Kupujemy tanio oprogramowanie

Czas rozstać się z Libre :wink: no i muszą zadać zapewne trywialne pytanie. Młody potrzebuje MS Office 2019 aby nie odstawać w średniej szkole (wszyscy kochają tam ten pakiet). Patrzyłem na oferty i zaskoczyła mnie rozpiętość cen która powoduje pewne wątpliwości. Tym bardziej że nieco błądzę w zawiłym świecie licencji :wink:
Więc pytanie brzmi - gdzie można kupić najtaniej ale w pełni legalnie w wersji 2019: Word+ Excel+PPoint (OneNote jest darmowy) w wersji dla ucznia na 1 pc-cie?
Pytanie dodatkowe: gdybym na swoim pc-cie także chciał powyższy zestaw 2019 to jaki legalny zakup byłby najtańszy na 2 komputery (syna i mój)?

Jak dla dwóch użytkowników to zostaje Office 365. Subskrybujesz albo za 42 zł za miesiąc, albo 429 za rok.

Szkoła nie uczestniczy przypadkiem w programie Microsoftu gdzie uczniowie dostają soft za darmo lub w specjalnej cenie?

Syn ma jakiś dostęp do Office 365 lub jego części ( nie wiem na jakich zasadach bo szkoła nie raczyła poinformować i chyba było to razem z Teams-em) ale mnie interesuje inna forma. Żadnej wątpliwej subskrypcji. Chcę raz zapłacić i mieć spokój tzn żadnych więcej opłat i pakiet “na zawsze” i to na 1 lub alternatywnie na 2 komputerach. Tyle że nie wiem na ile można ufać ofertom w cenie rzędu 300 pln.

Nie można. Tj. prawdopodobnie będą działały, ale czy będą legalne lub szerzej zgodne z przepisami, to wątpię (w najlepszym wypadku tylko rozsprzedaż kluczy korporacyjnych, w najgorszym kradzione klucze z Chin, je taniej na Alibabie kupisz lub na Aliexpressie, więc szkoda 300 zł na Alledrogo).

Kopić musisz coś takiego, oczywiście w różnych sklepach mogą być promocje, ale unikaj tego co nie znasz, a znasz pewnie xkom, morele, sferis, euro rtv agd, media markt, proline, media expert i komputronik. Tam nie kupisz trefnego towaru. :wink:


lub inna wersja, jest jeszcze taka za 900 i tam chyba jest więcej aplikacji, ale to sprawdź sam czego potrzebujesz.

PS. Office 2003 , 3 stanowiska, za 200 zł nadal działa u rodziców na W10. :slight_smile:

Nie polecam schodzić poniżej 2007. Jest kilka drobnych zmian m. in nowa formuła, której nie obsłużysz w starszej wersji pakietu.

Niestety, ale MS chcąc nakłonić ludzi do subskrypcji sprzedaje “pełnego” office w naprawdę zaporowej cenie.

W firmie lub szeroko pojętym życiu zawodowym to ma sens, tutaj jednak mowa o emerytach, którzy piszą dla siebie, a tylko incydentalnie proszą o “zrobienie im normalnego pliku word”, kiedy ktoś w docx zapisze formularz. :slight_smile:

Co do samych cen, to są one zaporowe, jednak raz kupiony pakiet może służyć i kilka(naście) lat, więc nawet te 500 zł brzmi lepiej od 120 rocznie. Popieram więc podejście autora.

Za MS Office 2010 dla domu i uczniów na 3 stanowiska - płaciłem dziesięć lat temu 312 zł (faktura) i mam dożywotnią licencję. Na dziś wypada to po 30 zł rocznie. Gdyby w tamtym czasie OpenOffice/LibreOffice był na poziomie dzisiejszym, to w życiu bym nie kupił pakietu MS. Dziś mam w domu MS Office 2010 na jednym komputerze, a na dwóch innych LibreOffice.

Revive / Réscussite: Ant Download Manager Pro 2.7.1 za darmo dzisiaj

Fakt, nie ten link zaznaczyłem. Dzięki za poprawkę

Dziwnie zrobiony cytat, na net load nie wyszukuje mi edycji „2023”.

Online czepia się tylko DrWeb: VirusTotal?

https://virusscan.jotti.org/pl-PL/filescanjob/sfg67blssl

https://metadefender.opswat.com/results/file/bzIzMDExNEozQXRPMGRsZGk2bnBlU2pCbmU/regular/multiscan - mieli za darmo więcej skanerów teraz tylko 16.

VirScan - 多引擎文件在线检测平台 - tu tylko F-Prot ale strona się strasznie zmieniła i nie działa w Firefox… (w Firefox ruszy wersja z końcówką .com: VirScan - 多引擎文件在线检测平台)

Być może w pliku jest zatopiony klucz licencyjny jak każdy ma inny.

Na VirusTotal sekcje Behavior się czyta.
Być moze problem to „Obfuscated command line” a takze ze „Tries to detect sandboxes and other dynamic analysis tools” oraz wykrywanie geolokalizacji. Po co Ashampoo info gdzie ktoś jest?

Jak masz translator behawiorystki w Avast będzie się czepiał…

AOMEI Backupper Pro — pełna wersja (licencja na 1 rok)

Screenshot 2023-03-09 at 14-30-11 Aomei Backupper Pro - Vollversion (1-Jahres-Lizenz)