Kupuję nowego kompa i mam problem

Mam problem taki iż kupuję nowy komputer i nie wiem czy dobrze wybrałem. Prosiłem o radę kolegi informatyka. Powiedział że na tej stronie mi pomogą. Więc proszę was o pomoc. Bo kupuję go na 5 lat! !!

Nie znam dokładnych nazw ale przybliżone ceny pamiętam.

Oto parametry:

Procesor 2.4 Intel Core DUO 2 E6600 za niecałe 1200zł

Ram 2x 2048 DDR2 Geil za niecałe 1200zł

Dysk twardy 2x 250 GB SATA II za niecałe 600zł

Zasilacz 600W do 500zł

Płyta nie wiem jaka ale za niecałe 800zł

Karta Graficzna Ge Force 8800GTX za niecałe 2300zł

Monitor 20’’ 1600x1200 LCD za niecałe 1800zł

obudowa CoolerMaster za niecałe 500zł

myszka i klawiatura bezprzewodowa za niecałe 200zł

Oprogramowanie Windows Vista(ale doradzają mi XP) za niecałe 400zł( tylko nie wiem czy 32bit czy 64bit)

Ogólnie wyjdzie za niecałe 10000zł. nie wiem czy dobrze dobrałem podzespoły. Jeśli źle po piszcie co. Jedni mi mówią że niepotrzebnie tyle ramu, inni że po co taka karta graficzna, jeszcze inni że po co taki wielki dysk. A jeżeli chodzi o Vistę to mówili mi, że ona obniża wydajność wszystkich podzespołów o 10% i nie ma w ogóle jeszcze jakichś tam kodeków czy serwispack czy jakoś tam i jest Vista narazie niestabilna… I że lepiej jak wezmę XP. ale to na 5 lat więc sam nie wiem co myśleć. nie mogę dokupować co roku coraz więcej. i lepsze bo mi tak ojciec powiedział. ojciec powiedział do 10000 i ani grosza więcej. jaki wybiorę teraz taki będę miał na 5 lat. a no i podobno że ta karta graficzna musi mieć roździelczość 1600x1200 przynajmniej bo jak mniejsza to w ogóle ona nie będzie wykorzystana. ja tego kompa chce mieć tak do gier, dla ojca do obrabiania zdjęć. i w sumie tyle. ja tam amatorem jestem. :slight_smile: to są ceny z takiego sklepu. może drogo. jeśli tak to piszcie. Proszę o pomoc. Chyba że macie inne propozycje sprzętu do 10000 to bardzo chętnie skorzystam :slight_smile: Za wszystko dzięki wielkie. HELP ME! !!

Musisz mieć elegancką płyte do czegoś takiego

szacunek koleś że bedziesz miał tę kartę

Polecam Vista bo jest DirectX 10.0 a ta karta tego potrzebuje na maximum swoich możliwości…

http://labtec.active.pl/product_info.ph … ef26640fb7

kalwiarura i mysz bezprzewodowa

  1. Co do procka to może warto poczekać - w tym roku mają się pojawic już 4 rdzenie (docelowo 8 ), wtedy 2-rdzenie stanieją.

  2. Co do RAMu zawsze lepiej mieć zapas, ale też warto przekimić to, bo zawsze RAM można dokupić (poczekac aż stanieje, pendrive’y już tanieją)

  3. Co do dysku to przemyśl czy aż 500GB Ci potrzebne! Ja tam mam 20 GB (hehe) i jest dobrze, ale uważam że 300GB w zupełności wystarcza (w końcu po co są nagrywarki DVD).

Przekmniń to “na trzeźwo”

Pozdrawiam.

wszystko zależy do czego planujesz wykorzystywać ten komputer, po parametrach nie wygląda na zastosowanie domowe amatorskie.

Moze kup cos “normalnego” żeby potem z pieniedzmi nie żałować…

Windows XP 64 bit bym brał a to dlatego że wersja 32 bit nie obsługuje 4 GB ramu tylko max 3 GB ramu ale jest problem 64 bitowa wersja jest tylko po angielsku i nie wszystkie programy działają.

To kup narazie 2x 1024, a później dokupisz 2 x 1024 i bedzie 4GB.

ja zdecydowanie wziął bym AMD Athlon X2 5600, lub poczekał na lepsze, nigdy w życiu Intela

nie wiem po co ci 2 dyski 250gb :shock:

monitor hmmm mało o nim wiem, jak już to bierz LG albo Samsung lepiej wziąć 19", większy nie oznacza lepszy

Visty na razie nie polecam, dużo błędów, jak wyjdą gry na DirectX 10 to wtedy zaistaluj

Złączono Posta : 16.04.2007 (Pon) 13:54

btw, co za maniak kupuje kompa za 10 000PLN? :o

za to można kupić średniej klasy samochód :x

  1. Czemu nie intel ?? Uzasadnij to !!

  2. Po co dwa ?? !!

na tej półce cenowej Intel miażdży amdka

chyba baaardzo zużyty :lol:

btw. ciekawe podejście - kupowanie komputera na okres 5 lat, zamiast go stopniowo ulepszać :slight_smile:

Podobno sie to sprawdza (na 5latek)

Radze poczytać w najnowszym Komputer świat jak dużą ilość gier/programów obsługuje Vista:? Jeśli chodzi o gry to np. prawie wszystkie serie Ea Games Ea Sports (NFS Carbon, Gothic, Splinter Cell, Star Wars i inne znane tytuły w ogóle pod Vistą nie działają)

I bardzo dobrze ci radzą.

Szpan? Spokojnie wystarczy obudowa za 200-300zł max :!:

Co do płyty głównej, to zobacz artykół na overclock.pl gdzie testowali płyty z górnych pułek pod C2D.

Geile wymień na PDP Patriot/A-data . Geile dość często są awaryjne

Dyski w RAID

Zasilacza jakiś BeQuiet/Antec/Tagan/ToPower/Hunt-Key

http://www.znak.pl

http://www.proline.pl

http://www.morele.net

Windows Vista Ultimate do takiego potwora !!

Żeby połowa sprzętu i programów nie działała. :? Lepiej narazie weź Windowsa Xp. :slight_smile:

Kurde !!

Pozory mylą.

Pograj sobie w Carbona :lol: :lol: :lol: