Kupno pasty termoprzewodzącej i chłodzenia (CPU)

(Himek66) #1

Oto mój prock potrzebuje do niego pasty i pasującego chłodzenia do 100zł AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX,

(Cedar) #2

Chcesz kupić, sprzedać czy jeszcze coś innego?

(Himek66) #3

Chcę kupić do tego procka.

(Xilon ) #4

Arctic Cooling Freezer Xtreme - 105zł na allegro ... ale warto , ma nałożoną już paste mx-2 , a nie jakiś syf silikonowy, bezgłośne, wydajne, mam od tygodnia na quadzie i jest super :wink:

(Kobi2520) #5

jeśli pasta to polecam gorąco tą paste http://allegro.pl/item685606580_zalman_ ... dzaca.html kupiłem ją w sklepie komputerowym za 25 zeta i jestem z niej bardzo zadowolony, temperatury wyraźnie spadły

(Agatonster) #6

himek66 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(ixrw0w) #7

Bardzo dobre pasty, które mogą Cie zainteresować to ARCTIC COOLING MX-2, ZALMAN ZM-STG1

(Himek66) #8

http://zenfist.pl/arctic-cooling-freeze ... p-508.html --> chłodzenie dobre?

(Kobi2520) #9

gorąco polecam tego frezera, osobiście go posiadam, na boxowym temp mialem ok 50-60 a na tym mam 35-45, do 50 dichodzi przy intensywnym graniu i wymagających grach w upały ale żadko

(Mariosti*) #10

Może być, ale bardziej sprawdzony w tej cenie jest pentagram karakorum... no chybaże masz wiarygodne testy wg których ten fryzjer jest od niego wydajniejszy :slight_smile:

(Himek66) #11

Czytałem i spośród kilku wyszedł najlepiej i jest polecany,opinie ma bdb :slight_smile: ale pentagram głosny dosyć jest,a artic może nie aż tak,chyba chłodzą podobnie,cena ta sama,więc jakośc moze tez :slight_smile:

(Kobi2520) #12

bierz frezera, naprawde warto, wiatrak staje się słyszalny dopiero powyżej 75% obrotów a tak jest praktycznie bezgłośny! dla lepszego efektu polecam zamątować pod zasilaczem wiatraczek który bedzie odciągał powietrze z frezera, dzieki temu u mnie temp procka spadło o dodatkowe 6-8 stopni

(Mariosti*) #13

Ta konstrukcja ma ponad 4 lata i raczej ciężko znaleźć testy porównujące ją do nowszych rozwiązań, ale mogę cie zapewnić że karakorum powinno być wydajniejsze, a regulację obrotów wentylatora masz opcjonalnie ręczną przez załączony regulator obrotów... inną kwestią jest fakt iż karakorum nie wejdzie do każdej obudowy...

(Emilmlo) #14

Arctic Cooling Freezer Xtreme może jedynie zrównać się z karakorum, ale nie 64 Pro.

(Kobi2520) #15

ja go kiedyś też chciałem ale szybciej go sprzedałem jak kupiłem, powód prosty, nie mieścił się do obudowy i zawadzało o zasiłke, także ostrożnie z tym

(Emilmlo) #16

To musisz mieć na prawdę ciasną obudowę.