Kupno ram?

(Juve2007) #1

Siemka chłopaki,czy jak dokupię 1gb do mojego kompa to czy polepszy sie wydajność,będzie lepiej grało mi sie?,jest sens dokupienia 1gb??niedługo będę miał zamiar coś jeszcze wymienić narazie fundusze nie pozwalają

*AMD Athlon 3000+

*Kingston 1GB DDR 400 Dual Chanel Kit

*GIGABYTE GA-K8NMF-9

*Galaxy GF 7600GS 128MB 128Bit PCI-E DDR3

*sAMSUNG DVD-RW

*Seagate ST3250624AS 250GB sATA II 16MB

*LCD 19'SONY

*Neorada 512kb/s

(Darth ReX) #2

To już lepiej całego kompa wymienić, bo nie opłaca się ładować kasy w starocia.

(Johnyby) #3

darth rex, swojego tez troche podrasuj bo to juz dark rex, a raczej death rex, jeszcze z jakis asrock czy barracuda na 5400 RPM.

(Juve2007) #4

mam trochę teraz zbednej kasy(dlatego pomyślałem o dokupieniu ram)a gdzieś w listopadzie będzie ze 700zl na wymianę czegoś innego,czy jest sens dokupowania tego 1gb albo 2 ??

(Mattixxxl) #5

Zbieraj na nową maszyne tak 1 gb kostka nic Ci nie da, a napewno nie polepszy jakości w grach.

(iwa nike) #6

to poczekaj z tym co masz do listopada , potem sprzedasz wszystko i kupisz lepszą maszynę

(Łukasz14) #7

Raczej nie awrto w niego pakowac kasy za dużej wydajności nie zysksz dokupując tylko 1 GB RAM.

(Jonek29) #8

Zresztą by musiała być DDR, to już bezsensowne pakowanie kasy...

(Garfield) #9

Mucka16 no jasne, że będzie się lepiej grało... w mario będziesz mieć jakieś 10FPS więcej :expressionless:

nie ładuj kasy w starocie... kup jakiś dobry zestaw komputerowy... nawet za 1tyś. już można zaszaleć :wink:

(Darth ReX) #10

johnyby , on jest przez cały czas rasowany. ponad rok temu wymieniłem mobo, proc i kupiłem 256 mb RAM ddr2. Potem dokupiłem 512 mb, potem grafę (2 tyg. po premierze, bodajże) a miech później 1GB RAM. Te stare podzespoły, jakie pozostawały, będą wymienione końcem miesiąca (ten dysk którego się czepiasz). A do mobo nie miałbym na twoim miejscu nic, bo to była wtedy najtańsza pełnowartościowa płyta na AM2. Mimo swoich wad ma sporo pozytywnych opinii, nawet do jako takiego o/c się nadaje (czego dowodem jest mój sempek).

(patrx95) #11

eee tam nie opyla się kupywać 1GB do starego tylko lepiej trochę se zaoszczędzić i kupić nowego kompa albo zdecydowaną większość jego

jak kupisz lepszą płytę główną to ci wejdzie DDR2 który jest tańszy od DDR

(Jonek29) #12

Już widziałem RAM 4GB w jednej kości, więc niedługo nawet kupno 2GB RAMu będzie nie opłacalne, tylko trzeba będzie znowu wymieniać mobo.

(Garfield) #13

...ale i tam cały czas ogranicza nas 8GB max. pamięci na pł.gł :wink:

(Jonek29) #14

W Intelu tak, ale dobre płyty z AMD mają do 16GB nawet chyba do 32GB niektóre.

(patrx95) #15

skoro niektóre mają po 16 GB pamięci to wierzyć mi się nie chcę ale to jest prawda

wszystko nieźle tylko że cena dorównuje super-niezłemu kompowi Kingston 16GB DDR2

i jeszcze jedno jaka płyta se poradzi z tą 16-gigową pamięcią ?

W dniu 12.06.2008 , o godzinie 23:09 został dopisany post przez patrx95

jeszcze znalazłem pamięc 32MB ale mało danych zostało podanych

[ur=[http://www.ceneo.pl/758968s]Kingston](http://www.ceneo.pl/758968s%5DKingston) 32GB Kit KTM-P630/32G

(Darth ReX) #16

Problem polega nie na max ilości obługiwanego ramu przez płytę, tylko na wielkości kości. Nie ma kości większej niż 4GB.

(Jarek Maj) #17

Moja płyta obsluguje do 16GB ramu więć o co wam chodzi ?? :o

(Jonek29) #18

Ceny są jakieś kosmiczne tego RAMu :slight_smile:

(patrx95) #19

Co racja to racja i tak się nie opłaca można fajnego kompa za 22 tyś. kupić od Yamo

a ta płyta główna obsługuje 32 GB RAM

(Jonek29) #20
Podstawowe informacje

Producent

Intel  

Częstotliwość szyny FSB

Częstotliwość szyny FSB - za pomocą szyny procesor komunikuje się z płytą główną i umieszczonymi na niej elementami. Częstotliwość pracy procesora jest równa wielokrotności FSB. Najpopularniejsze częstotliwości taktowania FSB to: 33,66,100,133,166 i 200 MHz.

info

1333MHZ  

Chipset

Intel S5000  

Procesor

Typ procesora

Typ procesora - czyli układu scalonego wykonującego instrukcje programów oraz nadzorującego i synchronizującego pracę wszystkich urządzeń w komputerze. Do najpopularniejszyh typów należą procesory Althon, Celeron, Pentium oraz Core.

info

Xeon Dual Core serii 5xxx  

Typ gniazda procesora

Typ gniazda procesora - rodzaj złącza znajdującego się na płycie głównej. Pełni funkcję interfejsu między procesorem a pozostałymi elementami systemu komputerowego. Do najpopularniejszych typów należą Socket i Slot. ?

info

Socket 771 (socket J)  

Liczba gniazd procesorów

2  

Pamięć

Rodzaj pamięci

DDR2  

Częstotliwość szyny pamięci

667MHz  

Liczba gniazd pamięci

8 szt  

Maksymalna wielkość pamięci

32GB  

Techniczne

Złącza karty graficznej

PCI Express  

Złącza PCI

Złącza PCI - to standard gniazd rozszerzeń. Spełnia normy standardu Plug and Play, może przesyłać dane w porcjach po 32 i 64 bity, obsługuje bus mastering oraz umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 133 MB/s.

info

2xPCI

Jak ktoś lubi Xeony i te sprawy to płyta dla niego...