Kupno tabletu wielozadaniowego

(Wad Daw) #1

Witam

Planuje kupno tabletu-komputera.

Znalazłem fajną ofertę na allegro:

http://allegro.pl/microsoft-surface-32g ... 90353.html

co o tym sądzicie, opłaca się kupować taki sprzęt? Jeśli tak to do ilu złotych?

Zależy mi, aby system był Windowsem.

Pamięci jest trochę mało, ale da się ją bez problemu zwiększyć za pomocą karty microSD. System myślę, że przeinstaluje.

Proszę o jak najwięcej komentarzy. Bardzo zależy mi na kupnie tego sprzętu, ale nie chce popełnić błędu.

(system) #2

Podaj do czego ma służyć i ile ma kosztować.

(Wad Daw) #3

do wszystkiego :slight_smile: filmy, muzyka, minigry, programy typowo windowsowe. Chociaż da się również zainstalować na nim androida, jest to sprzęt, na którym można mieć niemal każdy system operacyjny.

Wlasnie nie wiem do ilu licytować... do ilu jest warto? nowy kosztuje około 2500zł

(system) #4

Surface jest bardzo słaby, poczytaj sobie testy w internecie.

Surface'a unikaj jak ognia.

(Bobej) #5

Wydaje mi się, że interesujesz się sprzętem który nie spełni oczekiwań. Windows RT nie posiada funkcjonalności "normalnej" ósemki.

(Wad Daw) #6

Właśnie czytałem recenzje, opinie, nawet video prywatnych osób i prawdopodobnie nie ma lepszego tabletu z windowsem. To jest na większości stron. Solidne wykonanie, lekkość, zgrabność, mialem go w rekach i jest na prawdę super. Hardewrowo też jest wydajny - to w końcu czterdzieścioro procesor. Nie wiem tylko do ilu go licytować

Czemu uważasz ze jest słaby, mialeś z nim do czynienia? Co w nim jest takiego slabego?

(rgabrysiak) #7

Jeżeli szukasz czegoś co ma być i tabletem i komputerem kieruj się bardziej do Surface Pro (tyle że jego cena jest moim zdaniem nie adekwatna do możliwości).

Ten do którego link podajesz nie jest wart zainteresowania m.in dlatego że zawiera "kastrowany" system Windows 8. Poczytaj sobie o różnicach miedzy Windows 8 a Windows 8 RT a zrozumiesz dlaczego nie warto się nim interesować.

Ciekawi mnie bardzo na jaki? I jak chcesz to zrobić.

(Wad Daw) #8

Tak jasne, to wiadome i oczywiste.

Ale teraz jest kwestia pieniędzy, za normalny windows zapłacę kilka tysięcy więcej, a za ten tutaj nie cały 1k. Wartość sklepowa to 2500zł, więc dla mnie jest to opłacalne... tu jest tylko kwesia oszczędnosciowa, tak więc wtedlug waszej opinii do ilu oplaca mi sie go licytowac?

(rgabrysiak) #9

Nie moje pieniądze, nie moja sprawa. Zrobisz jak chcesz, tylko nie narzekaj później że nie możesz na nim zainstalować tradycyjnych aplikacji dla systemu Windows.

O zmianie systemu nie wspominając.

(Wad Daw) #10

no ok, rozumiem, ale ile coś takiego waszym zdaniem jest wartę - tzn jakbyscie sami mieli to wycenić? (nie biorąc pod uwagi ceny rynkowej 2500zł) ?

Tylko prosze o sensowna cene nie zanizajac ani nie zawyzajac

(LonngerM) #11

Według mnie bardziej potrzebujesz netbooka. Surface ma wiele defektów dotyczących obudowy z tego co słyszałem, a o naprawę też bardzo ciężko. Systemu nie zmienisz bo to nie jest komputer. Na Windows 8 RT nie zainstalujesz oprogramowania typowo Windowsowego.

Jeśli należałoby wycenić? Skoro nowy kosztuje około 2500zł, a ten nie był nawet rozpakowany to pewnie rynek uformuje jego cenę na około 2200... może 2000. Jeśli chciałbyś go wylicytować za 1500 to raczej ci się nie uda...

(Micoud81) #12

ten surface ma Windows RT, tak więc możesz instalować na nim tylko aplikacje ze sklepu windows, który z kolei jest bardzo ubogi w aplikacje :]

nie polecam generalnie.

android będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

np. taki http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/4308890

dużo lepsza opcja od surface