Kupno telefonu na Allegro

(Mmmiiiccc) #1

Co myślicie o kupnie telefonu (około 300 zł) na Allegro, często zdarzają się oszustwa? Kupywał ktoś z Was, jakie wrażenie?

(Matrix506) #2

ja kupilem juz dwa, wszystkie przyszly i sa ok. tylko pamietaj nie kupuj u osub bez pozytywów. ja kupilem gre i mi nie wyslal.

(Mmmiiiccc) #3

Tylko, że ja też nie mam pozytywów (negatywów też), ponieważ założyłem konto tylko po to żeby kupić telefon. Twoim zdaniem ile pozytywów powinna mieć "pewna" osoba?

Złączono Posta : 30.03.2006 (Czw) 21:37

To, że nie mam powytywów, chyba nie spowoduje tego, że ktoś nie będzie chciał sprzedać tel. właśnie mi?

(Grzesiek1) #4

Już lepiej w zwykłym komisie nie oszukają cie przynajmniej (napewno już nie w takim stopniu że wcale nie dostaniesz telefonu)

(Błażej) #5

Najlepiej to wybierz sprzedawce który mieszka w twoim mieście, albo wybierz przesyłke za Pobraniem gdzie będziesz mógł sprawdzić zawartość paczki(wtedy będziesz miał pewność czy ci nie przyśle kartofli):mrgreen:

(Mmmiiiccc) #6

mieszkam w małym mieście a niebardzo widzi mi się jechać 40 km ( w jedną strone po tel) bo w moim mieście raczej nikt tego tel. na allegro nie wystawia. A w komisie dam duzo wiecej kasy. I też nie mam pewności ćzy tel. sie nie rozwali po miesiącu.

(Djmac) #7

Twoja ilosc komentarzy co do kupna nie ma wiekszego znaczenia ;] jesli bys chcial sprzedawac no to moglbys miec z tym trudnosc bo ciezko jest sprzedac cos bez zadnego "stazu" w postaci komentarzy...

co do opcji za pobraniem tez musisz znalezc takiego sprzedajacego ktory nie zawarl w warunkach sprzedazy ze wysyla za pobraniem od czeerwonej gwiazki badz dwoch czerwonych bo wiele jest takich...

(system) #8

Myślę, że jak sprzeający ma około 25 pozytywów i wcześniej sprzedał kilka rzeczy to można mu zaufać. Jednak ja nie ufam tym, którzy mają komentarze za transakcje nie przekraczające 5 - 10 zł. Kupiłem na allegro 2 telefony i wszystko było OK.

Kto nie ryzykuje ten nie ma.

(Dod) #9

Kupiłem już 2 i sprzedałem 1... nie raz bardzo się opłaca - w komisie dawali mi 70 zł za telefon an allegro sprzedałem za 150 :slight_smile:

Kupywałem 2x Nokie 3120 zawsze za pobraniem, nie było problemu.

(zciwo) #10

Ja kupywałem na allegro telefony i sprzedawałem je już. Pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy jaką jest gwarancja. Ja wybieram tylko takie, które mają ważną gwarancję producenta ( z simlockiem i nieotwierany + paragon/faktura)

(Djmac) #11

nie dopowiedzialem :stuck_out_tongue: kupowalem 3 wszystkie okolo 350-400zł , sprzedałem 7 srednio po 200-300zł.... Nigdy nie mialem problemu zeby cos bylo nie tak czy to ze strony sprzedajacego czy kupujacego ode mnie telefon :stuck_out_tongue: trzeba tylko wybrac odpowiedniego czlowieka :wink: a nie tak jak u mnie w lokalnej prasie czytam zgloszenie na policje ze ktos dostal kartofelki a nie telefon w paczce :glupek2: (tak sie dzieje jak sie wybierze jakiegos :x )

(system) #12

-kupuj tylko u osób które mają conajmniej 50 komentarzy, najlepiej same pozytywy

-sprawdz za co są te komentarze

-kupuj tylko u tych którzy mają konto conajmniej od pół roku

• jeśli nie masz komentarzy zaproponuj sprzedającemu że wpłacisz mu na konto koszty transportu a on wyśle za pobraniem

-allegro oddaje do 300 zł jeśli ktoś cię oszuka, jednak musisz zgłosić sprawę do prokuratury i spełnić kilka warunków

-najlepiej wybieraj sprzedawców mieszkających blisko żebyś mógł odebrać towar osobiście

-odradzam kupować od osób mających wystawione dużo aukcji, tacy olewają klienta

(Farall) #13

:o Czyżby? Jak ktoś handluje regularnie, spezdaje dużo rzeczy i często tzn że ma z allegro niezły dochód. Jeśli chce mieć go dalej nie może olewać klientów bo po krótkim czasie i paru komentarzach od tych olanych nikt by u niego nie kupował. Ja handluję regularnie drobnym sprzętem sportowym, sprzedaję po kilka przedmiotów wartości ok 20 zł każdy dziennie - w skali miesiąca dorabiam tak ok 1000zł. Sądzisz że mógłbym sobie pozwolić na olanie kogoś kto u mnie kupił, że nie zależy mi na tym tysiącu, żeby on w przyszłym miesiącu tez sie na koncie pojawił?Szczególnie że ludzi sprzedających regularnie to samo co ja jest na allegro kilkunastu. Jak ktoś nie kupi u mnie to bez problemu kupi u konkurencji i vice versa. Odradzam właśnie kupowanie u kogoś kto wystawia jeden przedmiot na pół roku, jak zrobił porządki na strychu i znlazł coś co mu zalega. Tacy często nawet zapominają że mieli coś wysłać, albo wybierają się na pocztę z paczką przez dwa tygodnie i wybrać nie mogą. Bo jest to sprawa która dla nich wynikła niejako przy okazji, nie rutynowa, wiec łatwo im o niej tak niechcący zapomnieć.

(Dinusia40) #14

Ja kupiłem juz kilka telefonów na Allegro, i (odpukać) wszystko pięknie chodzi. Aż do dzisiaj kiedy kupiłem SPV C500 i dostałem prawdopodobnie uszkodzony. Klawisze czasami sie swiecą, a czasami Nie. Coś lata w obudowie. Jutro odsyłam do Gwarancji, a tak po 2 to kupujcie u Super SPrzedawców albo u ludzi ze swojego Miasta..

(system) #15

Faral, nie mówie o wszystkich sprzedawcach. Jednak już nie raz zdarzyła mi się taka sytuacja że po wygraniu aukcji czekałem na towar 2 tygodnie (priorytet), napisałem kilka maili ale na żadnego nie dostałem odpowiedzi. Jednak jak dzwoniłem do sprzedawcy okazywało się że je dostał, ale nie chciało mu się odpisać.

(Dudas bad boy) #16

Pamiętaj jeżeli gość nie ma zaznaczonego odbioru osobistego ani za pobraniem, ma zero gwiazdek i sprzedaje po zaskakująco niskiej cenie to u takich nie kupuj bo to najczęściej są oszuści !!

(Darek Jozwiak) #17

ja raz kupilem telefon na allegro nie dosyc ze go niedostalem i stracilem 500zł to jeszcze konto zablokowali mi na allegro(zawieslili) wiec stwierdzilem ze moze juz nie kupie ale nie mowie ze wszystkie aukcje sa felerne bo przeciez napewno mozna kupic dobrze i dostac dobry telefon.

(Pawel Pe) #18

Ja kupiłem dwa telefony na allegro jeden za 600 drugi za 800 i oba chodza jak nalezy!