Kurs. Predtawiciel handlowy czy grafik?

Witam, jak w temacie.

Mogę zapisać się na kurs, i z tych co mnie interesują to wybrałem 2 tylko niewiem na który się zdecydować. Mój wybór padł na kurs przedstawiciela handlowego lub na kurs grafika komputerowa z projektowaniem stron www.

Nie znam się ani na grafice ani na pracy jako przedstawiciel handlowy (gadanego nie mam, może by mnie tam nauczyli ale tego niewiem).

Gdzie szybciej mógłbym znaleźć pracę ??

Bo języka nie znam żadnego, i mam wykształcenie średnie. Jaki kurs byście mi polecili ?? Bo nie chcę później żałować, a wybrać mogę wyłącznie jeden.

Ja bym jednak poszedł na grafika, szybciej znajdziesz zatrudnienie. Przedstawiciel handlowy to marna robota, kasę dostajesz od tego, ile sprzedasz :stuck_out_tongue:

radek8 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam

Forum to chyba nie najlepsze miejsce na takie pytanie.

Nikt Cię nie zna, nie wiadomo co potrafisz, co byś chciał robić w pracy (to żadna nowość dobrze jest jak w pracy robisz to co lubisz)

Podejrzewam że chodzi o jakiś kurs z PUPu lub EFSu, więc dobrze się zastanów co chcesz osiągnąć idąc na taki kurs.

Nie łudźmy się, że po takim kursie grafika zainteresujesz pracodawcę. Twierdzisz że się na tym nie znasz więc nie wiadomo czy się w tym temacie odnajdziesz. Nad tym jednak trzeba trochę popracować i nabrać “obycia” w temacie. Zresztą tak jest w każdej branży.

Co do drugiego kursu spróbuj się dowiedzieć co zawiera taki kurs. Może jest nastawiony na kontakty interpersonalne. Możliwe że poznasz podstawowe zasady które pozwolą Ci na przyszłość łatwiej się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej.

Załapać się do pracy jako przedstawiciel nie jest trudno, jednak żeby w takiej pracy wytrzymać trzeba się z tym urodzić. W innym przypadku człowiek się męczy i tylko myśli o zmianie pracy.

To że wybierzesz dany kurs nie musi oznaczać że to czego tam uczą nie da się wykorzystać w innej brany/swerze życia

Popytaj swoich znajomych którzy Cię znają (takich co już mieli do czynienia z pracą zarobkową)

Osobiście nie znając podstaw nie pchałbym się na kurs grafika komputerowego (chyba że dla własnych celów) ale to moje subiektywne odczucie

Ujmę to tak. nie byłem osobiście na takim kursie (grafika komputerowego), ale znam osobę która poszła. Totalna porażka. Jeżeli nie znasz się na grafice to na pewno troszkę się nauczysz, ale nie liczyłbym na jakieś cuda. Może poznasz Photoshopa trochę, ale prawdopodobnie bardziej Gimpa (bo darmowy). Więcej nauczysz się przeglądając fora i oglądając tutoriale. Po takim kursie nie dostaniesz pracy. Pracodawcy wymagają doświadczenia i to sporego, jeśli www to też html, css, flash, obróbka zdjęć, jeśli dtp to także znajomość zagadnień związanych z drukiem ogólnie poligrafią, typografią, znajomością programów do składu i łamania, programów do tworzenia grafiki wektorowej. Tego na takim kursie cię nie nauczą.

Będąc dwa lata temu na bezrobociu poszedłem sobie na kurs grafika z EFS. Nudziłem się jak mops bo od kiedy zainteresowałem się Photoshopem zrobiłem na własną rękę sporo tutoriali, a tam pokazywali co to pędzel i że nawet można zmieniać jego rozmiar :stuck_out_tongue: Ogólnie lipa to była i nijak do czegokolwiek przygotowywała, no jedynie html i css czegoś mnie nauczył.

Za jakiś czas szczęściem wielkim dostałem szansę i zatrudniono mnie w wydawnictwie w dziale redakcji technicznej i składu i chociaż byłem w temacie i bardzo grafiką zainteresowany, to tam dopiero dostałem szlifów ;] Przynajmniej jeśli chodzi o skład i ogólnie poligrafię, to nie jest tak hop zassać z netu Photoshopa czy inny soft, nałożyć na fotkę parę filtrów i mieć radochę.

Podsumowując, uważam, że taki kurs grafika niewiele Ci da, chyba że naprawdę nie znasz nic a nic z zakresu programów do obróbki grafiki i chcesz je poznać. Mój kurs obejmował m.in. Corel Draw, Adobe Photoshop i Flash.

Ja bym zrobiła grafika, bo daje większe możliwości, a taki przedstawiciel handlowy właściwie nie wiadomo po co jest. Zazwyczaj na takim stanowisku pracują ludzie, którzy niekoniecznie mają jakieś specjalistyczne kursy. Myślę, że grafik może po pierwsze więcej zarabiać, a po drugie po takim kursie można się wykazać.