Kupno nowych części do komputera

Jak w temacie chcę dokupić do komputera nowe części :-).

Planuję kupno:

  • nowego wentylatora (6cm x 6cm)

  • dodatkowego wiatraka który dokręca się na tył obudowy (i tu pytanie: co on będzie chłodził: dysk, kartę graf., procesor, płytę głów.?)

  • ram: tak ze 512ddr :slight_smile:

  • nowy zasilacz: tak ze 400w

  • dysk ok. 40gb (mam 40gb i chciałbym jeszcze 40gb dołożyć)

Moglibyście coś doradzić (może być allegro)?

do budy ? procka ?

dokręć do przodu też, wtedy będzie obieg powierza w budzie co spowoduje spadek temp o 1-2 C na każdym podzespole

ile masz kasy ? co masz teraz w kompie ?

Wentylator to chyba do procka, tak na środku jest ten co chce wymienić, dokręcony. Z przodu? Musiałbym miejsce jakieś znaleźć :D. AMD Duron 1,3ghz, Nvidia GF 4 MX 440 with AGP8X, 384mb ram (chyba sdramy), nie wiem coś jeszcze? Wiem, wiem słaby komp :stuck_out_tongue:

heh, to tu wszystko jest do wymiany, ile masz kasy to może coś się uda złożć bo w to nie ma sensu pakować kasy

Nie wiem czy ma sens kupno nowego bo w gry gram mało, w żadne nowości z suuuuuper grafą nie (mam jedną grę od ok. 2 lat i mi starcza). Dysk nowy chcę na muzykę i filmy ;), wiatraczki nowe bo te to tak głośno chodzą że w nocy się wytrzymać nie da ;), ram też się trochę przyda, a zasilacz trzeba nowy bo ten co mam to już troche ma… Jak bym chciał nowego kompa to bym sobie może coś kupił ale mi nie potrzeba narazie raczej :slight_smile:

no wiec powiedz ile masz kasy, co do kłośno chodzącego kompa to przeczyść stare wiatraki w kompie…

jaki masz zasilacz ? firma i ilość W

poprostu jak masz powiedzmy 700zl to można złożyć dobrego kompa z 1 gb tramu, zintegrowana grafą itd, a jeżeli nie potrzebujesz nowego kompa - a w tego nie ma sensu inwestować bo sdram ma taka samą cene do DDR2…

Codegen 300W. Wiatraczek tylko jeden mam. Ehh to już sam nie wiem :slight_smile:

Zasilacz obowiązkowo do wymiany na Fortron 400 W jaką masz płytę główną?

Za zasilacz dasz ~90zł a sam komputer jest warty z 2x tyle :stuck_out_tongue:

Lepiej uzbierać troche $ i kupić zupełnie coś innego.

Czyli kupienie tego co chcę w ogóle nic nie da, nie potrzebne?

Ten komp będzie miał już whoaa z 9lat z małymi wymianami :DD

niektórze częśni, np sdramy czy ddr mają taka samą cene jak DDR2

dużo to nie pomoże, szkoda kasy, jak byś miał z 800 zł to można by złożyć coś noweg…