Kurier - płatne przy odbiorze po sprawdzeniu przesyłki

Witam, chcę zakupić dość drogi telefon 2 tys. zł. przez sklep internetowy. Ostatnio w internecie jednemu użytkownikowi ukradli iphone 4s http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/204 … zenie.html

Dla tego wybrana forma płatności to przy odbiorze. Pytanie tylko takie chcę zapłacić lecz po sprawdzeniu przesyłki czy w niej wszystko się znajduje. Czy kurier ma taki obowiązek pozwolić sprawdzić przesyłkę przed zapłatą? Jak to jest?

nie ma wyjścia - nie odejdzie póki nie zapłacisz, a zapłacisz jak sprawdzisz - i tyle

nie, po zapłacie, i jak coś to wtedy możesz reklamować… nie ma tak, że zobaczysz i stwierdzisz po prostu, że nie chcesz.

Kurierem się nie da (chyba, że jakaś firma kurierska ma taką opcję). Pocztą Polską się da. http://www.internetstandard.pl/news/884 … sylki.html

:roll:

Czyli powiedzmy pytam wpierw kuriera czy zaczeka aż sprawdzę paczkę. Jeśli tak to płacę mu pieniądze i wtedy odpakowuję paczkę. A całość nagrywam na dyktafon :slight_smile:

Żaden kurier nie pozwoli Ci otworzyć paczki zanim jej nie zapłacisz i nie potwierdzisz podpisem jej odbioru (chyba, że jest debilem).

Poczta Polska ma taką usługę, że odbierasz przesyłkę na poczcie i w obecności pracownika poczty sprawdzasz zawartość. Kosztuje to dodatkowo 5 zł.

:roll:

Ale pytam o kuriera nie Poczta Polska bo tam wiem że jest taka opcja niestety sklep nie wysyła przez PP.

Dostałeś już jedyną prawidłową odpowiedź:

Nie masz racji.

Obierałem już kilka razy przesyłkę, zarówno za pobraniem, jak i zapłaconą i sprawdzałem zawartość przed zapłaceniem lub potwierdzeniem odbioru.

Jedna z firm nawet zalecała mi sprawdzenie zawartości, mimo, że paczka była oklejona ich firmową banderolą pełniącą rolę plomby.

Wszystko zależy od umowy między dostawcą, afirmą kurierską.

@boria1975

Jak zapłacisz i podpiszesz (a jak jest już zapłacone przelewem to tylko kwitujesz odbiór) to jak najbardziej masz prawo sprawdzić zawartość (właściwie to Twój obowiązek) by upewnić się, że nic nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. Jeśli coś jest nie tak - kurier wypisuje protokół uszkodzenia przesyłki. Pytanie zadane przez juh’a dotyczy czegoś innego. Czytaj ze zrozumieniem.

:roll:

Dodane 21.11.2011 (Pn) 23:02

To ciekawe, bo w moim ponad 10-cioletnim doświadczeniu z kurierami przy codziennym odbieraniu po kilka przesyłek nawet świetnie znający mnie kurierzy nie chcą mi pozwolić na rozpakowanie przesyłki zanim nie potwierdzę jej odbioru podpisem. Po złożeniu podpisu - jak najbardziej.

:roll:

Dodane 21.11.2011 (Pn) 23:08

Chyba wyczerpujący temat tekst znalazłem tu: http://www.kurierem.pl/porady-Sprawdzen … ci-21.html

:roll:

U mnie też można było otworzyć dopiero po pokwitowaniu :smiley:

Ja odbierałem już kilka przesyłek i już sprawdzałem zawartość przez zapłaceniem, ba, sam sprzedawca mnie do tego nakłaniał. Bodaj dopłacałem do tej przyjemności 5zł.

Kilku sprzedawców na Allegro oferuje takie coś.

Która z firm kurierskich coś takiego oferuje? Bo że Poczta Polska, to wiadomo, ale było już pisane, że ten sprzedawca Pocztą nie wysyła.

@Kpc21 nie chciałbym nakłamać, ale była to chyba firma GLS. Ale głowy to sobie nie dam za to obciąć.

Z tego co pamiętam, to przed sprawdzeniem przesyłki podpisuje się coś na jakimś formularzu (ale nie jest to potwierdzenie odbioru)

Ale, że poczta polska oferuje coś takiego to nie wiedziałem :o Zapewne jak coś teraz będę sprzedawał na Allegro to może sam z tego skorzystam.