Kupno spawarki w granicach 300zł


(Polopolo1991) #1

witam

mam zamiar kupić spawarkę do metali. Zastanawiam się nad taką:

http://www.allegro.pl/item680824633_spa ... gw_fv.html

akurat w mojej rodzinnej miejscowości, ale chodzi o to żeby się nie przegrzewała po długim czasie pracy i kładła dobre spawy. Czy za 300 zł jest to możliwe?

pozdrawiam


(Danielm86) #2

taka spawareczka nadaje się tylko do prac amatorskich. Na dłuższą mete nie pociągnie. Konkretny sprzęt kosztuje ponad 1000 zł. Jesli będziesz smyrał drobne rzeczy to ta spawarka jest w sam raz.


(model12) #3

Witam.Akurat za te pieniądze to za długo nie pospawasz.Zależy jeszcze co masz na myśli"po długim czasie"A jakość spawu zależy w wiekszości przypadków od umiejętności spawającego.


(Polopolo1991) #4

po długim czasie mam na myśli czy jeżeli będęspawał załóżmy cały dzień z przerwami na obrócenie materiału i przygotowania do następnego spawu to czy jak się nagrzeje to czy się nie będzie wyłączać. Właśnie mnie to zastanawia czy nie będzie się zbytnio nagrzewać.

Aha, i jeszcze jedno pytanie. czy dało by się ta spawareczką spawać blachy do 1mm?


(model12) #5

Do tego sposobu spawania lepiej kupić spawarkę profesjonalną.

Spawanie blach do 1mm jest bardzo trudne,i raczej spawarką "elektrodową"tego nie pospawasz.Poczytaj trochę na temat spawania łukowego a dowiesz się troszeczkę.Pozdro


(Danielm86) #6

tą spawarką powypalasz tylko dziury w blasze. Do spawania takich materiałów służy migomat.

Zresztą poczytaj sobie tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1023500.html


(eyeti) #7

Tak już wspominali koledzy wyżej, elektrodową tego nie łapnie.

A Migomatu za 300 zł nie kupisz.


(Maciejboss) #8

za 300zł to taka mała kupisz co spawasz 3-4 elektrody i sie przegrzewa i musi odpoczać,tak od 600zł w castoramie brałem besterke całkiem porządna spawarka