Kurs linux mandrake 10


(Mijon) #1

Poszukuje kursu dla linuxa mandrake 10 od niedawna mam ten system i nie wiem jak sie w nim posługiwac potrzebuje kursu w ktorym beda wszystkie informacje co do linuxa (oczywiscie po polsku) chodzi mi w szczegolnosci o komendy np. do instalowaniam plików itp. :smiley:


(Kos@) #2

Polecam stronę:

http://www.neutrin.pl

A także:

http://www.google.pl

Tam na 100% coś dla siebie znajdziesz! :wink: :stuck_out_tongue: :wink: :stuck_out_tongue: :wink:


(Mijon) #3

niestety szukam i nic z tego ciagle jakies adresy stron z linuxem ale w zadnym nie ma dobrego samouczka :frowning:


(Kos@) #4

Przejdź się do najbliższej księgarni, albo może znajdziesz coś w bibliotece, ale wątpię. Wybierz to pierwsze, skoro nawet google.pl nic Ci nie znajduje...


(Mijon) #5

byłem dzisiaj w ksiegarni i w media markt sa książki ale juz pisane fachowo nie ma niestety nic takiego dla początkujacych :frowning: zadnych najważniejszych komend nic takiego a jak jest juz cos to tylko jak zainstalowac i jak powstał linux :frowning:


(Golden Finger) #6

Nie wierzę :o

http://helion.pl/search.cgi?szukaj=linux

Wpisz Frazę linux i czytaj tytuły, możesz zamówić sobie, prześlą, :slight_smile:

Jest wiele możliwości zdobycia info o podstawach

http://www.eidsza.friko.pl/polecenia.html to tylko jedna z niezliczonych stron na temat linux'a z opisami poleceń, prościej chyba sie nie da.

Książek do Linuxa jest bez liku i to chyba na wszystkie tematy, a nie tylko na takie, jak piszesz. Jednak trzeba mieć elementarne podstawy działania kompa (czyt. systemu) lub może inaczej, elementarne rozumiemienie działania.

Pozdrawiam 8)


(Wiertelko) #7

:smiley: Witam,

Polecam : http://www.linux-mandrake.com/pl/ - myślę, ze znajdziesz tam rozwiązanie swoich problemów. A dystybucję masz skąd ? Z netu ? Bo gdybyś chciał zaopatrzyć się w nią w EMPiKU za jedyne 39 zł, to tam masz wtedy całkiem przyjemny przewodnik po Mandarynce.

Albo skorzystaj z któregoś forum linuxowego, np : http://www.linux.com.pl/forum/index.php ... 770c696f25

powodzenia...


(Kos@) #8

A nie masz nic takiego już w linuksie? Czasami dołączone są takie rzeczy do instalki, sprwdź na płytce.


(Yacoob21) #9

Dużo przydatnych informacji jest na newbie.linux.pl, po sieci krąży osławiony kurs linuxa wystawiony na allegro powstały z tekstów ściągniętych z ich strony.