Kupno zasilacza

Witam, mam ogromny problem z wyborem zasilacza do mojego PC. Moja specyfikacja to AMD Phenom x4 965 3.4GHz Black Edition, GeForce 9600GT 1GB Palit black edition płyta główna Gigabyte GA-MA785GT-UD3H RAM 4GB Mushkin 1666Mhz karta dżwiękowa ASUS Xonar DX, do tego 4 wentylatory i katoda, więc tak, jestem gotowy wydać do około 450zł, zależy mi na wydajności i kładę duży nacisk na cichą pracę, policzyłem na kalkulatorze online że mój komputer pobiera około 430W, komputera często używam do gier na wysokich detalach. Przeglądałem bardzo dużo ofert,testów i zestawień ale wciąż nie moge się zdecydować na konkretny model zasilacza. Jak narazie mam na oko Corsair CMPSU-520HXEu 520W i Enermax Modu82+ IIEMD525AWTII 525W, prosze o pomoc, moze macie jakies ciekawe propozycje :idea:

Będziesz miał spory zapas mocy.

Fortron FSP650-80EGN 650W ~ 300 zł

SeaSonic S12II-620 620W ~ 340 zł

XFX Core 650W ~ 360 zł

HMM… fajnie gdyby zasilacz byl modulowy

Dodane 29.01.2012 (N) 21:18

który z modeli wyróżnia się cichą pracą?

Dodane 29.01.2012 (N) 21:32

Jeszcze jakieś ciekawe propozycje? :?:

Fractal Newton jak ma być cichy

http://www.komputronik.pl/product/96728 … 0Plus.html

A co sądzicie o podanych przeze mnie modelach?

Corsair mógłby być

w końcu zamówiłem http://www.ceneo.pl/14192372 Revoltec BE QUIET! STRAIGHT POWER E9-CM-580W - MODU 80::plus:: GOLD -mam nadzieje że się nie zawiode :roll:

Fractal Design Newton jest cichy, ponoć Corsair AX650 też jest cichy :wink: Jest jeszcze XFX XXX 650W, ale jak z głośnością nie wiem. Dorzucę jeszcze do listy be quieta!

Wreszcie dotarł do mnie BeQuiet , powiem tak, nie spodziewałem się że w mojej obudowie może panować taka cisza, pierwszy raz usłyszałem pracę dysku twardego :smiley: 500zł wydane, ale za to porządny zasilacz w kompie, warzy 2,5 kg także oszczędzania na materiałach nie było, bardzo solidnie wykonany, okablowanie modułowe też w porządku, do tego instrukcja po polsku no i ta cisza yeahh =D> Polecam jeśli ktoś się wacha,na prawdę warto :slight_smile:

Gratulować wyboru :slight_smile: Możesz zdradzić co to dokładnie za model?

@sla17

Zdaje się że ten :smiley:

Fakt, chciałem wiedzieć co tam za wentylator siedzi - Silent Wings, już wiem :wink:

Pierwsze co teraz zrobię to kupie mate bitumiczną i zrobie boxa na dysk twardy i może jeszcze wyłoże obudowe , wreszcie można będzie spać spokojnie :slight_smile:

Dodane 04.02.2012 (So) 23:45

A może macie sprawdzone pomysły na wyciszanie, nie mam na to większych funduszy ale wiem że nie trzeba wykładać ogromnych sum :slight_smile: Czekam na propozycje ![-o<

maty wyciszające kup i tyle