Kupno Palit Georce 8600GT Sonic + PROBLEM

Witam wszystkich mam zamiar kupić tą karte Palit GeForce 8600GT Sonic + na PCI-Express i nie wiem czy będzie ona dobra dla mojej płyty głównej oto ona: http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 7&katid=60

bo w opisie płyty pisze tak: PCI Express x16 (max. x4 mode) i nie wiem co to ma znaczyć, i karta posiada obsługę SLI a kumpel mi mówił że to SLI w karcie zmniejszy tylko wydajność, jak ja chcę mieć tylko jedną karte, ale nie wiem czy ma on rację i was się pytam czy jak kupie tą karte i włoże do mojej płyty to będzie odrazu śmigać, proszę was o odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzieki! !!

Ta płyta nie ma sli ;] aby mieć sli muszą być minimum dwa złącza pci-express ;] a ta widzę jest po prostu uniwersalna tzn ma agp i pci-e ;]

Ogólnie jest to dość słaba płyta główna :frowning:

A propo tego x4 to wynika z tego że płyta ma port pci-express o prędkości x4 choć powiem że jeszcze się z takim nie spotkałem ;] ale ogólnie karta na pci-e 16x też na tym pójdzie tylko że będzie miała większe opóznienia a przez co będzie dużo traciła niestety :frowning: także bierz tego palita o ile planujesz w najbliższym czasie zmieniać także płyte główną ;]

Napisz ogólnie jaką masz pełną konfiguracje łącznie z marka i mocą zasilacza

mój komp: Intel Pentium 4 3,40GHz 2 MB cache, płyta asus p5vdc-x, 2GB ddr2 533MHz Goodram,2 dyski Seagate 300GB i 160GB, karta Palit 7300GT ddr2 PCI-Express, zailacz Tracer 450WAT.

Zasilacz masz dość kiepski ale może i pociągnie tego 8600gt sonic tylko tracery to raczej mało pewne zasilacz z gatunku spalak ;]

Jeżeli w miare dobrze chodzi ci ten gforce 7300gt to i pewnie ten 8600gt będzie chodził w miarę ok a póżniej ewentualnie jak będziesz miał kasę to zainwestujesz w lepszą płytę główną, zasilacz i będziesz mógł jeszcze troche tego palita podkręcić itp… ;]