Kupno zasilacza - rady i propozycje

(Tazzu) #1

Witam was!

Mam zamiar wymienić zasilacz, ponieważ niedawno dowiedziałem się, że mój model jest na czarnej liście zasilaczy. Dodatkowo pojawiły się "objawy" - komputer czasem sam się wyłącza, ekran gaśnie i 1GB RAM spalony :confused: Miałem jeden upatrzony na allegro, jednak okazało się, że jest wadliwy. Proszę o jakieś rady i propozycje do 50zł - mogą być też używane. Obecny mój model to: Mode Com FEEl-300ATX.

(hevet) #2

http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy- … 83781.html

(stranger 004) #3

w tej kwocie trudno będzie zmieścić się w zakupie zasilacza z “białej listy” zwłaszcza nowego. Używkę może gdzieś wyhaczysz, ale może być z nim tak, że będzie wadliwy (o czym zdążyłeś się już przekonać) np. nie będzie trzymał napięć. Gdybyś dołożył ok. 30-40zł to możesz kupić już np. nowego fortrona 350W FSP350-60HLN z 3 letnią gwarancją(można powiedzieć - najtańszy z najlepszych) kosztuje coś ok. 70zł oczywiście + kw

(Tazzu) #4

Dobra, to podawajcie oferty do ~80-90zł.

(scripter1) #5

tazzu , nie kupuj nic co jest na czarnej liście zasilaczy czyli:

Aerocool, Akyga, Altis, Aspire, Aton, Bestec, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Impet, i-box, Incore, I-TEC, Levicom, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Octigen, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2012r), XION, X-Power, 2N - tych kupować nie wolno , chyba że nie martwi cię niebezpieczeństwo szybkiego spalenia się zasilacza i spalenia pozostałych komponentów komputera.

Te pseudo zasilacze do niczego się nie nadają i nigdy nie wiadomo kiedy coś im odbije.

A że Codegen którego próbuje ci opchnąć kolega hevet jest na czarnej liście zdecydowanie odradzam ci go (zwłaszcza używanych z czarnej listy nie wolno kupować).

Więcej na temat czarnej listy zasilaczy oraz polecane renomowane marki zasilaczy znajdziesz tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Zwłaszcza zamieszczone tam fotki są trzeźwiące.

Co do używanych zasilaczy z białej listy (czyli tych polecanych) to ja kupiłem jakiś czas regenerowany zasilacz CoolerMaster i sprawuje mi się bardzo dobrze.

(bison616) #6

nawet ten uciągnie bez problemu

http://allegro.pl/opengate-500-watt-sil … 04775.html

mimo że ma 500W to na lini 12V ma 27A czyli spokojnie ci wystarczy jeżeli nie chcesz wsadzać 2 kart graficznych 4 dysków itp

(ra-v) #7

Jakaś lista z XX wieku (Megabajta mam na 10 letnim kompie), bo nie ma JNP (którego mam na nowszym;-)) i kilku nazw, których nie potrafię powtórzyć.

Tak na marginesie - nie wydaje Ci się podejrzana tak niska cena i to z 3 letnią gwarancją? Zwykle takie kosztują ok 120 - 150zł

Gdyby nie wydało mi się podejrzane to sam bym może wziął i zamontował, nawet słabszy - mam 2 HDD, 1 DVD, dźwięk i kotnoler eSATA na PCI, modem USB, procesor może kiedyś zmienię z 65W na 95W, grafika integra - cudów nie ma, mocy nie trzeba.

(Eilien) #8

Drozszy zasilacz to nie jest oczywiscie gwarancja bezawaryjnosci.

Wszystko potrafi sie spitolić.

(falcon89) #9

Droższy zasilacz to większa pewność że jak spali się zasilacz to innym podzespołom (ram, płyta itd.) nic się nie stanie.

(scripter1) #10

ra-v , Ja też miałem w starym kompie zasilacz z czarnej listy i chodził mi bezawaryjnie wiele lat, potem oddałem kompa znajomemu a po niedługim czasie dostałem od niego info że zasilacz mu aż wybuchł.

To samo stało się z innym którego wymontowałem ze swojego kompa zmieniając na wspomnianego wyżej CoolerMastera, u mnie bezawaryjnie chodził od samego początku a jakiś czas po tym jak go oddałem ziomkowi spalił się.

Być może u mnie tak się dobrze sprawowały bo dostawały prąd znormalizowany prosto z UPS’a ale to tylko takie moje gdybanie, faktem jest to że oba jak strzeliły to uszkodziły płyty główne które były nimi zasilane.

A renomowane dobre zasilacze w odróżnieniu od tych pseudozasilaczy mają nie tylko dobrze wykonane zabezpieczenia chroniące sam zasilacz przed uszkodzeniem ale mają też dodatkowo zabezpieczenia które w przypadku awarii zasilacza chronią pozostałe komponenty.

Może się oczywiście zdarzyć przykry zbieg okoliczności że przy jakimś poważnym przepięciu z sieci pójdzie i zasilacz i cała reszta komputera ale prawdopodobieństwo tego jest naprawdę niskie.

Sugeruję trochę dozbierać i przeznaczyć te 120zł na zasilacz z białej listy, w tej kwocie da się znaleźć już używane ale zregenerowane dobre zasilacze (zwykle taka regeneracja polega na czyszczeniu zasilacza i smarowaniu wentylatora lub wymianie go na nowy).

(Tazzu) #11

Prosiłbym o podawanie linków do aukcji od razu. Nie musi być koniecznie allegro, mogą być też jakieś e-sklepy.

(rgabrysiak) #12

Cześć

W jakim przedziale cenowym i do jakiego komputera (z jakimi parametrami) szukasz zasilacza?

(Tazzu) #13

Do około 100zł. Nie chcę jakiegoś kosmicznego zasilacza :), byle taki, żeby wystarczył do przeciętnego użytkowania, ale żeby też sprzętu nie zniszczył.

Intel Pentium D 3GHz (2 CPUs)

Nvidia GeForce 8400GS 512MB (mam zamiar wymienić, ale najpierw zasilacz :slight_smile: )

2GB RAM (do niedawna było 3GB, ale jedna karta się spaliła :/)

Mode Com FEEL-300ATX (zresztą chyba podałem w pierwszym poście)