Kupno wentylatorów 80mm do obudowy komputera


(Jacek Bydgoszcz) #1

Przede wszystkim zależy mi na ciszy,chciałbym aby były podłączane do płyty głównej przez 3-pinowe złącza bym mógł sprawdzić obroty z poziomu biosu.Nie zamierzam podłączać ich przez jakieś regulatory obrotów czy stosować inne modyfikacje.Jak macie jakieś sprawdzone propozycje a nie pierwsze lepsze z allego to podajcie.


(KaisuM) #2

http://www.allegro.pl/item410274729_rev ... 5_fan.html


(Maney691) #3

http://www.allegro.pl/item406607065_acu ... 9_5db.html

mam i naprawdę są ciche


(kukacz) #4
  • głośny odradzam

rozejrzyj się za NoiseBlocker Black Silent X1 80 mm są naprawdę ciche

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,25698/

http://www.apollo.pl/store/show_detail/22403

lub z Acutake http://www.apollo.pl/store/63http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... kat,12238/ ten sam co poleca "mymaney" na komputroniku znajdziesz taniej za 16 zł a nie 18,59zł


(Jacek Bydgoszcz) #5

Chciałem na 3-pinowe ten jest na 4-pinowe,ale jednak mam na płycie jedno wolne złącze 4-pin tylko czy długość kabelka będzie wystarczająca możesz mi napisać ile ma on centymetrów?

Właściwie to chciałem kupić 2 wentylatory jeden zasysający drugi wyciągający powietrze tylko czy jest sens zakładania wentylatora na przód obudowy bo taka możliwość jest,tylko że przód nie ma żadnych otworów którędy by wentylator mógł zasysać powietrze.Z tyłu nie będzie problemu.Jeżeli na przód warto zakładać to wtedy potrzebuję wentylatora ale 3-pinowego.


(kukacz) #6

Długośc przewodu ~40 cm tyle ma przynajmniej NoiseBlocker.

Co do wentylatorów wystarczy jak zamontujesz wyciągające a jedno miejsce na wentylator zostawisz wolne którędy by mogły sobie zasysać powietrze do wnętrza.


(Adalbert) #7

http://allegro.pl/item406606893_acutake ... _9_db.html - 3pin

Jeżeli cały przód masz zabudowany, to znaczy prawdopodobnie, że nie jest to najwyższej klasy obudowa. :slight_smile: Wtedy faktycznie nie opłaca się dawać wentylatora na przód (chyba że w celu schłodzenia dysku), a wrzucić tylko na tył wyciągający.