Kupno routera Linksys :)

Witam Jednak po pewnych przemyśleniach nad siecią WIFI, stwierdziłam, że jednak lepszy będzie router nie WIFI tylko normalny na kabelek :slight_smile: Ponieważ mam totalny mętlik w głowie (za dużo się naczytałam o sieciach :slight_smile: ), więc nie wiem jaki można by było wybrac router, który bedzie dobrej firmy i za rozsądną cenę? I tu licze na Was. Niestety mam bardzo ograniczony budżet (max 130 zł mogę wydać), Trochę poszperałam już w necie i wstępnie wybrałam router firmy linksys Cisco-Linksys BEFSR41v3 (podaje link na strone allegro, żeby było Wam łatwiej mi pomoc w wyborze: http://www.allegro.pl/item124540782_cis … cena_.html

I teraz mam pytanie do Was; czy jest sens abym kupowała ten router, co można go kupić na allegro? Nie chciałbym aby okazało się , że jest przestarzały i ma jakieś luki jesli chodzi o funkcje. A także aby był ze switch’em. Chcę mój komputer połączyć z laptopem. Na obu komputerach jest system XP PRO. Więcej nie wymagam, bo nie mam zamiaru grać w gry sieciowe, tylko sciągac od czasu do czasu pliki, no i na nim oczywiście pracować :slight_smile: Bede bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i porady dotyczące zakupu routera, a także za wszystkie posty od Was. Pozdrawiam Maria :slight_smile:

Dla 2 komputerków to w zupełności wystarczy.Co prawda nie jest to jakiś super nowoczesny router ale wszystkie podstawowe funkcje dzielenia łacza spełnia. Nieras lubi się zawiesić bo to już liinksysy tak mają :slight_smile:

Amen

Miałem dwa LinkSysy z troszkę wyższego przedziału cenowego WAG54G i WAG54GS. Pierwszy szlag trafił - konkretnie po kablu łączył i rozłączał komputery średnio raz na sekundę po około 1,5 roku gwarancji dwultniej, z tym że działał 24h/dobę. Został wynieniony na drugi w kolejności model który to zrywał połączenia, a średnio raz w tygodniu blokował dostęp do panelu administracyjnego i wymagał wyjęcia wtyczki z gniazdka. Dodatkowo nie potrafił sie włączyć po zaniku zasilania. Jako zapas kupiłem nieznany mi EDIMAX który działa całkiem OK. Po oddaniu drugiego LinkSys’a wybrałem wzamian Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g Plus, który jest ponoć dobrym routerem ale jeszcze go nie testowałem (z braku czasu). Może dzisiaj znajde chwilę. Tak więc jeśli chodzi o moje zdanie to jestem nastawiony sceptycznie do LinkSysa. Choć może to tylko ja mam takiego pecha.

hmmm… z Pentagramem (karta sieciowa) miałam małą “potyczkę”. Jak moje 2 komputery zostały nawazjem zarażone przez wirusa, to nie mogłam ustawić internetu tak jak miałam wcześniej, bo wziął ustawienia prawdopodobnie z winXP. Dopiero po pewnych sztuczkach, dzięki pomocy na tym forum wszystko powróciło do normy. No dobra, a teraz wracając do tematu, co sądzicie o routerze firmy D-Link Express EtherNetwork Gateway 4xLAN (RJ45), 1xWAN (RJ45) DI-604. Wydaje mi się, że może być nawet całkiem niezły ten router. Chyba jest nawet z tego roku, jeśli chodzi o produkcję.

Podaje Wam jeszcze dla ułatwienia link : Router D-Link

Za wszelkie posty na ten temat, dziękuje z góry. Maria :slight_smile:

Ogólnie o routerach D-Linka słyszałem wiele złego na różnorakich forach, czego jednak nie można powiedzieć o kartach Wi-Fi tej firmy. Sam mam jedną i chodzi bez zastrzeżeń. Może jednak Ty z routerem D-Link’a nie będziesz miał problemu. Często to rosyjska ruletka.

Dziekuje Wam za pomoc wybraniu routera. Wybralam D-Linka. Okaze sie czy bylo warto, bo jeszcze czekam mnie ustawienie go oraz obserwacja jak bedzie sie zachowywac podczas calej swojej pracy. Oby, zeby nie bylo wiekszych z nim problemow. Dziekuje slicznie za Wasze posty Maria

P.S Pewnie sie jeszcze “zobaczymy”, no chyba ze dam sobie rade z konfiguracja routera :))

O kurczę, ale wtopa :slight_smile: Pisałem do Ciebie w rodzaju męskim bo nie przywykłem do obecności kobiet na tym forum :slight_smile: Przepraszam i liczę na wybaczenie :wink:

Zauwazyłam że użyłes rodzaju męskiego jak do mnie pisałes :), ale wcale mnie to nie uraziło, bo 1 błędy czasami się ludziom zdarzają, a po 2 pewnie byłes w szoku ze Marysia to kobieta :slight_smile: hihihi No i Ty “prezes firmy” i reszta Twoich kolegow infromatykow i pasjonatow tejze dziedziny, musicie się przyzwyczaicć że jestem (chyba prawie jedyna) kobieta na tym forum. Płci nie zmienię :stuck_out_tongue: W moim środowisku są 2, które uwielbiają informatykę (oprócz programowania ); ja - nie studiuje tego, tylko się pasjonuje (zresztą, to mam we krwi) i druga koleżankę, którą tym zarazłlam i teraz studiuje to. Ona jest dobra od strony programowania ja od strony softu, więc nawet się uzupełniamy. Mając na myśli że, mam to we krwi chodziło mi oto, że moj tata jest W-wa i pracuje tam jako info. I gdyby nie to, że siadal mnie na krześle przed monitorem i pokazywał co to jest, nawet by mnie tu dzisiaj nie było tzn. na forum. W skrócie cała ja. Pozdrawiam Was. Mała informatyczka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: