Kupno przedmiotu po cenie minimalnej na Allegro

Witam. Załóżmy że szukam sobie telefonu dla siebie i znajduję model który mnie satysfakcjonuje. Warty ok. 500 zł. Licytacja jest Bez Ceny Minimalnej i licytuję przedmiot np. za 25 zł. Ta cena zostaje i za taką kwotę ma zostać sprzedany telefon.

 

I tu powstaje pytanie: czy gość mi sprzeda ten telefon (czy tam inny przedmiot, telefon to był przykład)?

Bo z jednej strony powinien skoro zalicytowałem go za taką kwotę a z drugiej kompletnie mu się to nie opłaca.

 

To jak to jest? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Musi Ci sprzedać za wylicytowaną cenę.

W praktyce może kręcić że właśnie akurat zepsuł się, upadł, ktoś go ukradł itp, wtedy zgłaszasz do Allegro że sprzedający wykręca się.

Prawidłowo musi sprzedać po takiej cenie, choć miałem podobne sytuacje juz i 4 razy zdarzyło mi się że sprzedawca odwołał wysyłkę (przedmioty były warte kilkadziesiąt zł).

Przede wszystkim, na Allegro pojęciem ‘cena minimalna’ określa się jedną z płatnych opcji… Na twoim miejscu zaproponowałbym mu wyższą cenę, na przykład 350 złotych.

Chyba że wystawiający napisze coś w stylu - że zastrzega sobie możliwość zakończenia wcześniej aukcji, bądź jej zamknięcia bez podania powodów. 

Za co grozi zamknięcie aukcji ale przez pracownika allegro.

O czym Wy piszecie… jeżeli licytacja się skończyła, to jak ją można zakończyć przed czasem? :mrgreen: