Kupowanie za oceanem, eBay.com i takie tam

Jak to jest z tym kuowaniem w USA?

Wiadomo, że teraz USD cienko stoi, a to bardzo dobrze, dla kupujących.

Co sądzicie na przykład o http://cgi.ebay.com/NEW-Dell-Inspiron-1 … dZViewItem takim czymś? Ile to w Polsce jest warte?

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 16:07

Albo to: http://cgi.ebay.com/NEW-SONY-VAIO-LAPTO … dZViewItem .

No a jak ma być. Kupujesz dolary (dziś kurs stoi : 2.4582).

W pierwszym w/w przypadku $894.95*~2,46zł, zaś w drugim $910.00*~2,46zł

PS.

Możesz dać linki w tagi żeby nie rozciągało forum:

[url=ADRES]NAZWA[/url]

Zamień cenę na złotówki, potem dodaj do tego koszt przesyłki do polski i porównaj z tym co można dostać na naszym rodzimym rynku komputerowym, wtedy będziesz wiedział czy Ci sie opłaca kupować w USA.

Z tym że obok pisze VAT czy coś podobnego, o ile dobrze Tata mi powiedział i ja dobrze usłyszałem to tam jest coś takiego że cena widoczna 50$ a gdy chcesz kupić to się okazuje że np. jest 60$ czyli chyba jest podane w netto a przy zakupie masz brutto.

Niedawno w dzienniku albo gazecie wyborczej widziałem artykuł o zakupach w USA. Jak wiadomo artykuły typu sprzęt RTV, Telewizory itp są tam wiele tańsze, akurat próbowałem się w tym zorientować w związku z kupnem LCD do domu i byłem w szoku bo kosztował tam po przeliczeniu 4 000 złotych a tutaj z trudem kupię go za 7 000. Biedny kraj a tak nas cisną (:P)… Raczej nie ma problemu z takimi zakupami, można nawet skorzystać z firm które zajmują się pośrednictwem takich międzynarodowych zakupów.

A to nie płaci się jakiegoś cła w % od wartości przedmiotu ??

właśnie dlatego ze jesteśmy biedni to z nas “cisną” poza tym eurosocjalizm robi swoje :wink:

a wracając do tematu to kupując na ebay musisz sie dogadać z gościem czy wyśle towar do naszej części europy bo są tacy którzy sprzedają tylko na terenie usa i ewentualnie uk

Jak masz znajomego co Ci by to wysłał to niekoniecznie 8)

Taaaak. Ale zakładając, że nie każdy ma takiego znajomego, trzeba dopytać się sprzedającego o szczegóły transakcji.

Mam znajomego, więc problem z głowy.

Niestety w polskich porównywarkach cen nie znalazlem tych broduktów.