Kupowanie na allegro przedmiotów za grosze

Witam.

Mam takie pytanko, bo zauważyłem że na allegro jest pełno przedmiotów za na prawde małe pieniądze (do 10 - 15zł) a są to np. pady, joysticki. Są to głównie aukcje BCM, a czasami się zdarza że mało osób licytuje i można za pare groszy takiego pada kupić. Moje pytanie - czy się opłaca? Czy to z góry wiadomo, że to kaszana? Ostatnio kupiłem na allegro Siemensa CX65 za 1zł i telefon poza troche zjechaną obudową (co było z resztą na aukcji napisane) jest całkiem ok, ale z kolei gościu miał paredziesiąt komentarzy, a tu głównie ludzie ok. 10 komentów. Bo nie widze zbytnio sensu kupować nowego pada na allegro za 80zł, tylko po to żeby na nim grać w GTA przez neta :expressionless:

Co o tym myślicie? Warto? W sumie 8zł które za ten telefon dałem to nie była by potencjalnie duża strata (ale sie opłaciło), ale można np. od jakiegoś idioty można zebrać negatywny komentarz itp.

tak właściwie co to znaczy?

ja kupiłem dość tanio głośniki i odtwarzacz DVD i jestem zadowolony :stuck_out_tongue:

BCM - Bez Ceny Minimalnej

“od SS” a to ?

SS = Super Sprzedawca

naprawde to to znaczy ? :o

zawsze myślałem że chodzi o eSeSmanów i dlatego darzyłem ich wielkim zaufaniem

:o serio mówisz, czy jaja sobie robisz :smiley: jak serio… :mrgreen:

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował. To pewnie dlatego, ze mam dużo pozytywnych i żadnego negatywa.

Właśnie tego się najbardziej obawiam.

Przyznam jednak, że są normalni sprzedający, którzy chcą sprzedać przedmiot, ale po prostu jest mało zainteresowanych - stąd taka niska cena.

hehe podpowiadajcie jej właściciwie!! a nie - nie kupuj bo za tanio… :slight_smile: Ja polecam odbiór osobisty jeżeli jest gdzieś bliżej twojego zamieszkania pojechać do niego zapytać czy to jest to i takie tam… :slight_smile: ja pojechałem po nokie n73 mogłem sprawdzić wszystko, stan, włączyć, wyłączyć, sprawdzać głośność i takie tam :slight_smile:

No niestety nie mam jeszcze własnego samochodu, a tymbardziej nie mam prawa nim kierować :slight_smile:

Czyli mam kupować tylko od gości którzy mają przynajmniej po kilkadziesiąt pozytywów?

Tak będzie najrozsądniej …

gdyby wszyscy ludzie tak robili, to nowi na allegro nigdy niczego by sie nie dorobili :stuck_out_tongue: a jeśli ktos mało kupuje i sprzedaje ma powiedzmy kilka komentarzy, same pozytywy i chce cos sprzedać, cena w porządku, wszystko wydaje się byc ok, opłaca się i w ogóle, ale nie, nie można kupić bo ktoś ma tylko kilka pozytywów?

każdy SS zaczynał kiedyś o 0 komentarzy

Według mnie kupowanie rzeczy za 10-15 zł się nie opłaca.

Zazwyczaj są to przedmioty miernej jakości produkowane w Chinach.

a co teraz NIE jest produkowane w chinach? :stuck_out_tongue:

teraz nawet markowe ciuch takie jak adidas czy nike produkowane są w Chinach bo dla producentów jest to dużo tańsze rozwiązanie

To wywal twojego miernej jakości kompa bo pewnie też w całości był zrobiony w chinach/ na tajwanie :stuck_out_tongue:

Ale mi nie chodzi o kupowanie jakiś miernot których wartość faktycznie nie przekracza 5zł, tylko o oryginalne, firmowe rzeczy, tylko używane.

Bardziej opłaca się chyba na ebay’u

Wczoraj poszedł nowy GeForce 7900GT Gainward 256MB 256 bit za 481 zł z przesyłką do Polski. Jak tak patrzę po necie to te karty stoją po około 1000zł.

No tak, tylko ja nie mam zamiaru wydawać na to więcej niż 15zł ;]