzymać się do czasu zakupu nowej płyty , ponieważ jeżeli chcesz kupić zasilacz pod obecny zestaw , to powinien on mieć przedwewszystkim mocną linię +5V , natomiast do przyszłej konfiguracji na s.939 potrzebne będzie przedewszystkim mocna linia +12V . Jeżeli więc kupisz teraz zasilacz z mocną linią +5V to może on mieć za słaba linię +12V do przyszłego sprzętu , natomiast jak kupisz zasilacz z mocną linią +12V to zapewne pociągnie on twój obecny sprzęt , natomiast na linii +12V może mieć zawyżone napięcie , co może niekożystnie wpłynąć na pracę podzespołów typu dyski i napędy optyczne , które z linni +12V ciągną napięcie .

Dla przykładu znajomy kupił sobie do starego kompa , którego będzie niedługo moderniżował , zasilacz Modecom 350W i na linii +12V ma napięcie 12,76V więc dość mocno zawyżone .

Najlepiej skonsultuj się tutaj:

http://forum.zenfist.pl/viewforum.php?f=5

Uzyskasz na tym forum najlepszą poradę odnośnie zakupu zasilacza ponieważ jest to najlepsze źródło wiedzy o zasilaczach .

Pozdrawiam

Ja Cię obrażać nie będę, chodź zaslugujesz na to, napisze tylko: to chyba małą ilość ASRocków widziałeś.

Do biura? Ja ostatnio po rocznej pracy ASROcka bez jakiegokolwiek O/C wymienialem zestaw kondensatorów. Stąd moje wnioski.

I dodtakowe przystawki które są rozszerzeniem przystawki aby można było odpalić AM2 na płycie z s. 939… Tylko że wydajność spada. Wiesz dlaczego taak jest? Przujde w nowych technologiach? Bo to tańsze ASUSy, i najpierw w nich się sprawdza te technologie a dopiero później wprowadza do ASUSa.

I właśnie dlatego jestem przeciwko ASRockowi! Kiepska jakośc przedewszytskim. Ale Ty nieiwdzisz w tym nic złego? Płyta główna to bardzo ważny element jednostki centralnej, i wiele od niej zależy. (Być może znajomy traił na kondensatory kiepskiej jakości :x , ale klient płąci klient wymaga! co z tego że mniej - ale liczy na jakość! I tu ta firma traci najwięcej).

Poprosze dowód :mrgreen:

I wtedy napewno kupisz sobie przejściówke do tej płyty dzieki której odpalisz sobie na niej nowego procka… :lol:

Kupił badziew to ma zawyżone. Zasilacz musi w każdych warunkach trzymać napięcie. Więc nierozumiem o co Ci chodzi! Czy w stresie czy w Idle musi sie mieścić w granicach!

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 22:22

Z pierwszym komputerem miałem styczność w roku 1992 (czyli w wikeu 3 lat!). Ale to chyba nie ma znaczenia na to jak sie nim teraz obsługuje. Osobiście znam gościa któy komputer kupił 3 miesiące temu a obecnie wiedza napewno przewyższa niejednego “starego wyjadacza”.

Lepiej nie próbuj , bo będe niemiły . Ty również zasługujesz na bardziej niemiłe traktowanie , ale jestem osobą kulturalną i się powstrzymam .

Asrocków , to zapewniam Cię , że widziałem napewno więcej niż Ty .

Wymieniałeś kondensatory ?? No cóż , powiedzmy że w to uwierzę , bo mój znajomy z mocnym zacięciem elektronicznym robił juz takie naprawy w wieku piętnastu lat , więc może Ty też jesteś taki uzdolniony .

Osobiście ostatnio odkurzałem dwa kompy biurowe , które montowałem trzy lata temu i kondensatory były w idealnym stanie . Widocznie w tym komputerze , były tak dobrane podzespoły i skonfigurowane , że nastąpiła ta usterka lub trafił się jakiś wadliwy eglemplarz płyty .

Widzę że masz jakieś mgliste pojęcie o tych technologiach , więc Ci to wyjaśnię : Przejściówki te są stosowane w płytach z serii Upgrade już od płyty K7Upgrade-880 , na której można było zastosować przejściówkę na s.754 . W nowszych konstrukcjach jest przejściówka na AM2 i DDR2 , aby można było niskim kosztem zmienić platformę , bez konieczności wymiany płyty głównej . Rozwiązania te są w pełni wydajne i spadek wydajności w porównaniu z innymi płytami opartymi o ten sam Chipset co na tej przejściówce , jest rzędu 0,5-1% .

Asrock na samym początku istnienia był odłamem Asusa produkującym niskobudżetowe płyty , natomiast obecnie ma swój zarząd , sieć dystrybucji , serwis i zaplecze technologiczne , więc jest zależny od Asusa tylko w niewielkim stopniu .

Wszystkie najnowsze konstrukcje stoją jakościowo niewiele poniżej innych średnich firm , a możliwościami OC przebijają takie firmy jak np. Gigabyte . Kondensatory montowane na Asrockach są firmy Ricotec więc tej samej której znajdziesz na płytach innych firm , poza oczywiście produktami z najwyższej półki , za które płacisz trzy razy tyle lub więcej . Nawet ze standardowymi radiatorami i standardową pastą na Chipsecie , płyty te pracują stabilnie , jedynie bardeziej się grzeją .

Proszę:

http://www.asrock.com/news/news.asp

Nie kupię , ponieważ nie zamierzam pchać się w AM2 tylko poto , żeby wymieniać w połowie 2007 na nowe AMD . Jak wyjdą w 2007 nowe technologie AMD to wtedy zmienię platformę , a narazie s.939 jest jak dla mnie wystarczająco wydajny .

Jak byś miał jakąkolwiek wiedzę na ten temat , to wiedziałbyś że jest tak standardowo z większością zasilaczy przystosowanych głównie na duże obciążenie linii +12V ( np. pod s.939 ) i nawet zasilacz firmy np. Tagan będzie miał zawyżone napięcie na linii +12V . Jeżeli natomiast zasilacz Modecom 350W ( nie z serii FEEL ) jest dla ciebie “badziewiem” to szkoda mi słów żeby to komentować .

Z pierwszym komputerem to ja miałem styczność w połowie lat osiemdziesiątych :wink: , a jestem ciekaw co Ty potrafiłeś zrobić na tym kompie w wieku 3lat . Wynika z tego że jestem od Ciebie o 10 lat starszy , więc zapewne moje doświadczenie jest trochę większe . To że twój znajomy obeznał się przez te trzy miesiące ze swoim komputerem , nie znaczy że wie więcej od tzw. “starego wyjadacza” , ponieważ jego wiedza jest zapewne ograniczona do jednej platformy na której pracuje ( nie twiedzę że jego wiedza w tym zakresie nie jest obszerna ) .

Kończe to spamowanie w tym temacie , bo widzę że i tak się z toba nie dogadam , ponieważ mimo młodego wieku , twoja wiedza jest “bardzo obszerna i profesjonajna” :wink: , a doświadczenia i wiedza innych osób jest dla Ciebie niczym ( poza tematem do kłótni i wysnuwania twoich osobistych wniosków ) .

O poziomie twojej wiedzy i tak przekonał mnie najbardziej twój tekst w innym temacie :

Pozostawiam to bez komentaża .

Zadbaj też trochę o ortografię twojej wypowiedzi , bo lekko kłuje w oczy :wink: .

Pozdrawiam , więc i życzę powodzenia w zdobywaniu dalszej wiedzy .

Nie odpowiem na twoje dalsze zaczepki , w tym temacie . jak masz jakieś żale , to pisz na PW .

Dawaj. Naubliżaj mi! :mrgreen:

Pierwsza wymiane kondenastora “zaliczyłem” w wieku 13 lat. Jakiś uzdolniony jestem czy jak? :lol: Co w tym dziwnego że wymieniłem te kondensatory. Nie chciałem się chwalić ( :wink: ) wskazłem tylko na kiepską jakość.

Mi chodzi o samo stosowanie przejściówek i starych chipsetów do nowych rozwiązań. Porównaj wydajność nForce 430 dla AM2 i np. nFroce 570Ultra. Widać różnice? Moim zdaniem głupota jest pakowanie ise w stare chipsety nForce z nową podstawką AM2. a 1% mozna uznać za bład pomiarowy tak na marginesie więc nie podaje się tego jako spadek.

niewydaje mi sie żeby stały niewiele za nimi, raczej bardzo daleko, ale jak widac Ty jesteś zagożałym fanem tej firmy któremu nie można nic wytłumaczyć. Osiągi O/C na chipseice ULI? Zaskocze Cię! wszędzie są wysokie! A widzialeś jakieś rekordy O/C na ASRocku i np. chipsecie nForce 4? bo ja nie!

Dziwne że je zawsze trafim na takie dziwnie słabo wykonane ASRocki.

Zaskocze Cię. Jeśli zasilacz przekracza jakieś normy napewno nie zostałby polecany na forach itp. Co do MODECOMA dobry zasilacz tylko wspomniana przez Ciebie seria FEEL jest kipścizną. Ty nie podałeś jaka seria więc miałem prawo tak sądzić (szególnie po tym napięciu)

Starszy nie znaczy mądrzejszy. :stuck_out_tongue: 27 lat? I co z takim gówniarzem się kłóci? A co do umiejętności, tez mnie to interesuje co potrafiłem, niestety pamięc bywa ulotna. :stuck_out_tongue:

Moja profesjonalna wiedza ma odzwiercieldenie na forum. A Ty? Zarejestorwany od

i co 20 postów?? :stuck_out_tongue:

:x :hahaha: ale ortografi to Ty nie opannowałeś. komenta rz , a nie komentaż. :stuck_out_tongue: A 27 lat na to miałeś. Najpierw się doucz potem poprawiaj ok? Pozaym w mojej wypowiedi więcej literówek niż “ortów”.

i kto tu mówi o ortografi. Aha i jeszcze jedno. między wyrazem a kropką, przecinkiem nie wstawia się spacji!

Złączono Posta : 05.08.2006 (Sob) 1:54

A tak na koniec może powiesz coś jeszcze o sterownikach tej płyty?

Ty chyba chcesz zostac spamerem miesiąca / bądź roku .

To że napisałem dopiero 20 postów nie znaczy że niemam wiedzy , poprostu nie wypowiadałem się na tym forum ze względu na jego nędzny poziom , co jak widzę twoja spamerska postawa tylko potwierdza .

Poza tym nie wypowiadałem się również wcześniej na tym forum ze względów osobistych i z przekonania że forum to jest jedynie wylęgarnią “dzieci neostrady” , co zawsze powtarzałem przy spotkaniach z osobą zarządzającą tym forum .

Piszesz wszędzie bzdury i kłócisz się jak byś był wszechwiedzący .

Otóż powiem Ci dzieciaku , nie jesteś .

Z twojego zachowania i twoich wypowiedzi wybitnie wyniak że jesteś typowym “dzieckiem neostrady” , które naczytało się głupot i tylko je wszędzie powiela , siejąc ogólny ferment .

Nie wieżę w twoje zdolności lutownicze i w to że zajmujesz się jakimkolwiek składaniem , modernizowaniem lub naprawą sprzętu komputerowego .

Jesteś jak dla mnie typowym użyszkodnikiem , zwanym potocznie postfuckerem , dla którego najważniejsze jest tylko to żeby nabić sobie jak najwięcej postów , bo dzięki temu możesz się dowartościować .

Żyj więc dalej w tym swoim urojonym świecie i nabijaj posty .

Nie zamieżam z toba dłużej dyskutować .

Pozdrawiam

Wieże to możesz mieć Babel. Nie wierz. Wiem swoje i nikomu niczego udowadniać nie zamierzam.

Tak, nabijam posty i jest to moje Hobby. A Ty naczytaleś się czego? Niedouczony samouk?

Nędzne forum mówisz… No dobrze to panu już podziekujemy - i nie poprawiaj tego forum. Przykro mi że się tu znalazłeś naprawde. Pwoeidz mi tylko czemu to forum jest bardzo szanowane wśród internautów? Pozatym obrażasz wszytskich?

Nie będę reagował na Towje dalsze zaczepki dopóki nie dorośniesz i nie nauczysz się ortografii. :mrgreen:

Kończąc zbędną dyskusje chciałem się zapytać autora tematu co wybrał?

Jak już wyszukujesz literówki w każdym moim poście to ja też ci pokaże że nie jesteś bezbłędny .

Nie obrażam wszystkich tylko ciebie :wink:

W końcu się przyznałeś co jest twoim ulubionym zajęciem .

> To forum szanowane przez internautów ?? Pierwszy raz słysze . To raczej Vortal Dobreprogramy jest znany i szanowany wśród internautów . To forum raczej nie cieszy się jakąś rewelacyjną opinią , właśnie przez taki userów jak ty .

Niestety nieda się z tobą normalnie dyskutować i wychodzisz z założenia “Ja wiem lepiej” , a do tego twoje hobby i niski poziom kultury oraz intelektu , zapewniają że zawsze będzie następna dawka twoich chorych wypocin .

Pozdrawiam więc twoją szanowną osobę i nie zamieżam z tobą dłużej dyskutować , bo ty i tak jesteś super i wiesz najlepiej .

Pozdrawiam

inteligentni ludzie nie dyskutują o cudzej intelignecji.

Dziekuje. :mrgreen:

Dajcie sobie spokój już z tymi pogaduchami od tego chyba jest jest PW, bo co to ma wspólnego z tematem to niewiem :frowning: , skoro pikus_po ma teraz ASRocka i chce mieć teraz ten model na 939 to znaczy ze chyba nie narzeka na ta firme zreszta ta płyta jest dobra test testów tej płyty pełnow necie , a nie każdy musi OC robić, a co do zasilacza to może za 150 zl znajdzie sie ModeCom 400W :slight_smile: