Kupno telefonu na Allegro

Co myślicie o kupnie telefonu (około 300 zł) na Allegro, często zdarzają się oszustwa? Kupywał ktoś z Was, jakie wrażenie?

ja kupilem juz dwa, wszystkie przyszly i sa ok. tylko pamietaj nie kupuj u osub bez pozytywów. ja kupilem gre i mi nie wyslal.

Tylko, że ja też nie mam pozytywów (negatywów też), ponieważ założyłem konto tylko po to żeby kupić telefon. Twoim zdaniem ile pozytywów powinna mieć “pewna” osoba?

Złączono Posta : 30.03.2006 (Czw) 21:37

To, że nie mam powytywów, chyba nie spowoduje tego, że ktoś nie będzie chciał sprzedać tel. właśnie mi?

Już lepiej w zwykłym komisie nie oszukają cie przynajmniej (napewno już nie w takim stopniu że wcale nie dostaniesz telefonu)

Najlepiej to wybierz sprzedawce który mieszka w twoim mieście, albo wybierz przesyłke za Pobraniem gdzie będziesz mógł sprawdzić zawartość paczki(wtedy będziesz miał pewność czy ci nie przyśle kartofli):mrgreen:

mieszkam w małym mieście a niebardzo widzi mi się jechać 40 km ( w jedną strone po tel) bo w moim mieście raczej nikt tego tel. na allegro nie wystawia. A w komisie dam duzo wiecej kasy. I też nie mam pewności ćzy tel. sie nie rozwali po miesiącu.

Twoja ilosc komentarzy co do kupna nie ma wiekszego znaczenia ;] jesli bys chcial sprzedawac no to moglbys miec z tym trudnosc bo ciezko jest sprzedac cos bez zadnego “stazu” w postaci komentarzy…

co do opcji za pobraniem tez musisz znalezc takiego sprzedajacego ktory nie zawarl w warunkach sprzedazy ze wysyla za pobraniem od czeerwonej gwiazki badz dwoch czerwonych bo wiele jest takich…

Myślę, że jak sprzeający ma około 25 pozytywów i wcześniej sprzedał kilka rzeczy to można mu zaufać. Jednak ja nie ufam tym, którzy mają komentarze za transakcje nie przekraczające 5 - 10 zł. Kupiłem na allegro 2 telefony i wszystko było OK.

Kto nie ryzykuje ten nie ma.

Kupiłem już 2 i sprzedałem 1… nie raz bardzo się opłaca - w komisie dawali mi 70 zł za telefon an allegro sprzedałem za 150 :slight_smile:

Kupywałem 2x Nokie 3120 zawsze za pobraniem, nie było problemu.

Ja kupywałem na allegro telefony i sprzedawałem je już. Pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy jaką jest gwarancja. Ja wybieram tylko takie, które mają ważną gwarancję producenta ( z simlockiem i nieotwierany + paragon/faktura)

nie dopowiedzialem :stuck_out_tongue: kupowalem 3 wszystkie okolo 350-400zł , sprzedałem 7 srednio po 200-300zł… Nigdy nie mialem problemu zeby cos bylo nie tak czy to ze strony sprzedajacego czy kupujacego ode mnie telefon :stuck_out_tongue: trzeba tylko wybrac odpowiedniego czlowieka :wink: a nie tak jak u mnie w lokalnej prasie czytam zgloszenie na policje ze ktos dostal kartofelki a nie telefon w paczce :glupek2: (tak sie dzieje jak sie wybierze jakiegos :x )

-kupuj tylko u osób które mają conajmniej 50 komentarzy, najlepiej same pozytywy

-sprawdz za co są te komentarze

-kupuj tylko u tych którzy mają konto conajmniej od pół roku

  • jeśli nie masz komentarzy zaproponuj sprzedającemu że wpłacisz mu na konto koszty transportu a on wyśle za pobraniem

-allegro oddaje do 300 zł jeśli ktoś cię oszuka, jednak musisz zgłosić sprawę do prokuratury i spełnić kilka warunków

-najlepiej wybieraj sprzedawców mieszkających blisko żebyś mógł odebrać towar osobiście

-odradzam kupować od osób mających wystawione dużo aukcji, tacy olewają klienta

:o Czyżby? Jak ktoś handluje regularnie, spezdaje dużo rzeczy i często tzn że ma z allegro niezły dochód. Jeśli chce mieć go dalej nie może olewać klientów bo po krótkim czasie i paru komentarzach od tych olanych nikt by u niego nie kupował. Ja handluję regularnie drobnym sprzętem sportowym, sprzedaję po kilka przedmiotów wartości ok 20 zł każdy dziennie - w skali miesiąca dorabiam tak ok 1000zł. Sądzisz że mógłbym sobie pozwolić na olanie kogoś kto u mnie kupił, że nie zależy mi na tym tysiącu, żeby on w przyszłym miesiącu tez sie na koncie pojawił?Szczególnie że ludzi sprzedających regularnie to samo co ja jest na allegro kilkunastu. Jak ktoś nie kupi u mnie to bez problemu kupi u konkurencji i vice versa. Odradzam właśnie kupowanie u kogoś kto wystawia jeden przedmiot na pół roku, jak zrobił porządki na strychu i znlazł coś co mu zalega. Tacy często nawet zapominają że mieli coś wysłać, albo wybierają się na pocztę z paczką przez dwa tygodnie i wybrać nie mogą. Bo jest to sprawa która dla nich wynikła niejako przy okazji, nie rutynowa, wiec łatwo im o niej tak niechcący zapomnieć.

Ja kupiłem juz kilka telefonów na Allegro, i (odpukać) wszystko pięknie chodzi. Aż do dzisiaj kiedy kupiłem SPV C500 i dostałem prawdopodobnie uszkodzony. Klawisze czasami sie swiecą, a czasami Nie. Coś lata w obudowie. Jutro odsyłam do Gwarancji, a tak po 2 to kupujcie u Super SPrzedawców albo u ludzi ze swojego Miasta…

Faral, nie mówie o wszystkich sprzedawcach. Jednak już nie raz zdarzyła mi się taka sytuacja że po wygraniu aukcji czekałem na towar 2 tygodnie (priorytet), napisałem kilka maili ale na żadnego nie dostałem odpowiedzi. Jednak jak dzwoniłem do sprzedawcy okazywało się że je dostał, ale nie chciało mu się odpisać.

Pamiętaj jeżeli gość nie ma zaznaczonego odbioru osobistego ani za pobraniem, ma zero gwiazdek i sprzedaje po zaskakująco niskiej cenie to u takich nie kupuj bo to najczęściej są oszuści !!

ja raz kupilem telefon na allegro nie dosyc ze go niedostalem i stracilem 500zł to jeszcze konto zablokowali mi na allegro(zawieslili) wiec stwierdzilem ze moze juz nie kupie ale nie mowie ze wszystkie aukcje sa felerne bo przeciez napewno mozna kupic dobrze i dostac dobry telefon.

Ja kupiłem dwa telefony na allegro jeden za 600 drugi za 800 i oba chodza jak nalezy!