Kupować nowe części czy nowego kompa?

(Mass Destruction) #1

Mam starego cienkiego klocka i zastanawiam się czy lepiej kupować po częściach czy nowego kompa od razu? Bo musze kupić wszystko oprócz ramu bo mam 320 a to nie jest tak źle :slight_smile:

(JNJN) #2

A jaki to ram - typ.

Napisz dokładnie konfiguracje kompa to Ci powiemy.

Masz programik Everest to zobaczysz co w kompie.

(Danielderen) #3

zależy co chcesz kupić czy jakieś coś super dobre czy tylko trochę lepsze i podaj jakie masz te stare części

(Nukem126p) #4

Jeśli jest tak jak mówisz, że to "stary klocek" - to lepiej kup nowego kompa. Chociaż ja i tak nie kupowałbym całego kompa tylko pojechałbym na giełdę komp. i złożył sobie cały zestaw , powinno wyjść nawet taniej :slight_smile:

(Mass Destruction) #5

Dzięki za linka fajny programik :slight_smile:

No więc: procesor Intel Celeron-A, 400mhz; 320mb SDRAM; grafa NVidia RIVA TNT (bez 3d :cry: ); dysk 6gb :? ; karta dźwiękowa VIA AC'97 Audio Controller; napęd LG 40x... No i to chyba wszystko. Chce ktoś kupić :smiley:

(JNJN) #6

Sprzedać cały ten komp i kupić coś nowszego w zależności od posiadanych funduszy i potrzeb.

Pamięć w nowym kompie już nie wykorzystasz,chyba że kupisz płytę główną która ma gniazda SDRAM.

(system) #7

nie oplaca sie tego modernizowac, chyba ze chcesz tak tylko troche, a do nowego kompa to raczej nic nie wykorzystasz ze starego, chyba ze dysk ktory bedziesz mial w kieszeni

(Ford Fokus) #8

A można w jakimś sklepie komputerowym kupić cały komputer oprócz RAMu? Bo mam 2 kości Kingstona po 256 i nie opłaca mi się kupować nowej, bo tą kupiłem pół roku temu.

(McDracullo) #9

Zależy czy dogadasz si eze sprzedawca.