Kupno routera do 150zł

Witam.

Szukam routera do Neostrady. Dobrze by było gdyby miał mocny nadajnik zeby sygnał sie dobrze rozchodził i przechodził rzez sciany. Dobrze by było gdyby dało sie dzielić internet na jak przykładowo mam neta 1 mb to zeby na 1 i na 2 było po 512kbs, po prostu zeby z sobą nie kolidowały sieci i nie “lagowało”. Moglibyście coś polecić? Poprzednio miałem linksysa ale tam się nie dało.

pozdrawiam.

Za takie pieniądze to jedynie coś takiego: http://wisp.pl/index.php?p235,tp-link-td-w8910g Ale ten QoS w tych wszystkich tanich routerach jest kiepski.

A jakiego Linksysa miałeś? Podaj model. Być może istnieje możliwość wgrania do niego alternatywnego firmware co zwiększy jego możliwości.

Za tę cenę to wątpię abyś dostał router z możliwością podziału pasma, tak jak pisał kolega ant0n , QoS w tanich routerach pozwala jedynie na ustalanie priorytetów pakietom sieciowym ale jeśli nie chcesz aby dany komputer lagował łącze, np. przez pobieranie plików przez P2P to taki QoS powinien wystarczyć, ustawisz priorytet dla pakietów dla usług www, gg itp. a P2P będzie “zamulone” :wink: Z tanich router to TP-Linki będą dobre, np. ten podany wyżej.

Pozdrawiam!

wiecie panowie mi tam nie chodzi zeby był najlepszy na swiecie tylko o to zeby spełniał swoje zadanie czyli działał jak należy, i żeby sygnał był silny i dało się użytkować internet w całym domu i kawałku podwórka. No a jeśli o ten podział pasma to jakoś przeżyję jego brak. Chodzi o to o co zawsze - zeby było dobra jakość za niską cenę. ;p

Dodane 16.06.2010 (Śr) 8:15

Linksys WAG200G. Wgrywałem najnowszy soft i nic to nie dało. Router jest w dziale Sprzęt komputerowy/Sprzedam.

Dodane 16.06.2010 (Śr) 8:24

a co sądzicie o tym routerze? http://allegro.pl/item1083332556_tp_lin … 4xlan.html

Ja mam na przykład router Pentagrama (Cerberus) i ogólnie jestem z niego zadowolony i jak piszesz, spełnia swoje najważniejsze zadanie, dzieli sieć na 2 komputery i działa wszystko dobrze. Zasięg oceniam na dobry, nie wiem jak grube masz ściany (ja akurat mieszkam w bloku) i u mnie sygnał w każdym pokoju czy na klatce jest mocny, latem wychodzę sobie czasem na ławkę z laptopem czy telefonem wyposażonym w wifi i sygnał jest również wystarczający aby korzystać z sieci. Zasięg od mojego mieszkania do ławki to tak na oko około 30m (trzecie piętro, ławka 10-15m od bloku).

Z tanich i dobrych to chyba TP-Linki są właśnie najlepszym wyborem, ten który proponujesz, moim zdaniem jest wystarczający.

Pozdrawiam!