Kupowanie notebooka

Witam z racji że w październiku zaczyna się rok akademicki chciałem sie zaopatrzyć w jakis tam uzywany notebook. Uzywany dlatego ze nei widze sensu wydawania pieniążków na nówkę ze wzgledu na to ze mam dwa bdb kompy w domu więc na co trzeci. A nie chcę brać do stacjonarnego ze wzgledu na gabaryty to raz i dwa - transport ode mnie do akademika to jednak kawał drogi. I tak sie zastanawialem co polecacie? tylko allegro? bo poczytałem kilka wątków no i więszkość kupuje wlasnie na aukcjach. Co myslicie o kupowaniu na jakis zagranicznych serwisach? bo co z tego ze na ebay’u jest duzo sprzetu ktory by mnei zainteresował skoro chba nikt z ebay.com nie oferuje shippingu do EU a juz o PL nie mówie. A nasz ebay jest elkko mowiac do dupy bo tam nic nie ma;| na amazonie tez niewiele jest. Znacie wiec jakies strony?albo importerow w polsce ktorzy sprowadzaja kompy? Ja mam niewielkie wymagania, byle by była nagrywarka cd ( choc dvd byla by lepsza :slight_smile: ) ram ok. 256mb dysk do 10gb max grafika doesnt matter, to samo dzwiekowa, a procek hm no tak zeby win2k albo xp ruszył :wink: pozdrawiam Was i zycze udanych wakcji:)

piękna historia prawie mnie urzekła ale brak konkretów, najistotniejszy: ile chcesz przeznaczyć na zakup tego laptopa.

nie ma znaczenia (najpopularniejsze allego a zatem najwięcej możesz tam znaleść)

ja ci mogę sprzedać mojego compaq armada m700 :slight_smile: koszt 1200 zł.

konfig: p3 750, 40gb, 576mb, irda, dvd rom, 14cali, wyjście tv, bateria 3h, :slight_smile: dodam że laptop jest niezwykle cienki (najwyższa półka z p3 jakie wyszły) na tamte czasy najnowsza technologia.

A mógłbyś podać taki przedział cenowy. Za ile byś chciał takiego laptopa ??

Złączono Posta : 19.07.2007 (Czw) 13:48

http://www.allegro.pl/item213304310_del … a_vat.html

Takie coś powinno wystarczyc

mhm no do 600zl wiem wiem niewiele… bo w najgorszym wypadku zmusze ojca zeby zakupil mi cos w usa…ale to ostateczność

256mb ram to troche za mało na winxp

to nie będzie wcale - poszukaj sobie na allegro (funkcja sortowania i segregowania w aspekcie cenowym)

Całkowicie wystarczy. Win XP pójdzie nawet na 128, ale w takim przypadku to już trzeba mieć do niego cierpliwość :smiley:

Wystarczyć - wystarczy, ale komfortu nie będzie żadnego.

Takich laptopów można też poszukać na giełdach, zależy gdzie się mieszka. W Warszawie mają tego na pęczki.

sympatico wielkie brawa za zajebiście wklejonego linka, który rozszerzył tą stronę do granic niemożliwości.

:x

mhm właśnie myślałem o Wawie bo ja mieszkam w Rybniku i jedynymi miastami do których mam jako taki dostęp bezproblemowy to Katowice, Gliwice Zabrze etc :wink: max Kraków

Całkowicie to może nie… pracowałem kiedyś na 128 później 256mb i komfort pracy jest bardzo niski

to widze ze jednak 512 by sie przydalo :slight_smile: a tak z czystej ciekawości bo akurat na tym sie słabiutko znam - czy opłaca sie zrobić coś takiego ze np jesli mam okazje kupic notebooka ale z uszkodzonym cd - po prostu dokupic nowy i wymienic? bo nie mam pojecia czy kazda rzecz kupiona bedze pasowala. wiem ze rozstrzal sie juz zaczyna przy wyborze baterii. Aa i jeszcze jedno;) widzialem aukcje na ktorej byl opisany jakis tam compaq wszystko ladnie pieknie ale pisalo ze ma uszkodzona przelotke do cdromu - da sie o jakos wymienic po normalnych kosztach czy to cholerstwo z wymiana duzo kosztuje? i ostatnie takie moze i glupie pytanie ale czy sa firmy ktorych nie polecacie? bo poczytalem troche i wiem ze w kazdej serii zdarza sie bubel i w kadzej marce ale mimo wsystko nie wiem czemu duzo osob odradza dell’e ( ze wzgledu na problemy z bateria…? :expressionless: ) i Toshiby. Z tym ze nie wiem czemu akurat te ostatnie odradzaja moj ojciec mial Toshibe i teraz ma Acera i chwali sobie obie firmy :slight_smile:

Mam Toshibę i nie narzekam. Problemów żadnych. Czemu odradzają, to ja nie wiem, może z zazdrości?

Acer w porównaniu z Toshibą to jak Peugot i Mercedes(BMW).

A właśnie, że nie. XP wymaga min. 64MB RAM! Ale do tego potrzeba Bardzo dużo cierpliwości. :wink:

Minimalne wymagania a rozsądne wymagania to dwie różne sprawy :slight_smile: