Kurs obsługi PC (Windows XP)

(Grosjean) #1

Witam. Poszukuję jakiegoś programu lub serii filmików do nauki obsługi komputera od podstaw opartego na systemie Windows XP. Czy możecie mi coś polecić, bo niestety nie mogłem nic ciekawego znaleźć?

(Kamilmlody5) #2

Wiesz... bo nie ma takich kursów. Co najwyżej są kursy Office, systemowego Worda. Bo tak naprawdę co chcesz umieć w systemie Windows? Jeżeli potrafisz się po nim poruszać/przeglądać pliki/internet/umieć uruchamiać pliki/zmieniać nazwę/usuwać pliki to raczej tyle dla przeciętnego użytkownika Windows wystarczy.

(Lukaszptak) #3

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Oczywiście są kursy obsługi systemów komputerowych.

Dowód: http://www.empik.com/szukaj/ksiazki?qty ... &x=22&y=14

Co do autora tematu: Jest tylko problem w tym, że nie ma już w sprzedaży książek o Windows XP - przynajmniej ja się nie spotkałem. Musiałbyś popytać w antykwariatach i mniejszych księgarniach - może mają gdzieś jeszcze tego typu pozycję.

(Nrbrt Bckr) #4

Kupiłem kiedyś w księgarni książkę Poradnik Windows XP z Service Pack 2, ma ponad 600 stron, w cenie 68 zł. Jeśli jesteś zainteresowany , to mogę ci sprzedać za 40 zł łącznie z przesyłką. Książka jest jak nowa.

(Alin06) #5

Nie szukaj daleko przejrzyj demonstracje na tym portalu zawsze coś ciekawego znajdziesz.

(Grosjean) #6

Na razie znalazłem coś takiego: http://www.microsoft.com/about/corporat ... culum.mspx

Wolałbym chyba jednak coś w postaci filmików typu włączasz i oglądasz poszczególne lekcje z omówieniem. Kurs ma być dla znajomego, osoby w wieku 55 lat, która do tej pory raz włączyła komputer. Do tej pory pokazałem co mogłem w ciągu godziny i sądzę że jakieś filmiki były by najlepsze.

P.S beck, dzięki za książkę ale już mam coś u rodziców, jakiś komp od podstaw z Heliona, ale tam jest pomieszany XP razem z Vistą. Poza tym pracuje w księgarni :slight_smile: , więc za propozycję książek dziękuję.

(Nrbrt Bckr) #7

OK rozumiem Pozdrawiam

(Grosjean) #8

Chodzi mi o coś takiego: http://ksenior.pl/kursmm.php?lekcja=1 tylko opartego o XP, chociaż ten kurs chyba tez dużo pomoże.

(Drobok) #9

Nie ma sensu robić takich filmików, na pewno daruj se tego małolata z yt. Mógłbyś go nauczyć wszystkiego na poziomie informatyka z prawdziwego zdarzenia a on to i tak zapomni jak nie będzie tego wykorzystywał. Najlepiej pomyśl co może być potrzebne w takim wieku, wystarczyła by podstawowa wiedza jak spersonalizować swoje stanowisko pracy + obsługa przeglądarki internetowej + jakaś gierka etc. Aktualizacje automatyczne, antywirusa też ustawiasz na automat. Więcej nie trzeba niż poruszanie się po necie. Tak samo te wordy etc, po kij to komuś.

Tyle powinien wiedzieć początkujący user. Więcej uczysz się metodą prób i błędów. Najlepiej spytaj gościa co chce wiedzieć i wtedy mu tłumacz. Mnie nikt niczego nie uczył, mój pierwszy pc >> atari. Jakoś dawało rade samemu do czegoś dojść.

Jak mojej klasie gość od systemów odpalił kilkugodzinny kurs linuxa to po pierwszej już wszyscy spali a i tak nikt się nic nie nauczył.

(Grosjean) #10

O internet głównie chodziło. Zrobię jednak linka do filmików a do tego krótkie szkolenie z obsługi TeamViewer, bo to z praktyki wiem że się przyda.

(Panbaron) #11

www.ksenior.pl to świetna strona :slight_smile: Mnóstwo filmików na których w łopatologiczny sposób przedstawiono obsługę systemu Windows od podstaw po zaawansowane ale są tam jeszcze inne kursy z tego co widzę np kurs fotografii cyfrowej, bankowości. Na ich forum wyczytałem, że niedługo ruszają kolejne kursy :slight_smile: