Kuratorium Oswiaty czy Zgon!?

Witam wszystkich.

Widzialem podobny temat na temat szkoly i oceniania nauczyciela, dlatego postanowilem napisac do was pytanie w sprawie zycia czy smierci. Otoz mam dwie poprawki w sierpniu lecz niespodziewanie doszla mi jeszcze jedna ocenia niedostateczna ktora uniemozliwia mi przejscie z poprawkami do klasy nastepnej. Rada byla wlasnie dzisiaj o 14.30, moja wychowawczyni bardzo o mnie walczyla (przed rada by zmienic ocene ale sie nie udalo). Nie wiem do konca czy zatwierdzono mi ocene z tego iz przedmiotu jako niedostateczny dlatego jutro juz bede mial czarno na bialym moja sytuacje. Ale zeby jeszcze trzymac sie na nogach to pytam wlasnie was czy jest mozliwosc o wyslanie pisma do kuratorium oswiaty w sptawie iz nie zgadzam sie z wystawiona mi ocena i dostac specjalny egzamin komisyjny. Nie wiem czy jest wogole taka mozliwosc ale lapie sie w tej chwili czego sie da bo szczerze to nie usmiecha mi sie zostaw w tej samej klasie ze wzgledu na kaprys nauczyciela (moglem dostac inna ocene ( pozytywna )).

Prosze zeby ktos odpowiedzial na moje pytanie jak najszybciej bo ja nie mam czasu. Bede wdzieczny za szczegolowe informacje zwiazane z moim tematem.

Pozdrawiam ~!

Nie ma takiej możliwości jeżeli oceny zostały wystawione zgodnie z WSO, to rada pedagogiczna podejmuje decyzje o promowaniu i egzaminach poprawkowych. Co innego jezeli oceny zostały wystawione z naruszeniem tego regulaminu (np rodzice nie zostali powiadomieni w terminie o grożacych ci jedynkach) to wtedy możesz sie odwolywać.

To nie moge wystapic o dodatkowy egzamin w Kuratorium? Nic nie moge zrobic?

Odwołanie od oceny raczej zawsze możesz napisać, a szczególnie, gdy nie byłeś odpowiednio wcześnie powiadomiony.

BTW: 3 poprawki… #-o #-o #-o

SLuchaj ja moge pisac i 10 poprawek tylko nie ejst to mozliwe… ogolnie stalo sie to co sie stalo i bylo jak bylo wiec nie odpuszcze… Dlatego pytam co moge zrobic!

Po pierwsze poczytać WSO (każdy uczeń powinien znac jego postanowienia) a następnie przeanalizować czy oceny zostały wystawione zgodnie z ustaleniami zawartymi w tym dokumencie. Jeżeli są zgodne z nim to możesz ewentualnie palcem w bucie poruszać :stuck_out_tongue:

Nie wiem, ale jeśli uczeń nie zgadza się z oceną nauczyciela, może się ubiegać o egzamin poprawkowy/test z całego roku. Przygotowuje go inny nauczyciel, takowy egzamin test jest z całego roku. I jeśli dasz te pismo, odwołanie od oceny test będziesz pisał max tydzień puźniej. Więc szanse są max 10%, że go NIE zdasz bo w tak krótkim czasie napewno nie nauczysz się całego roku. Nie wiem czy można ubiegać się o taki egzamin skoro konferencja się odbyła.

Ps. gdybyś się uczył nie było czegoś takiego, za swoje błędy trzeba płacić. Nauczyciel napewno nie wsytawił Ci jedynki od tak sobie. Jeśli miałeś zagrożenie i nie poprawiłeś go nie powinieneś się dziwić. Sam miałem 1 zagrożenie, ale wziąłem to do siebie i poprawiłem kartkówke :stuck_out_tongue: którą napisałem wręcz na wzorowy. Gdybyś nie miał zagrożenia to całkowicie zmienia postać sytuacji, ale jest jak jest.

Owszem, ale może mieć maksymalnie dwie poprawki z ocen ndst, trzecia pozbawia go takiej możliwości. Ale to wszystko w gestii rady pedagogicznej, która może nie wyrazić zgody nawet na jedną poprawkę :stuck_out_tongue:

Poczytaj WSO, czy jest tam zapis mówiący o tym, że po terminie wystawiania ocen nie można obniżyć oceny poniżej 2. Wg mnie taki zapis jest dość nielogiczny, ale takie kwiatki się zdarzają. Jeśli coś takiego jest w WSO, możesz się odwoływać.

Powiem tak ja dziś byłem zdawać do gimnazjum do klasy twórczości artystycznej wypowiedziałem się najlepiej ze wszystkich ale co z tego skoro NIEKTÓRZY nauczyciele są p . . . . . . i.Druga sprawa to taka że ja chodzę do szkoły języków obcych i też nie zdałem 2 egzaminów i przzez wakacje siedze w domu nie jade nigdzie na kolonie , starsi wszystko odwołali bo mam zdać te egzaminy we wszystkim ratuje mnie to że nauczyciele mnie lubią NIE MARTW SIĘ NIE POPADAJ W SKARJNOŚCI chociaż ja w nie często popadam ale dowartościowuję się czasem to najlepiej pomagam w przyszłości chciałbym zostać informatykiem lub księdzem i powiem ci kolego kcp21 będe się naprawde modlić żebyś zdał do następnej klasy ja cię rozumiem bo też tak mam , zjedz cukierka popij Pepsi wez materiał wykorzystaj wakacje i w następnym roku pokaż na co cię naprawde stać bo stać jest każdego na wszystko trzeba mieć tylko dobre chęci , wiem wiem mnie na tym forum nie poważają niektórzy mówią że jestem idiotom ale jak naprawde się wyrażam to robię to na poważne dziękuję ŻYCZĘ ZDANIA (((tylko nie dziękuj))) odpisz co ci powiedziała szanowna komisja z oświaty.

A skąd niby możesz wiedzieć jak się wypowiadali inni ??

Rozmowa kwalifikacyjna czy pisemne formy wypowiedzi nie są ogólnie dostępne dla wszystkich.

Skoro się tak wypowiadałeś na tej rozmowie to wcale się nie dziwię jej marnym efektom.

Rewelacyjna metoda na zdanie poprawki.

=D>

Pomyliłeś chyba adresatów :slight_smile: Chyba chodziło o JimiHendrix a. Jz ze średnią 5,21 raczej problemów ze zdaniem nie powinienem mieć.

W zasadzie, to kilka razy przewinęła się tu doskonała, kończąca wszystko myśl: czemu nie zapytałeś dyrekcji w szkole? Przecież to dyrekcja wie najlepiej? Czemu zamiast osoby, która ma służyć jako źródło właśnie takich informacji, przyleciałeś na forum? Czemu nie znasz żadnych szkolnych procedur? Wybacz, ale po prostu widać, że szkołę masz w (_!_), idziesz tam na te x godzin dziennie, przez ten czas pograsz sobie na komórce albo powagarujesz i wrócisz do domu, aby ponawalać w jakieś gierki do wieczora. Poza tym - jakim cudem “nagle, niespodziewanie” doszła Ci trzecia jedynka, skoro o ocenach niedostatecznych rodzice są listownie informowani na kilka tygodni przed radą? Jeśli nie byli poinformowani, to rada nie miałaby prawa uznać tej oceny niedostatecznej (już by się nimi kuratorium zajęło).

informatyk1996 - oj marnie widzę Twoją poprawkę, oj marnie… Wiesz, czym jest interpunkcja, duże litery?

“Widzialem podobny temat na temat szkoly i oceniania nauczyciela, dlatego postanowilem napisac do was pytanie w sprawie zycia czy smierci.”

Na jakiej podstawie Ty miałbyś oceniać nauczyciela? Nie za wysokie progi? Sprawa życia czy śmierci- na pewno?

" Otoz mam dwie poprawki w sierpniu lecz niespodziewanie doszla mi jeszcze jedna ocenia niedostateczna ktora uniemozliwia mi przejscie z poprawkami do klasy nastepnej."

Co to znaczy niespodziewanie? przez cały semestr dostajesz oceny, przez cały semestr masz do nich wgląd. Umiesz chyba liczyć średnie arytmetyczne albo ważone? Na bieżąco przecież można monitorować sytuacje…

" Rada byla wlasnie dzisiaj o 14.30, moja wychowawczyni bardzo o mnie walczyla (przed rada by zmienic ocene ale sie nie udalo). Nie wiem do konca czy zatwierdzono mi ocene z tego iz przedmiotu jako niedostateczny dlatego jutro juz bede mial czarno na bialym moja sytuacje. Ale zeby jeszcze trzymac sie na nogach to pytam wlasnie was czy jest mozliwosc o wyslanie pisma do kuratorium oswiaty w sptawie iz nie zgadzam sie z wystawiona mi ocena i dostac specjalny egzamin komisyjny."

Pismo wysłać możesz. Na efekt poza milczeniem nie liczyłbym. A czy planujesz zapłacić za czas osób będących w komisji przygotowującej, pilnującej, sprawdzającej Twoją pracę? Bo oczekujesz specjalnego traktowania, nie tylko na poziomie klasy, czy szkoły, ale całego miasta… Na pewno nie ma lepszej możliwości spożytkowania czasu tych nauczycieli, niż spędzanie czasu z Tobą na Twoje widzi mi się?

Są szkoły potocznie nazywane szkołami specjalnymi, może warto żebyś tam się udał? tam Ci zorganizują specjalne egzaminy, na Twoim poziomie…?

“Nie wiem czy jest wogole taka mozliwosc ale lapie sie w tej chwili czego sie da bo szczerze to nie usmiecha mi sie zostaw w tej samej klasie ze wzgledu na kaprys nauczyciela (moglem dostac inna ocene ( pozytywna )).”

“w ogóle” to raz, dwa - jak Ci się nie uśmiecha to zrezygnuj ze szkoły. Do więzienia za to nie pójdziesz, łaski nikomu nie robisz, a kaprysy to masz Ty. Nauczyciel mógłby i wystawiłby Ci z chęcią ocenę pozytywną gdybyś dał mu szanse w przeciągu tych kilku miesięcy. Nie chciało się pracować systematycznie a teraz szukasz winnych wszędzie, tylko nie wskazujesz na zaniedbania z Twojej strony. Dorośnij trochę i naucz przyznawać się do błędów…

informatyk:

skoro nauczyciele są tam tacy okropni, a Ty jeden zajebisty, to w sumie dobrze że się na tobie nie poznali, prawda? Chyba nie chcesz być uczonym przez tak kiepskich dydaktyków? Bo widzę, że jesteś kolejnym biednym pokrzywdzonym przez spisek tej sekty która uśmierca noworodki i nad uczciwymi, biednymi uczniami się pastwi…

I na dodatek biedaku rodzice Cię tak potraktowali. Może ich też zostaw, skoro Tobie - tak wybitnej jednostce uniemożliwili wyjazdu na kolonie, pomimo zaledwie 2 pał?

ehh gdy czytam takie posty to na prawdę zastanawiam się, gdzie są rodzicie takich …

To, że w przypadku nie wystawienia zagrożenia nauczyciel nie ma prawa obniżyć oceny niżej niż na dopuszczającą, to kompletna bzdura. Przecież to jest nielogiczne. Co jeśli tuż przed wystawieniem ocen (lub wcześniej, ale po wystawieniu zagrożeń, a potem uczeń nie pojawi się już na lekcji danego przedmiotu lub nie zgłosi chęci poprawy) uczeń dostanie np. 5 pał i wyjdzie że jedyna ocena, na jaką uczeń zasługuje to niedostateczna? Przecież jeśli nauczyciel wtedy wystawi ocenę wyższą niż ndst, to wtedy dopiero kuratorium będzie miało prawo interweniować.

Oczywiście i takie kwiatki spotykane są w statutach oraz w WSO, wtedy możesz się odwołać.

Przeczytaj koniecznie takie dokumenty, jak: statut szkoły , wewnątrzszkolny system oceniania i przedmiotowy system oceniania z przedmiotu, z którego jesteś zagrożony

Najlepiej jednak poproś nauczyciela o uzasadnienie oceny. Masz do tego prawo. Widocznie na wyższą nie zasłużyłeś. Nie dałoby się zmienić oceny z innego przedmiotu, z którego masz poprawkę?

Jak ma komisy zatwierdzone to wątpię (tzn. nie ma, bo za dużo pał dostał), żeby teraz to zmienili jak już jest po radzie. Zresztą komis to ostateczność jest. Myślisz, że nauczyciel nie ma nic lepszego do roboty jak siedzenie w wakacje i układanie komisa, a potem siedzie i pilnowanie jak inni go piszą no i sprawdzenia… Zasłużył sobie to ma :p, a może akurat mu taka powtórka materiału dobrze zrobi i już będzie tylko lepiej. Niektórzy potrzebują takiego mocnego kopa, żeby się odbić od dna.

Nie ma czegoś takiego jak komis, jest egzamin poprawkowy, albo klasyfikacyjny.

Jest, ale jest to słowo żargonowe w środowisku uczniów, nawet niektórzy nauczyciele tego używają.

Widać jaki masz łeb ja mówie o dodatkowym angielskim w szkole języków obcych a średnia moja to 5,5 kórde i nie obrażaj a swoją inteligencjom na forum nie jestem daleko bo ja sie tu wygłopiam pisząc a zresztom jest 1 nie chce mi sie pisać

Dodane 17.06.2009 (Śr) 0:54

WIEM JUŻ WSZYSYSTKO O TWOJEJ SPRAWIE I MAM SUPER ROZWIĄZANIE POPROSTU UDAJ SIĘ DO NAJBLIŻSZEGO KIOSU I KUP PACZKĘ MENTOSÓW NASTĘPNIE JEDZ DO TECO I KUP PEPSI MOŻE BYĆ BEZ CUKRU WRZUĆ SE DO GEMBY MENTOSY NALEJ KOLI I POWIEDZ ŻE JESTEŚ HARDCOREM UWAGA NIE ZAPOMNIJ NTEGO NAGRAĆ I NA WRZUTE WRZUCIĆ

Czyżby Czesio z "Włatcuf"zagościł na forum??

Z polskiego masz pewnie celujący ??

Tylko mi nie pisz że masz zaświadczenie z poradni. Pisząc w ten sposób wystawiasz świadectwo sam sobie, a potem masz pretensje, że traktują Cię tu jak idiotę.

Tego to nawet szkoda komentować …

:x