Kupno ram?

Siemka chłopaki,czy jak dokupię 1gb do mojego kompa to czy polepszy sie wydajność,będzie lepiej grało mi sie?,jest sens dokupienia 1gb??niedługo będę miał zamiar coś jeszcze wymienić narazie fundusze nie pozwalają

*AMD Athlon 3000+

*Kingston 1GB DDR 400 Dual Chanel Kit

*GIGABYTE GA-K8NMF-9

*Galaxy GF 7600GS 128MB 128Bit PCI-E DDR3

*sAMSUNG DVD-RW

*Seagate ST3250624AS 250GB sATA II 16MB

*LCD 19’SONY

*Neorada 512kb/s

To już lepiej całego kompa wymienić, bo nie opłaca się ładować kasy w starocia.

darth rex, swojego tez troche podrasuj bo to juz dark rex, a raczej death rex, jeszcze z jakis asrock czy barracuda na 5400 RPM.

mam trochę teraz zbednej kasy(dlatego pomyślałem o dokupieniu ram)a gdzieś w listopadzie będzie ze 700zl na wymianę czegoś innego,czy jest sens dokupowania tego 1gb albo 2 ??

Zbieraj na nową maszyne tak 1 gb kostka nic Ci nie da, a napewno nie polepszy jakości w grach.

to poczekaj z tym co masz do listopada , potem sprzedasz wszystko i kupisz lepszą maszynę

Raczej nie awrto w niego pakowac kasy za dużej wydajności nie zysksz dokupując tylko 1 GB RAM.

Zresztą by musiała być DDR, to już bezsensowne pakowanie kasy…

Mucka16 no jasne, że będzie się lepiej grało… w mario będziesz mieć jakieś 10FPS więcej :expressionless:

nie ładuj kasy w starocie… kup jakiś dobry zestaw komputerowy… nawet za 1tyś. już można zaszaleć :wink:

johnyby , on jest przez cały czas rasowany. ponad rok temu wymieniłem mobo, proc i kupiłem 256 mb RAM ddr2. Potem dokupiłem 512 mb, potem grafę (2 tyg. po premierze, bodajże) a miech później 1GB RAM. Te stare podzespoły, jakie pozostawały, będą wymienione końcem miesiąca (ten dysk którego się czepiasz). A do mobo nie miałbym na twoim miejscu nic, bo to była wtedy najtańsza pełnowartościowa płyta na AM2. Mimo swoich wad ma sporo pozytywnych opinii, nawet do jako takiego o/c się nadaje (czego dowodem jest mój sempek).

eee tam nie opyla się kupywać 1GB do starego tylko lepiej trochę se zaoszczędzić i kupić nowego kompa albo zdecydowaną większość jego

jak kupisz lepszą płytę główną to ci wejdzie DDR2 który jest tańszy od DDR

Już widziałem RAM 4GB w jednej kości, więc niedługo nawet kupno 2GB RAMu będzie nie opłacalne, tylko trzeba będzie znowu wymieniać mobo.

…ale i tam cały czas ogranicza nas 8GB max. pamięci na pł.gł :wink:

W Intelu tak, ale dobre płyty z AMD mają do 16GB nawet chyba do 32GB niektóre.

skoro niektóre mają po 16 GB pamięci to wierzyć mi się nie chcę ale to jest prawda

wszystko nieźle tylko że cena dorównuje super-niezłemu kompowi Kingston 16GB DDR2

i jeszcze jedno jaka płyta se poradzi z tą 16-gigową pamięcią ?

W dniu 12.06.2008 , o godzinie 23:09 został dopisany post przez patrx95

jeszcze znalazłem pamięc 32MB ale mało danych zostało podanych

ur=[http://www.ceneo.pl/758968s]Kingston 32GB Kit KTM-P630/32G

Problem polega nie na max ilości obługiwanego ramu przez płytę, tylko na wielkości kości. Nie ma kości większej niż 4GB.

Moja płyta obsluguje do 16GB ramu więć o co wam chodzi ?? :o

Ceny są jakieś kosmiczne tego RAMu :slight_smile:

Co racja to racja i tak się nie opłaca można fajnego kompa za 22 tyś. kupić od Yamo

a ta płyta główna obsługuje 32 GB RAM

Podstawowe informacje

Producent

	Intel  

Częstotliwość szyny FSB


Częstotliwość szyny FSB - za pomocą szyny procesor komunikuje się z płytą główną i umieszczonymi na niej elementami. Częstotliwość pracy procesora jest równa wielokrotności FSB. Najpopularniejsze częstotliwości taktowania FSB to: 33,66,100,133,166 i 200 MHz.

info

	1333MHZ  

Chipset

	Intel S5000  

Procesor

Typ procesora


Typ procesora - czyli układu scalonego wykonującego instrukcje programów oraz nadzorującego i synchronizującego pracę wszystkich urządzeń w komputerze. Do najpopularniejszyh typów należą procesory Althon, Celeron, Pentium oraz Core.

info

	Xeon Dual Core serii 5xxx  

Typ gniazda procesora


Typ gniazda procesora - rodzaj złącza znajdującego się na płycie głównej. Pełni funkcję interfejsu między procesorem a pozostałymi elementami systemu komputerowego. Do najpopularniejszych typów należą Socket i Slot. ?

info

	Socket 771 (socket J)  

Liczba gniazd procesorów

	2  

Pamięć

Rodzaj pamięci

	DDR2  

Częstotliwość szyny pamięci

	667MHz  

Liczba gniazd pamięci

	8 szt  

Maksymalna wielkość pamięci

	32GB  

Techniczne

Złącza karty graficznej

	PCI Express  

Złącza PCI


Złącza PCI - to standard gniazd rozszerzeń. Spełnia normy standardu Plug and Play, może przesyłać dane w porcjach po 32 i 64 bity, obsługuje bus mastering oraz umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 133 MB/s.

info

	2xPCI

Jak ktoś lubi Xeony i te sprawy to płyta dla niego…