Kupowanie w USA - jak to jest?


(Toffik325) #1

Witam :slight_smile:

Noszę się już długi czas z kupnem sprzętu (nie martwcie się, części w 100% wybrane :stuck_out_tongue: ), już miałem to zrobić dawno temu, ale problemy finansowe...

Ale dobra, przejdźmy do rzeczy. Tak sobie dumałem, z ciekawości wszedłem na NewEgg.com (chyba jeden z popularniejszych/lepszych sklepów w USA?). Cena tego wszystkiego wynosiła około tysiąc złotych mniej niż w Polsce. Sklep ten niestety nie przesyła do innych krajów, ale tutaj znalazłem coś takiego: Polamer - sprowadzają paczki do Polski z Ameryki. Wpisałem wymyślone wymiary/wagę (tak na oko, ile może mieć mobo, pamięci, procek, grafika?), i wyszło ~115 dolarów przesyłki. Trochę dużo. Ale jeśli dodamy to, po sporym zaokrągleniu w górę, do kwoty zakupów - wychodzi około 600zł taniej niż w Polsce.

I tutaj rodzi się moje pytanie: Jak to jest z kupowaniem w Ameryce i sprowadzaniem paczki przez inną firmę? Są jeszcze jakieś inne dodatkowe koszty? Myślicie, że dalej to się będzie opłacać?

Nigdy tego nie robiłem, więc zadaję trochę lamerskie pytania :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!


(Mariuszbudny79) #2

Nie znam szczegółowo przepisów i szczegółów ci nie podam, ale jest np. jeszcze coś takiego jak cło.


(Toffik325) #3

Tak, to też wiem. Tylko czy wysyłki oznaczone "gift" też mają cło? Ściągane przez Polamer też zostanie oclone?

BTW: Jakby dodać cło (22%, chyba tyle wynosi?), to wychodzi 100zł taniej :stuck_out_tongue:


(Mariuszbudny79) #4

Tylko co będzie jak taki "gift" zostanie na cle skontrolowany? Wiem, że losowo robią takie akcje. Dostaniesz pisemko aby zgłosić się do urzędu w celu uregulowania należności i nie jest ważne, że "gift" było napisane...


(Toffik325) #5

Dobra, powiedzmy, że nałożą cło. Wyjdzie wtedy i tak 100zł taniej (cło wynosi 22%?), są jeszcze jakieś dodatkowe koszty?


(MaRa) #6

Jest jeszcze brak gwarancji.

Jest jeszcze zgodność z normami - sprzedawane w USA mogą nie mieć oznaczenia CE.

A cła to chyba nie ma na podzespoły komputerowe i programy, chyba że coś ostatnio się zmieniło.


(Toffik325) #7

A jeśli wysłałbym część bezpośrednio do producenta?

Czyli płacę tylko VAT 22%?


(ADR1991) #8

Znam jednego gościa który sprowadza paczki z usa do polski. Fragment treści jego ogłoszenia: (dałbym linka, ale potrzebna jest rejestracja na innym forum)

Najbardziej mi się podoba, że można wpłacać w PLN i, że to on wszystko załatwia w urzędzie celnym itp. Jakby co to na PW mogę dać kontakt.


(Toffik325) #9

To poproszę o kontakt na PW.

Dziękuję.


(Gen Salvador) #10

nie możesz tego oznaczyć jako gift, nikt Ci tego nie daje, chcesz to kupić dla siebie i w dodatku korzystasz z zewnętrznej firmy.

Zadzwoń sobie do Polamera i zapytaj czy w ogóle realizują takie zlecenia, osobiście wydaje mi się że bez pośrednictwa jakiejś zaprzyjaźnionej osoby w USA się nie obejdzie.


(Chojinka) #11

co będzie jak złą część dostaniesz?

znajomy tak miał i popłynął na kasie....


(Toffik325) #12

Jak dostane złą część (nie taką jaką zamawiałem), to chyba sklep powinien pokryć wszelkie koszty?


(Zed71) #13

nie cło tylko podatek VAT :wink: cło a VAT to są różne sprawy. przy sprowadzaniu części płaci się najpierw cło, potem od tego wszystkiego (wartość towaru +cło) płaci sie podatek VAT (22%).


(Wanda5614) #14

Witam mieszkam w stanach,prowadze tu swoja dzialalnosc.Moge pomuc w zakupie i wysylce danego artykulu do Pl tak by nie bylo oplat typu cla vat itp,( sa na to sposoby) jedyny koszt jaki trzeba pokryc jest wysylka,moge sprowadzic auta ciuchy i wiele innych zeczy,warunkem wspolpracu jest 50 % wartosci danej zeczy pobieram odrazy na moje konto paypal,reszta przy odbiorze,co do aut pobieram 10% jako pierwsza wplate,wutao wysylam do niemiec poczym odbieram osobiscie i doworze do Pl do klienata,reszta oplat czyli 90% przy odbiorze,wszelka pytania prosze kierowac na meila wanda5614@gmail.com pozdrawiam