Kupno systemu Windows XP w serwisie Allegro.pl - pytania

Witam.

Chciałbym rozpocząć ten temat pytaniem, które nurtuje pewno nie tylko mnie. Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że warto zainwestować w oryginalne oprogramowanie. Niektórych nie stać jednak na wywalenie 1000 złotych na wersję BOX, sięgają więc po OEM-y ale i te mają różne ceny :?

Dlatego najczęściej szukamy na allegro, i rzeczywiście znajdujemy to o co nam chodziło, w super cenach, ale czy na pewno?

Kupując np. takiego Windowsa OEM, który kosztuje 150 złotych (professional) i jest na zdjęciu napis DELL… Powiecie mi co on ma takiego, że jest prawie 250 złotych tańszy od zwykłego OEM? Czy znak DELL daje jakieś ograniczenia, czy rożni się tylkjo tym iż ma obrazek z logo DELLA we właściwościach systemu, który można usunąć…

Czekam na opinie o podobnych sytuacjach.

POZDRAWIAM

Znak DELL oznacza, że System jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla posiadaczy komputerów DELL

i jak chcesz legalnie kupić system to w media mark są promocje ostatnio na oem xp :slight_smile:

Absolutnie nie ma sensu kupować Windowsa na Allegro :!: :!: :!:

Otóż sklepy komputerowe zazwyczaj stosują minimalną marżę na Windowsa, nawet rzędu 5%- trzeba odwiedzić kilka sklepów i spytać o ceny. Na Allegro taniej mieć nie mogą, bo niby skąd? Nawet przy dużych zamówieniach hurtownie dają upusty najwyżej 1-2%.

Więc jeśli Windows na Allegro będzie tańszy więcej niż 5% od cen sklepowych to musi być nielegalny, bo nikt nie będzie dokładał do interesu i sprzedawał taniej niż kupił w hurtowni. Do tego dochodzą koszty przesyłki.

Bezpieczniej (i wcale nie drożej) kupić w sklepie.

pysiu- w mediamarkt “w promocji” zazwyczaj mają takie ceny jak w normalnym sklepie zazwyczaj. Czasem dostaną jakieś zapasy magazynowe czegoś co wyszło z produkcji i może być taniej, ale to wyjątki.

Podejrzanie niska cena jest często sygnałem,że masz do czynienia z perfekcyjnie podrobionym piratem,np. naklejony hologram na CD udający oryginał,kradziony COA,podrobiony podręcznik,właśnie na takie kopie trzeba uważać kupując programy w serwisach internetowych,samo Allegro stara się walczyć z piractwem,ale na takie kopie można trafić

no chyba że na allegro sprzedaje hurtownia wtedy mogą być ceny niższe ale zresztą microsoft wprowadził akcje że jak kupisz pirata i na pierwszy rzut oka nie widać że to pirat to możesz im go oddać do ekspertyzy i jeśli okaże się piratem dadzą ci w pełni legalny system a oni już sami zajmą się tym kto ci go sprzedał(nie dotyczy to systemów dedykowanych np. o takim jak w temacie mowa DELL)

Z allegro możesz także szukać po prostu większych sklepów. np w miarę tanio i na 100% legalnie masz tutaj: http://www.allegro.pl/item319828091_sal … _wawa.html

Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi. Ostatecznie kupiłem XP Home OEM u dobrego znajomego w komputerowym za 249 zeta. Jestem zadowolony i wszystko śmiga jak należy.

Pozdrawiam

Krzysiek

i tu byś się zdziwił, ceny windowsa są rożne i zależą np od kraju, polska jest jednym z krajów gdzie windows kosztuje najdrożej. najwięcej zarabiają pośrednicy i pseudo hurtownie.

gdybym kupował jakiś windows, kupiłbym za granicą wersję anglojęzyczną w porownaniu z cenami w polsce za grosze…