Kupno urzadzenia wielofunkcyjnego. Pare pytan

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem urzadzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, ksero)

Na oku mam model: BROTHER DCP-J125

Cechy na które patrze:

-CENA! (max 350zl)

-koszt tuszy (zamienniki, ale nie noname jakies tylko np ActiveJet, Wox, Armor itp…)

Teraz pytanie:

Ten model BROTHER’a ma tusze ktore maja bardzo tanie zamienniki:

WOX - 8zl sztuka

ActiveJET- 10zl sztuka (podobno czesto zasychaja)

Armor- 11zl zl sztuka

TF1- 13zl sztuka

Dulin - 8zl sztuka (wiele pozytywnych opinii, ponad 5000 komentarzy pozytywnych na allegro dla tego tuszu)

moze jakies inne dobre?

Jakich zamiennikow uzywac? Czy wgl uzywac zamiennikow? Co wy mi poradzicie? Moja stara maszyna (Canon MP160 padla - nie bylo w niej tuszu od 2 lat i nawet sie nie chce uruchomic, tylko mrygaja wszystkie lampki. Byla nieoplacalna. Oryginal tuszu 109zl a z TF1 80zl 1 kolor… A kupilem ja za 199zl

Jezeli macie jakies propozycje drukarek do max 300zl? (±50zl) to piszcie (tylko nowe - sklepy/aukcje allegro)

Na ogół nie powinno się używać zamienników, ale nie oszukujmy się - wszyscy ich używają. Kiedyś słyszałem o historii, w której serwis odmówił naprawy drukarki, która była na gwarancji, z tego powodu, że udowodnili fakt, że były używane nieoryginalne zamienniki. Inna sprawa, że nie wiem ile w tej historii prawdy i czy jest to możliwe, ale takie coś po necie chodziło…

Co do zamienników - wiele dobrego słyszałem o ActiveJET i to te bym Ci polecał.