Kurs online czy "na żywo"?

(Ściągacz) #1

Chcę rozpocząć kurs graficzny, jednak nie wiem co m isię bardziej opłaca, kurs online czy kurs w jakiejś szkole?

Z jednej strony mam setki kursów i tuto riali, w Internecie, a z drugiej szkołe do której pójdę, poznam ludzi, będę mógł porozmawiać twarzą w twarz i dostanę certyfikat. Sam nie wiem.

Koledzy, namawiają mnie żebym poszedł tam gdzie oni, mówią, że jest dobry start dla początkujących, a także dla bardziej zaawansowanych. I że mają naprawdę Duzy wybór… i pewność, że trafię na dobrych prowadzących.

Co radzicie?

(23) #2

Ja do tej pory uczę się z tuto riali ale chciałbym jeszcze się przetestować na jakimś kursie. Możesz podać stronkę, bo mnie zaciekawiłeś?

(Ostatni Mohikanin) #3

Wszystko zależy od tego, w jakim celu taki kurs chce się ukończyć. Jeżeli tylko i wyłącznie dla własnej wiedzy i satysfakcji, to kurs "online" wystarczy. Ale jeżeli miałoby to być pod kątem ewentualnej dalszej pracy zawodowej, to jakiś certyfikat czy dyplom ukończenia na pewno mocno by się przydał; a taki dostać można tylko (chyba) po ukończeniu kursu "na żywo".

(Ściągacz) #4

A ta szkoła to jest Business School, i z tego co mi mówili i czytam po internecie, to mają dużo dobrych opinii.

(23) #5

OK dzieki. To w pewnie ich kanal na YouTubie? http://www.youtube.com/user/BusinessSchoolPL#p/u

Widziałem na jednym z filmów sale komputerową. =D> klawe kompy mają :slight_smile: Dobra poczytam jeszcze na ich stronie co oferują.

(A Krapik) #6

Obecnie kursy internetowe są na prawdę pomocne i nie trzeba za nie płacić. Kurs na żywo jest o tyle lepszy, że jak czegoś nie rozumiesz to prosisz o pomoc i masz ją od razu i widzisz dokładnie. W tutorialach internetowych często sa jakies niedomówienia i ciężko jest przeprowadzić dokładnie taki sam proces jak twórca tego tutoriala, no ale dzięki temu może tez bardziej improwizować. No ale, dla początkującego, taki kurs na żywo to może być zarąbista sprawa. Tylko porzadnie się rozeznaj czy ten kurs zawiera w programie to co CIę interesuje. Żebyś kasy nie wtopił.

(23) #7

Kasa kasą czasami warto inwestować. Ostatnio znalazłem sposób na zarabianie. Na hostingu tylko to raczej nie zarobek na kurs a bardziej na jakieś dodatki albo żeby mieć kieszonkowe podczas kursów. Ktoś juz się z tym spotkał? Żeby tak coś powiedzieć o tym

(Cichytg) #8

Jaki to ma być kurs, czego dotyczyc? To ze chcesz zrobic kurs graficnzy niczego nie mowi bo grafika to ogólna nazwa wielu podtechnik

W polsce cięzko o dobre kursy graficzne na żywo.

Są szkoły prywatne i publiczne, ale czesto w nich wymaga się już jakiejś wiedzy i umiejętności, a kilkudniowe kursy czesto są drogie i przekazana wiedza oraz ilsoc praktyk jest nieadekwatna do ceny.

Jeśli chcesz się dobrze czegoś nauczyc to internet, internet, internet i jeszcze raz internet. Przede wszystkim videotutoriale i zagraniczne fora. tam dowiesz sie najwiecej.

W polsce rząda się często niesamowitych sum za wiedzę której tak na prawdę nie dostajesz poza ogólnikowym gadaniem.

Jesli chodzi o tutoriale i niedomowienia to czesto jest tak ze mało kto tłumaczy w tutorialu dla zaawansowanych gdzie jest dane narzedzie... jesli zaczynasz od kursu dla zaawanswoancyh nie majac podstaw przerobionych to nie dziw sie ze nie wiesz co gdzie jest i się gubisz podczas robienia tutorialu i w brew twierdzeniu niektorych nie daje ci to swobody, bo brak wiedzy uniemozliwia ci dokonczenie tutoriala i zaczynają się do tego pojawiać coraz to nowe i większe problemy...

Papier nic ci nie daje bo praktycznie mało kto wymaga dokuemntu potwierdzajacego twoje umiejetnosci czy wiedze. to wszystko pokazujesz w swoim portfolio i po nim widac co potrafisz. Liczy się to co umiesz a nie jakie szkoły skonczyłes chyba nikt nie wybiera pracownika po papierku, to był by strzał w stope - to ze ktos ma papier nie znaczy, ze jest dobry i umie nie wiadomo co, moze nic nie potrafic a papier miec, natomiast ten kto go nie ma moze umiec na prawdę wiele... papier nic nie znaczy, mozesz go sobe powiesic ładnie na scienie zeby wisiał :wink:

(grandpajanek) #9

I to jest to.Tak się składa,że najlepsze i najbardziej pomocne tutoriale są w angielskim i znajomosć tego języka bardzo pomaga.Poza tym umiejętnosć posługiwania się wyszukiwarką google lub ask (.com a nie .pl) aby szybko znaleźć to co się chce wiedzieć.Tak się uczyłem wielu programow graficznych i uczę dalej.W ostatecznosci pytam na forach w tym w Dobrych Programach gdzie otrzymałem już sporo pomocy.

(23) #10

Ja osobiście polecam żebyś uczył się z internetu i sam majstekował np w gimpie. Tyle ze jak już zostało wspomniane grafika to duży rozdział i czesto wychodzi poza IT. Ale ten kurs co wspomniałeś dobrze Cie przygotuje, czytalem ich program.

(Ściągacz) #11

A bierzesz lekcje w BusinessSchool? Nie pogardziłbym dobrym kursem na bazy danych, ale też nie chce szkoły w ciemno

(23) #12

Tak, na azach danych mam trochę znajomych, ale nie wiele gadamy bo znacznie przewyższają mnie wiedzą i maja swoje tematy :stuck_out_tongue:

(Ściągacz) #13

Hehehe bywa :wink: szczególnie jak na zajęciach pracuje sięz różnymi bazami wtedy jest całkiem sporo problemów do obgadania :wink: Jeśli mówisz że u was ludzie mają tematy to dobrze :wink: znaczy ze siędużo uczą, i ja jestem za!