Kupno płyty głównej,procka i grafiki

(Axel 14) #1

Hey.

Potrzebuje kupić płytę główną,procesor i kartę graficzną. Mój fundusz nie jest za duży i postanowiłem mniej więcej na każde z tych podzespołów wyznaczyć ograniczoną sumę.

Płyta - ~300 zł

Procesor - ~200zł

Karta G. - ~300zł

Komputer będzie służył do gier. W tym momencie mam 1gb ram ddr ale wymienie go w pon. na ddr2 więc ramy już można powiedzieć że mam.

Zasilacz Amacrox Warrior 400W myślę że wystarczy,no i takie rzeczy jak dyski itp. to już mam. Interesują mnie tylko te 3 podzespoły które wymieniłem.

Mam pytanie. Bo zapewne będę miał wyjście sata w nowej płycie to czy dysk który jest na ata mi pójdzie na niej ?

Nie potrzebuje jakichś Core 2 duo, wystarczy mi jakiś Athlon czy coś takiego. Chodzi mi o jak najlepszy komp do tej kwoty co podałem powyżej.

Mam nadzieję że napisałem wszystko zrozumiale, jeśli nie to przepraszam.

Pozdrawiam

(Mati90 3) #2

płyta: abit ip35-e ~290zł

proc: e2160 ~190zł

grafa: 8600gt sonic+ ~290zł

(Goodprogram) #3

Ewentualnie Foxconn p35a-s, ale jest droższa.

Reszta tak jak wyżej.

(Marcin0392) #4

Nic lepszego nie znajdziesz :slight_smile: Zdecydowanie najlepszy wybór…

(Axel 14) #5

ok, dzięki wielkie :wink:

Tylko potrzebuje jeszcze wiedzieć czy pójdzie mi na tej płycie dysk który jest na ata ?

(Mateusz 931) #6

Tak będzie działać lecz może troszkę zwalniać pracę komputera, więc radziłbym wymianę.

(Axel 14) #7

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jeśli dołożyłbym 100zł do procka tzn. razem miałbym 300zł na procesor to czy kupiłbym cos dużo lepszego niż za 200zł ?

I jeszcze jedno pytanie, Czy zasilacz Amacrox Warrior 400W wystarczy do tego sprzętu ?

(Josiok15) #8

Zasilacz na 100% wytrzyma.

jeśli byś 100 zł dołożył do procka czyli w sumie miałbyś 300 zł to kupił byś lepszy procesor.

Intel Dual Core E2200 (ceny na allegro ok 250 zł) lub Intel Core 2 Duo E4500 (ceny na allegro ok 340 zł)

(Mateusz 931) #9

Ale po co dokładać kiedy po podkręceniu będą to te same procesory.

(Mati90 3) #10

za tą 100 to mozna przeznaczyć na np: lepszą karte graficzną np: 8800gs-450zł, czyli jeszcze dozbieraj 50zł i ja bierz

(klopas) #11

to będzie najlepsze rozwiązanie… procki intela się opłacają tylko 2… e2160 ~200zł lub e8400 ~700zł…

jak nie stać cie na e8400 to bierz e2160 bo to najlepszy wybór…

(Axel 14) #12

ok, to dozbieram do tej karty graficznej.

Tylko czy moglibyście mi podać linka do tej karty? bo nie wiem jakiej firmy brać itp.

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

(klopas) #13

chyba gainward… na allegro są od 450zł a w sklepach chyba drożej…

(Emilmlo) #14

Za 472 zł można mieć GeForce 9600GT 512MB wydajniejszy :stuck_out_tongue:

(Mati90 3) #15

ta też może być(dawno nie sprawdzałem ceny tej karty)

(dragonn) #16

Jest za tyle http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/292184 a nawet odrobinę mniej :smiley: .

(Gen Salvador) #17

zdecydowanie kiepski wybór

Radeon HD 3650 od ASUS już za 208zł, w wielu grach przewyższa 8600GTS i ma duży potencjał oc

(Tekken12) #18

Oczywiście nikt jeszcze nie wspomniał jakie będziesz miał kłopoty kupując Intela. W tej chwili Intel nie ma płyty głównej pod swoje procki, ponieważ najpopularniejszy chipset P35 ma bugi i możesz mieć duże kłopoty chyba, że lubisz jak Ci się załącza komp po kilka razy i psuje tym samym dysk HDD, nie trzyma OC jak proponowany Abit po odcięciu zasilania (więc pomysł kupna słabego procka do OC jest taki sobie) i kikla innych “niespodzianek”…

(Daki401) #19

Witam wtrącę się jeśli można a jakiego asusa oczywiście płytę główną czy może gigabyta byście poradzili jakieś z polimerowymi kondensatorami ? do core 2 duo E 4500

Nie będzie żadnego oc komputer po prostu ma chodzić stabilnie.

Płyta ma być bez zintegrowanej karty graficznej.

(Axel 14) #20

Hmmm

To jakie części mam kupić ?

budżet 950zł